Connect with us

Biznes

Zwrot podatku z Niemiec– jak odzyskać podatek dochodowy?

Published

on

Jeśli zamierzamy wyemigrować do Niemiec i tam pracować, bądź już pracujemy na terenie Niemiec dobrze byłoby, gdybyśmy wiedzieli, w jaki sposób odzyskać nadpłacony tam podatek. Udowodniono, że za 3 miesiące pracy w Niemczech można liczyć na zwrot podatku z Niemiecw wysokości nawet 900 euro! Jak odzyskać pieniądze?

Zwrot podatku z Niemiec– jakie dokumenty należy zgromadzić?

Takim podstawowym dokumentem ukazującym wysokość wpłaconych zaliczek do niemieckiego urzędu skarbowego jest zaświadczenie podatkowe oraz karta podatkowa. Zaświadczenie podatkowe wystawiane jest przez każdego pracodawcę, u którego pracowaliśmy. Karta podatkowa służy natomiast do tego, aby wspomniane odprowadzone zaliczki móc podsumować (gdy pracowaliśmy u kilku przedsiębiorców, a nie u jednego).

Jeśli nie powiadamy zaświadczeń podatkowych oraz karty, możemy rozliczyć się na podstawie odcinków z wypłat. Mało tego, nie trzeba posiadać wszystkich odcinków – wystarczą dwa ostatnie.

Tylko, jeśli będziemy mieć te dokumenty będziemy mogli starać się o zwrot podatku z Niemiec.

Zwrot podatku z Niemiec– dokumenty poświadczające prawo do ulgi

Chcąc uzyskać zwrot podatku z Niemiectrzeba uzyskać dokumenty poświadczające prawo do ulgi. Jest to niezwykle istotne szczególnie w przypadku osiągania wyższych dochodów (z prawa można skorzystać, jeśli w Niemczech przebywaliśmy więcej niż sześć miesięcy).

Często wymaga się również zaświadczeń o stanie rodzinnym, dokumenty poświadczające niemiecki meldunek oraz dokumenty związane z pobieraniem niemieckich świadczeń.

Continue Reading
Advertisement

Biznes

Ubezpieczenie szkolne dla dziecka jako Twoja intergalaktyczny tarcza

Published

on

W podróży przez galaktykę szkolnych przygód: Ubezpieczenie szkolne dla dziecka jako Twoja intergalaktyczny tarcza

Gwiezdne bezpieczeństwo w zasięgu ręki

Przenikając przez kosmiczne korytarze szkoły, Twoje dziecko może napotkać asteroidy problemów i czarne dziury niespodziewanych wypadków. Tutaj, w tej odległej galaktyce, ubezpieczenie nnw szkolne działa jak supernowa ochrony.

Pełna moc ubezpieczenia szkolnego

To nie tylko zwykła polisa. To kosmiczny pas bezpieczeństwa, który otacza Twoje dziecko podczas jego podróży przez edukacyjną przestrzeń, zapewniając wsparcie w każdej sytuacji.

Wielka nieznana potrzebuje wielkiego wsparcia

Za każdym razem, gdy Twoje dziecko wyrusza na kolejną misję poznawczą, warto pamiętać, że ma u boku intergalaktycznego strażnika w postaci ubezpieczenia szkolnego dla dziecka.

Continue Reading

Biznes

Ocena zagrożenia wybuchem

Published

on

Istnieje wiele firm, które na każdym kroku borykają się z problemem związanym właśnie z bezpieczeństwem. Wiadomo, że odpowiednie podejście do tematu, jak i również znalezienie firmy, która podejmie się realizacji zlecenia i stałej współpracy będzie mogło zająć sporo czasu. Jednak warto  podjąć to ryzyko, ponieważ efekty, które uda się uzyskać będą naprawdę w pełni satysfakcjonujące. 

(więcej…)

Continue Reading

Biznes

Rozwód i podział majątku

Published

on

Decyzja o rozwodzie to olbrzymia zmiana w życiu nie tylko małżonków, ale również ich bliskich, w szczególności małoletnich dzieci. Przygotowując się do rozwodu para powinna dokładnie przedyskutować możliwe scenariusze i wspólnie podjąć decyzje odnośnie wychowania dzieci, podziału majątku, alimentów. Niestety, w praktyce takie rozwiązanie sprawy rzadko ma miejsce. Znacznie częściej decydujemy się na sądowe batalie.

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending

https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ zobacz