Connect with us

Biznes

Zwrot podatku z Niemiec– jak odzyskać podatek dochodowy?

Published

on

Jeśli zamierzamy wyemigrować do Niemiec i tam pracować, bądź już pracujemy na terenie Niemiec dobrze byłoby, gdybyśmy wiedzieli, w jaki sposób odzyskać nadpłacony tam podatek. Udowodniono, że za 3 miesiące pracy w Niemczech można liczyć na zwrot podatku z Niemiecw wysokości nawet 900 euro! Jak odzyskać pieniądze?

Zwrot podatku z Niemiec– jakie dokumenty należy zgromadzić?

Takim podstawowym dokumentem ukazującym wysokość wpłaconych zaliczek do niemieckiego urzędu skarbowego jest zaświadczenie podatkowe oraz karta podatkowa. Zaświadczenie podatkowe wystawiane jest przez każdego pracodawcę, u którego pracowaliśmy. Karta podatkowa służy natomiast do tego, aby wspomniane odprowadzone zaliczki móc podsumować (gdy pracowaliśmy u kilku przedsiębiorców, a nie u jednego).

Jeśli nie powiadamy zaświadczeń podatkowych oraz karty, możemy rozliczyć się na podstawie odcinków z wypłat. Mało tego, nie trzeba posiadać wszystkich odcinków – wystarczą dwa ostatnie.

Tylko, jeśli będziemy mieć te dokumenty będziemy mogli starać się o zwrot podatku z Niemiec.

Zwrot podatku z Niemiec– dokumenty poświadczające prawo do ulgi

Chcąc uzyskać zwrot podatku z Niemiectrzeba uzyskać dokumenty poświadczające prawo do ulgi. Jest to niezwykle istotne szczególnie w przypadku osiągania wyższych dochodów (z prawa można skorzystać, jeśli w Niemczech przebywaliśmy więcej niż sześć miesięcy).

Często wymaga się również zaświadczeń o stanie rodzinnym, dokumenty poświadczające niemiecki meldunek oraz dokumenty związane z pobieraniem niemieckich świadczeń.

Continue Reading
Advertisement

Biznes

Ocena zagrożenia wybuchem

Published

on

Istnieje wiele firm, które na każdym kroku borykają się z problemem związanym właśnie z bezpieczeństwem. Wiadomo, że odpowiednie podejście do tematu, jak i również znalezienie firmy, która podejmie się realizacji zlecenia i stałej współpracy będzie mogło zająć sporo czasu. Jednak warto  podjąć to ryzyko, ponieważ efekty, które uda się uzyskać będą naprawdę w pełni satysfakcjonujące. 

(więcej…)

Continue Reading

Biznes

Rozwód i podział majątku

Published

on

Decyzja o rozwodzie to olbrzymia zmiana w życiu nie tylko małżonków, ale również ich bliskich, w szczególności małoletnich dzieci. Przygotowując się do rozwodu para powinna dokładnie przedyskutować możliwe scenariusze i wspólnie podjąć decyzje odnośnie wychowania dzieci, podziału majątku, alimentów. Niestety, w praktyce takie rozwiązanie sprawy rzadko ma miejsce. Znacznie częściej decydujemy się na sądowe batalie.

(więcej…)

Continue Reading

Biznes

Idealne ubezpieczenie zdrowotne

Published

on

Troska o własne zdrowie jest najlepszym wyrazem dbania o samego siebie – nie ma co do tego wątpliwości. Współcześnie jednak polska służba zdrowia boryka się z wieloma problemami, które mają bezpośrednie przełożenie na samych pacjentów. Największym problemem są oczywiście kolejki do specjalistów, które sprawiają, że czas oczekiwania na wizytę wynosi od kilku do kilkunastu miesięcy. W tym czasie stan zdrowia może znacząco się pogorszyć!

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending

Kuchnia vintage https://rocela.pl/remonty-na-drogach-jak-sa-planowane/ Modne kuchnie