Connect with us

Zdrowie i Uroda

Koniec z pomarańczową skórką – sprawdź, jak się pozbyć cellulitu

Published

on

Dlaczego warto wykonywać USG piersi?

Cellulit to uciążliwy problem dla wielu kobiet. Zazwyczaj pojawia się na udach, ale może utworzyć się również na brzuchu czy ramionach. Wszędzie tam, gdzie odkłada się najwięcej tkanki tłuszczowej. Walka z cellulitem bywa długa i żmudna, zwłaszcza gdy zabieramy się do tego w nieodpowiedni sposób. Domowe sposoby na cellulit warto połączyć z profesjonalnymi zabiegami. Podpowiadamy, z jakich procedur warto skorzystać.

Przyczyny tworzenia się pomarańczowej skórki

Cellulit nie jest przypadłością wyłącznie osób z otyłością. Wiele szczupłych kobiet również zmaga się z tym problemem. Winne są m.in. estrogeny – hormony, które u kobiet produkowane są w znacznie większych ilościach niż u mężczyzn. Znaczącą rolę w powstawaniu cellulitu odgrywają też predyspozycje genetyczne. Istnieje szereg czynników, które przyczyniają się do tworzenia pomarańczowej skórki na udach, brzuchu czy pośladkach, np.:

  • siedzący tryb życia,
  • palenie papierosów,
  • zbyt przetworzona dieta,
  • przewlekły stres,
  • skłonność do obrzęków,
  • problemy z krążeniem.

Zabiegi wspomagające redukcję cellulitu

Aktywność i zdrowy styl życia odgrywają ogromną rolę w leczeniu cellulitu. Nie zawsze jednak udaje się w ten sposób całkowicie pozbyć tego problemu. Wtedy warto rozważyć skorzystanie z zabiegów z zakresu kosmetologii hi-tech i medycyny estetycznej. Eksperci z Klinika Medycyny Estetycznej Beauty Skin Radom polecają m.in. następujące zabiegi:

Terapia mikrofalami

Mikrofale to nieinwazyjna technologia, która pozwala na wygładzenie cellulitu oraz wyszczuplenie ciała. Działają one w bezpiecznej dla człowieka częstotliwości 2,45 GHz, która wpływa korzystnie zarówno na tkankę tłuszczową, jak i na skórę. Urządzenie jest wyposażone w dwie głowice – o głębokim i płytkim działaniu. Pierwsza z nich redukuje tzw. miejscową otyłość, a druga skupia się na ujędrnieniu skóry i eliminacji podskórnej tkanki tłuszczowej, tworzącej cellulit.

Lifting HIFU

Technologia HIFU wykorzystuje ultradźwięki o wysokim natężeniu. Indukują one powstawanie punktów koagulacyjnych na różnych głębokościach tkanki: w skórze właściwej, tkance tłuszczowej i powięzi mięśniowej. Lifting HIFU poprawia przede wszystkim napięcie skóry. Przy okazji redukuje też nadmiar komórek tłuszczowych. Po zastosowaniu liftingu ultradźwiękowego ciało staje się jędrniejsze, a cellulit mniej widoczny.

Endermologia

Klasyczny zabieg antycellulitowy, z którego skorzystasz w większości klinik medycyny estetycznej. Można go wykonywać jako niezależną kurację lub jako element terapii łączonej. Zabieg ten opiera się na masażu podciśnieniowym specjalną głowicą wyposażoną w rolki. Skóra ugniatana jest w wielu kierunkach, dzięki czemu poprawia się przepływ krwi i limfy, redukcji ulegają komórki tłuszczowe, ujędrniona zostaje skóra. To wszystko przyczynia się do zmniejszenia cellulitu.

Karboksyterapia

Z cellulitem można również walczyć przy pomocy zabiegów iniekcyjnych. Najlepszym przykładem jest karboksyterapia, czyli mezoterapia igłowa przy użyciu dwutlenku węgla. Procedura ta pozwala na redukcję cellulitu w każdym stadium zaawansowania. Jednocześnie redukuje też miejscowo zlokalizowaną tkankę tłuszczową, która bardzo często towarzyszy pomarańczowej skórce.

Z profesjonalnej terapii antycellulitowej skorzystasz w najlepszych klinikach medycyny estetycznej – kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Zastosowanie fali uderzeniowej przy likwidacji cellulitu – specjaliści z Łodzi wyjaśniają, na czym polega ta technika

Published

on

Właściwości fali uderzeniowej od dawna wykorzystywane są przez różne dziedziny, w tym medycynę estetyczną i kosmetologię Hight-Tech. Technologia ta znajduje zastosowanie m.in. w walce z cellulitem. Jego likwidacja często bywa trudna nawet pomimo zbilansowanej diety i aktywności, natomiast staje się łatwiejsza z odpowiednim wsparciem. Wyjaśniamy, co to jest fala uderzeniowa i na czym polega jej działanie w kontekście cellulitu!  (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Czy warto zrobić paznokcie akrylowe?

Published

on

Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest obecnie bardzo popularna. Warto mieć na uwadze, że paznokcie akrylowe są niestety często mylone z hybrydowymi lub żelowymi. W praktyce są to różne metody wykonywania trwałego manicure.
(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Tatuaż okazał się porażką? Rozważ laserowe usuwanie tatuażu

Published

on

Laserowe usuwanie tatuażu to najskuteczniejsza metoda na pozbycie się niechcianego rysunku ze skóry. Poznaj działanie lasera pikosekundowego.

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending

zobacz live url https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/