Connect with us

Zdrowie i Uroda

Zastosowanie fali uderzeniowej przy likwidacji cellulitu – specjaliści z Łodzi wyjaśniają, na czym polega ta technika

Published

on

Właściwości fali uderzeniowej od dawna wykorzystywane są przez różne dziedziny, w tym medycynę estetyczną i kosmetologię Hight-Tech. Technologia ta znajduje zastosowanie m.in. w walce z cellulitem. Jego likwidacja często bywa trudna nawet pomimo zbilansowanej diety i aktywności, natomiast staje się łatwiejsza z odpowiednim wsparciem. Wyjaśniamy, co to jest fala uderzeniowa i na czym polega jej działanie w kontekście cellulitu! 

 

Fala uderzeniowa – co to jest i jak powstaje ten rodzaj energii?

Fala uderzeniowa powstaje jako ,,echo” intensywnego wzrostu ciśnienia. Jest to rodzaj wiązki akustycznej – silnego, skoncentrowanego dźwięku, który rozprzestrzenia się na duże odległości. Chirurgia, fizjoterapia, medycyna estetyczna i kosmetologia High-Tech wykorzystują impulsy o wysokiej, skoncentrowanej częstotliwości generowane przez specjalistyczne urządzenia. 

Celowo wytwarzane fale akustyczne penetrują głębokie warstwy skóry, łącznie z tkanką podskórną i tłuszczową. Natomiast nie naruszają one powierzchni skóry – takie zabiegi na cellulit (nie tylko) są nieinwazyjne. 

 

Na czym polega działanie fali uderzeniowej w przypadku cellulitu? 

Cellulit jest jednym z najpowszechniejszych problemów estetycznych, a w zaawansowanym stadium także zdrowotnych. Nierówności zlokalizowane pod skórą widoczne są w postaci grudek o różnej plastyczności, oddzielonych zagłębieniami. Są to złogi przerośniętych komórek tłuszczowych (adipocytów), pomiędzy którymi znajdują się nadmiernie rozluźnione przestrzenie, często wypełnione płynem i gromadzącymi się w nim toksynami. 

Aby likwidacja cellulitu była skuteczna, konieczne jest wielozadaniowe działanie. W tym pomaga fala uderzeniowa. Dociera ona precyzyjnie do tkanki tłuszczowej. Tam komórki zostają wprowadzone w ruch dzięki wibracji akustycznej. Pozwala to na rozluźnienie spojenia tkanki tłuszczowej i w następstwie rozpad adipocytów. Rozerwane, uszkodzone komórki tłuszczowe zostają kolejno wchłonięte i zużyte na drodze procesów metabolicznych. 

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Łodzi, fala uderzeniowa jest technologią, która umożliwia redukcję miejscowo zgromadzonego nadmiaru tłuszczu. W przypadku cellulitu istotne jest także usprawnienie mikrokrążenia pod wpływem zastosowanej energii. Ułatwia to eliminację toksyn, które również przyczyniają się do nierównomiernego odkładania komórek tłuszczowych.

Zabiegi na cellulit wykorzystujące fale uderzeniowe wspomagają też odżywienie i dotlenienie tkanek. Dzięki temu poprawie ulega ogólna kondycja skóry, która często bywa osłabiona przy cellulicie. W efekcie najczęściej można spodziewać się ujednolicenia kolorytu skóry oraz ujędrnienia i wygładzenia jej powierzchni.  

 

Jak wyglądają zabiegi na cellulit wykorzystujące falę uderzeniową?  

Zabiegi z falą uderzeniową stosuje się na różne partie ciała, głównie uda, pośladki i brzuch, czyli miejsca najbardziej narażone na występowanie cellulitu. Sesja jest bezbolesna i trwa do godziny, w zależności od powierzchni ciała wymagającej regeneracji. 

W pierwszej kolejności skóra Pacjenta zostaje pokryta żelem ułatwiającym przewodzenie fali uderzeniowej. Następnie specjalista przykłada do obszaru zabiegowego głowicę urządzenia, która kieruje energię akustyczną do głębszych tkanek.    

 

Kiedy efekty będą widoczne i jak często powtarzać zabieg z falą uderzeniową? 

To, kiedy efekty zabiegów z falą uderzeniową będą widoczne zależy m.in. od grubości tkanki tłuszczowej oraz indywidualnej zdolności regeneracyjne organizmu. Najczęściej należy odczekać ok. trzy miesiące – mniej więcej tyle czasu ciało potrzebuje do usunięcia rozbitego tłuszczu i wytworzenia nowych elementów (kolagenu i elastyny) odpowiedzialnych za jędrność skóry.

Bardzo ważne jest również przestrzeganie zaleceń pozabiegowych, które uwzględniają m.in. zwiększenie ilości wypijanej wody i dbałość o zdrową dietę oraz systematyczną aktywność. W przypadku cellulitu zaleca się wykonanie przynajmniej kilku zabiegów w indywidualnie ustalonych odstępach, zwykle powyżej pięciu sesji co kilka dni. 

O szczegóły dotyczące likwidacji cellulitu falą uderzeniową możesz zapytać podczas konsultacji w Klinice Miracki w Łodzi, Krakowie, Warszawie lub Katowicach. 

 

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Czy warto zrobić paznokcie akrylowe?

Published

on

Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest obecnie bardzo popularna. Warto mieć na uwadze, że paznokcie akrylowe są niestety często mylone z hybrydowymi lub żelowymi. W praktyce są to różne metody wykonywania trwałego manicure.
(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Koniec z pomarańczową skórką – sprawdź, jak się pozbyć cellulitu

Published

on

Dlaczego warto wykonywać USG piersi?

Cellulit to uciążliwy problem dla wielu kobiet. Zazwyczaj pojawia się na udach, ale może utworzyć się również na brzuchu czy ramionach. Wszędzie tam, gdzie odkłada się najwięcej tkanki tłuszczowej. Walka z cellulitem bywa długa i żmudna, zwłaszcza gdy zabieramy się do tego w nieodpowiedni sposób. Domowe sposoby na cellulit warto połączyć z profesjonalnymi zabiegami. Podpowiadamy, z jakich procedur warto skorzystać. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Tatuaż okazał się porażką? Rozważ laserowe usuwanie tatuażu

Published

on

Laserowe usuwanie tatuażu to najskuteczniejsza metoda na pozbycie się niechcianego rysunku ze skóry. Poznaj działanie lasera pikosekundowego.

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending

https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ zobacz https://gayer.com.pl/ogrzewacze-do-ogrodu-eleganckie-i-funkcjonalne-rozwiazanie-na-chlodne-wieczory/