Connect with us

Zdrowie i Uroda

Czy warto zrobić paznokcie akrylowe?

Published

on

Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest obecnie bardzo popularna. Warto mieć na uwadze, że paznokcie akrylowe są niestety często mylone z hybrydowymi lub żelowymi. W praktyce są to różne metody wykonywania trwałego manicure.

Metoda akrylowa

Najważniejsza różnica między manicure żelowym a paznokciami akrylowymi polega na sposobie ich utwardzania. Żel należy utwardzić pod lampą UV lub LED, natomiast akryl utwardza się samoistnie. Jednak to nie jest jedyna różnica, ponieważ akryl przypomina trochę tipsy, więc paznokieć ma większą odporność. Paznokcie żelowe mają sprężystą strukturę, dlatego prezentują się bardziej naturalnie. Nawet, jeśli twoja płytka jest łamliwa to paznokcie akrylowe są niezawodnym sposobem na piękne oraz zadbane dłonie. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że akryl stosuje się do przedłużania paznokci i klasycznej stylizacji.

Zalety paznokci akrylowych

Nie ulega wątpliwości, że metoda akrylowa zdobienia paznokci przyczynia się do wzmocnienia naturalnej płytki paznokcia. Płytkę paznokcia możesz też piłować i dowolnie zmieniać jej kształt. Trzeba jasno podkreślić, że przy użyciu specjalnego proszku wykonuje się paznokcie akrylowe. Proszek akrylowy miesza się z płynem i w ten sposób powstaje szybko schnąca maca, która po chwili zastyga na paznokciu. Warstwa jest odporna na zadrapania i uszkodzenia mechaniczne, a do tego bardzo twarda. Można wyróżnić dwa rodzaje akrylu – wolnoschnący oraz szybkoschnący. Akryl wolnoschnący jest polecany osobom, które nie mają dużego doświadczenia z manicure akrylowym, ponieważ cechuje się dłuższym czasem utwardzania.

Formuły szybkoschnące

W gabinetach kosmetycznych sprawdzą się za to formuły szybkoschnące. Kobietom wrażliwym na intensywny zapach liquidu polecamy akryl bezwonny. Bez wątpienia jedną z najdroższych stylizacji, na które możesz zdecydować się w gabinecie jest pokrycie paznokci akrylem. Cena uzależniona jest od prestiżu samego gabinetu kosmetycznego oraz długości, na jaką ma zostać przedłużona płytka. Przeważnie ceny zaczynają się w okolicach 100 zł, ale w większych miastach mogą sięgać nawet 300 zł. Cenę przedłużenia paznokci akrylem musisz doliczyć, jeśli zdecydujesz się na manicure hybrydowe. Średnio raz w miesiącu należy wykonywać uzupełnienie, które kosztuje od 50 do 150 zł. Kobiety, które chcą trochę zaoszczędzić mogą zamówić zestaw do paznokci akrylowych do użytku domowego. W zestawie znajduje się pędzelek do aplikacji, liquid oraz proszek akrylowy. Koszt takiego zestawu to przeważnie 150 – 200 zł. Od klasycznego przygotowania paznokcia należy rozpocząć manicure akrylowy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci.

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Tatuaż okazał się porażką? Rozważ laserowe usuwanie tatuażu

Published

on

Laserowe usuwanie tatuażu to najskuteczniejsza metoda na pozbycie się niechcianego rysunku ze skóry. Poznaj działanie lasera pikosekundowego.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Stroje kąpielowe damskie i dziewczęce

Published

on

Stroje kąpielowe dwuczęściowe kupują kobiety i dziewczęta. Zastanawiając się nad strojem dla siebie warto zadać sobie pytanie, do czego będzie on nam służył.
(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Jak wygląda leczenie raka szyjki macicy?

Published

on

Jak wygląda leczenie raka szyjki macicy?

Rak szyjki macicy to jedno z tych schorzeń, których boi się chyba każda kobieta, bez względu na swój wiek i potencjalne obciążenie genetyczne. Czy jednak taka diagnoza musi oznaczać konieczność przygotowywania się na najgorsze? Nietrudno się domyślić, że takie pesymistyczne podejście nie jest wcale uzasadnione. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending

Kuchnia vintage Jakie łóżko do sypialni: drewniane czy tapicerowane? https://beesafe.pl/porady/ile-trwa-kurs-na-prawo-jazdy/