Connect with us

Biznes

Rozwód i podział majątku

Published

on

Decyzja o rozwodzie to olbrzymia zmiana w życiu nie tylko małżonków, ale również ich bliskich, w szczególności małoletnich dzieci. Przygotowując się do rozwodu para powinna dokładnie przedyskutować możliwe scenariusze i wspólnie podjąć decyzje odnośnie wychowania dzieci, podziału majątku, alimentów. Niestety, w praktyce takie rozwiązanie sprawy rzadko ma miejsce. Znacznie częściej decydujemy się na sądowe batalie.

Rozwód oczami adwokata

Przygotowując się do rozwodu i dłuższej batalii związanej z podziałem majątku warto przemyśleć kwestię zatrudnienia doświadczonego adwokata. Rozwód wiąże się z wielkimi emocjami, stąd pomoc profesjonalisty będzie nieoceniona. Szukając adwokata z pewnością warto wybrać osobę, której specjalizacją są sprawy rodzinne. Adwokat zapewni nam pomoc merytoryczną i pozwoli poczuć się znacznie pewniej podczas rozpraw sądowych.

Pierwsze spotkanie z adwokatem

Jak wygląda pierwsze spotkanie z adwokatem? Podstawą jest oczywiście rozmowa i przedstawienie naszej sytuacji rodzinnej, umotywowanie decyzji o rozwodzie – mówią prawnicy z kancelarii adwokat-katowice.info.pl. Adwokat będzie starał się bezstronnie i na chłodno ocenić nasza sytuację i szanse związane ze sprawą. Istotne jest określenie naszych oczekiwań związanych z podziałem majątku czy przyznaniem opieki nad małoletnimi dziećmi. Zadaniem adwokata będzie przede wszystkim zaproponowanie wspólnej linii działania oraz kroków, które muszą zostać podjęte do osiągnięcia zamierzonych celów.

Jakimi cechami powinien odznaczać się adwokat? Poza doświadczeniem oraz niewątpliwą wiedzą z zakresu prawa powinien on odznaczać się empatia oraz zrozumieniem dla spraw swoich klientów. Adwokat powinien nie tylko reprezentować klienta w sądzie, ale i ostrzegać go przed podejmowaniem kroków, które mogłyby negatywnie wpłynąć na jego sytuację w oczach sądu.

Continue Reading
Advertisement

Biznes

Ubezpieczenie szkolne dla dziecka jako Twoja intergalaktyczny tarcza

Published

on

W podróży przez galaktykę szkolnych przygód: Ubezpieczenie szkolne dla dziecka jako Twoja intergalaktyczny tarcza

Gwiezdne bezpieczeństwo w zasięgu ręki

Przenikając przez kosmiczne korytarze szkoły, Twoje dziecko może napotkać asteroidy problemów i czarne dziury niespodziewanych wypadków. Tutaj, w tej odległej galaktyce, ubezpieczenie nnw szkolne działa jak supernowa ochrony.

Pełna moc ubezpieczenia szkolnego

To nie tylko zwykła polisa. To kosmiczny pas bezpieczeństwa, który otacza Twoje dziecko podczas jego podróży przez edukacyjną przestrzeń, zapewniając wsparcie w każdej sytuacji.

Wielka nieznana potrzebuje wielkiego wsparcia

Za każdym razem, gdy Twoje dziecko wyrusza na kolejną misję poznawczą, warto pamiętać, że ma u boku intergalaktycznego strażnika w postaci ubezpieczenia szkolnego dla dziecka.

Continue Reading

Biznes

Ocena zagrożenia wybuchem

Published

on

Istnieje wiele firm, które na każdym kroku borykają się z problemem związanym właśnie z bezpieczeństwem. Wiadomo, że odpowiednie podejście do tematu, jak i również znalezienie firmy, która podejmie się realizacji zlecenia i stałej współpracy będzie mogło zająć sporo czasu. Jednak warto  podjąć to ryzyko, ponieważ efekty, które uda się uzyskać będą naprawdę w pełni satysfakcjonujące. 

(więcej…)

Continue Reading

Biznes

Idealne ubezpieczenie zdrowotne

Published

on

Troska o własne zdrowie jest najlepszym wyrazem dbania o samego siebie – nie ma co do tego wątpliwości. Współcześnie jednak polska służba zdrowia boryka się z wieloma problemami, które mają bezpośrednie przełożenie na samych pacjentów. Największym problemem są oczywiście kolejki do specjalistów, które sprawiają, że czas oczekiwania na wizytę wynosi od kilku do kilkunastu miesięcy. W tym czasie stan zdrowia może znacząco się pogorszyć!

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending

https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ zobacz https://www.fcbu.org/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-chlodne-wieczory/