Connect with us

Zdrowie i Uroda

Zdrowe i lśniące włosy – to nie takie trudne!

Published

on

Włosy to nasza ozdoba – ich kondycja i wygląd powinny być dla nas ważne. Poprzez dobór odpowiednich kosmetyków oraz produktów pielęgnacyjnych możemy sprawić, że nasze włosy każdego dnia będą zachwycać. Jakie produkty rekomendowane są przez najlepszych fryzjerów? Jak często stosować dany kosmetyk, aby otrzymać optymalne efekty?

Co ma wpływ na kondycję naszych włosów?

Na stan naszych włosów wpływ ma wiele czynników: nasza dieta, warunki atmosferyczne, rodzaj stosowanych kosmetyków, przebyte choroby. Nadmierna łamliwość włosów może być powodowana niedoborami witamin i mikroelementów, ale także nadmiarem procesów stylizacyjnych.

Jakie produkty stosować, aby zachować piękno włosów?

Podstawowym produktem pielęgnacyjnym dla włosów jest szampon – szeroki wybór tego kosmetyku sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wybierając szampony przede wszystkim myślmy o skórze głowy, gdyż produkt ten ma za zadanie oczyszczanie jej. Szampony oparte na naturalnych składnikach nie będą zaburzać naturalnego pH skóry. O poradę o dobry szampon warto zwrócić się do zaufanego fryzjera czy stylisty.

Produktem używanym tak samo często jak szampon jest także odzywka – topowa hurtownia fryzjerska zapewni nam szeroki wybór odżywek o składzie naturalnym, z ceramidami, proteinami, naturalnymi woskami, witaminami, wyciągami z roślin. Zadaniem odzywki jest ułatwienie czesania, zamknięcie łusek włosów.

Koloryzacja, stylizacja włosów

Chcąc zachować piękny wygląd włosów często decydujemy się na koloryzację. Wybierając farby czy produkty utrwalające pamiętajmy o tym, aby ich skład nie był zbyt agresywny. Stosując produkty wysokiej klasy możemy mieć pewność, że nasze włosy zyskają piękny, żywy kolor i jednocześnie nie będą zniszczone, przesuszone.

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Ortodonta nie tylko dla dzieci?

Published

on

Ortodonta nie tylko dla dzieci?

Lekarz ortodonta przeważnie kojarzy się nam ze specjalistą, który jest w stanie wyprostować krzywo rosnące zęby. Rzeczywiście, właśnie ta doskonale widoczna wada najczęściej skłania Polaków do tego, aby zostali jego pacjentami. Nie można jednak zapominać o tym, że mówimy o jedynie niewielkim wycinku spraw, jakimi zajmuje się specjalista w tej dziedzinie. Kiedy jeszcze możemy liczyć na jego wsparcie? (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Profesjonalne usługi w zakresie depilacji laserowej

Published

on

Profesjonalne usługi w zakresie depilacji laserowej

Ostatnie kilka lat to okres, w ramach którego zauważyć można coraz większe zainteresowanie nowoczesnymi zabiegami medycyny estetycznej. Widać doskonale, że na tym polu bardzo wiele się dzieje i w Polsce coraz liczniej pojawiają się gabinety oferujące usługi z zakresu medycyny estetycznej. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Efektywne sposoby na wypadające włosy

Published

on

Istnieje kilka powodów, przez które można zobaczyć na szczotce więcej włosów niż wcześniej. Niedobory witamin, problemy z tarczycą i menopauza są przyczyną wypadania włosów. Jeśli przyczyną jest stan zdrowia, konieczne może okazać się leczenie. Czasami potrzebne są leki, jednak najczęściej wystarczy wypróbować bardziej ogólne sposoby na wypadające włosy, takie jak przedstawione poniżej.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Trending