Connect with us

Zdrowie i Uroda

Efektywne sposoby na wypadające włosy

Published

on

Istnieje kilka powodów, przez które można zobaczyć na szczotce więcej włosów niż wcześniej. Niedobory witamin, problemy z tarczycą i menopauza są przyczyną wypadania włosów. Jeśli przyczyną jest stan zdrowia, konieczne może okazać się leczenie. Czasami potrzebne są leki, jednak najczęściej wystarczy wypróbować bardziej ogólne sposoby na wypadające włosy, takie jak przedstawione poniżej.

Co na wypadające włosy?

Najważniejsze jest odżywianie. Białko jest ważne dla wzmocnienia włosów i wspierania ich wzrostu. Zalecana dzienna porcja to około dwie do trzech 85 gram mięsa lub połączenie czterech do pięciu porcji nabiału i fasoli. Dla osób cierpiących z powodu wypadających włosów, najlepszym sposobem jest włączenie do diety orzechów, nasion, jaj i ryb. Wszystkie te produkty są ważnym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, które pomagają zmniejszyć stan zapalny i stworzyć zdrowszą skórę głowy. Najlepiej unikać rutyny i jeść różnorodne potrawy każdego dnia. Zaleca się spożywanie od sześciu do dziesięciu porcji różnych warzyw dziennie, od dwóch do czterech owoców oraz asortymentu ziaren i roślin strączkowych oraz chudego mięsa.

Żelazo, cynk i biotyna

Anemia może powodować wypadanie włosów. Jednak suplementy żelaza są zalecane tylko wtedy, gdy anemię potwierdzi lekarz. Zakłada się, że cynk i biotyna pomagają we wzroście włosów, ponieważ osoby z zaburzeniami metabolicznymi, które mają niedobory tych minerałów, mają najczęściej cienkie lub łamliwe włosy i paznokcie. Zawsze przed podjęciem decyzji o suplementacji należy porozmawiać z lekarzem. Pomoże on ustalić odpowiednią dawkę i wyeliminować niebezpieczne interakcje z innymi lekami. Chociaż suplementy nie wymagają recepty, należy poinformować lekarza o ich stosowaniu. Z pewnością konsultacja z lekarzem przyda się również w odpowiedzi na pytanie: „co na wypadające włosy?”.

Fryzury, stylizacje i pielęgnacja włosów

Gumki, farby do koloryzacji, trwała ondulacja, prostownice i lokówki mogą być niszczycielskie dla włosów. Jeśli włosy są przerzedzone i wypadają, nie jest dobrze jeśli dodatkowo się łamią. Należy postępować delikatnie i nie przesadzać z myciem i czesaniem włosów. Po umyciu nie wycierać ręcznikiem, jedynie owinąć. Najlepiej jest pozostawić włosy do wyschnięcia na powietrzu zamiast stosowania gorącego powietrza z suszarki. Trzeba też unikać fryzur, które nadmiernie ściskają włosy, a do ich wiązania używać jedynie miękkich gumek do włosów.

Powyższe sposoby na wypadające włosy to zaledwie kilka prostych porad, które mogą jednak znacząco poprawić stan skóry głowy oraz samych włosów.

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Jak wygląda leczenie raka szyjki macicy?

Published

on

Jak wygląda leczenie raka szyjki macicy?

Rak szyjki macicy to jedno z tych schorzeń, których boi się chyba każda kobieta, bez względu na swój wiek i potencjalne obciążenie genetyczne. Czy jednak taka diagnoza musi oznaczać konieczność przygotowywania się na najgorsze? Nietrudno się domyślić, że takie pesymistyczne podejście nie jest wcale uzasadnione. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa kontra reszta świata

Published

on

Depilacja laserowa jest bardzo cenioną metodą usuwania zbędnego owłosienia. Konkuruje z wszystkimi innymi metodami mechanicznymi jak gorący wosk, używanie kremów depilujących czy klasycznych żyletek. Na praktycznie każdym polu zwycięża – to inwestycja, dzięki której można zaoszczędzić czas i być pewnym co do jakości i gładkości swojej skóry. Gdy będzie ona wolna od jakichkolwiek włosków nie dojdzie do występowania podrażnień, przykrego zapachu czy krępowania w różnych sytuacjach. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Jakie perfumy będą dla nas najlepsze?

Published

on

Każda pewna siebie kobieta, powinna zakupić dla siebie perfumy katy perry.

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending