Connect with us

Zdrowie i Uroda

Tatuaż okazał się porażką? Rozważ laserowe usuwanie tatuażu

Published

on

Laserowe usuwanie tatuażu to najskuteczniejsza metoda na pozbycie się niechcianego rysunku ze skóry. Poznaj działanie lasera pikosekundowego.

Tatuaż okazał się porażką? Skorzystaj z laserowego usuwania tatuażu

Tatuaż nie zawsze jest przemyślaną decyzją. Jeśli żałujesz, że zdecydowałeś się na tę trwałą ozdobę skóry, możesz się jej skutecznie pozbyć. Laserowe usuwanie tatuażu to szybka, mało bolesna i zdumiewająco skuteczna metoda. Dzięki serii zabiegów laserem pikosekundowym niechciany tatuaż może zniknąć bez śladu. Przedstawiamy garść przydatnych informacji na temat tego skutecznego zabiegu medycyny estetycznej.

Jaki laser jest najlepszy do usuwania tatuażu?

Według specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie najlepszym urządzeniem do laserowego usuwania tatuażu jest laser pikosekundowy. Wyróżnia się ultrakrótkimi impulsami, które są dwukrotnie silniejsze niż jakikolwiek inny laser do usuwania tatuażu. Takie rozwiązanie  skraca kontakt lasera ze skórą oraz zwiększa jego skuteczność w likwidacji każdego rodzaju tatuażu. Laser pikosekundowy umożliwia skuteczne usuwanie wszystkich kolorów pigmentów, z wyjątkiem białego. Doskonale radzi sobie z tatuażem żółtym i czerwonym, które stanowią trudność dla laserów typu q-switched. 

Wiązka lasera pikosekundowego w kontakcie z cząsteczkami tuszu rozbija je na drobinki wielkości pyłu. Organizm bez problemu samodzielnie usuwa tak małe elementy. Laser pikosekundowy powoduje głównie uszkodzenia fotoakustyczne, a nie fototermiczne, jak dzieje się to w przypadku innych metod usuwania tatuażu. Dzięki temu nie ma ryzyka poparzeń czy powstawania blizn. Dodatkowym efektem laserowego usuwania tatuażu jest stymulacja skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu ciało w miejscu po tatuażu szybko się regeneruje.

Co ma wpływ na skuteczność usuwania tatuażu?

Proces usuwania tatuażu różni się w zależności od osoby i sposobu wykonania tatuażu. Na skuteczność zabiegu laserowego wpływ mają takie czynniki, jak:

  • wielkość obszaru skóry pokrytego tatuażem – organizm lepiej radzi sobie z usuwaniem tuszu za pomocą lasera, jeśli tatuaż posiada fragmenty skóry bez wprowadzonego pigmentu;
  • kolor tatuażu – laser pikosekundowy jest w stanie usunąć wszystkie pigmenty, lecz zawsze łatwiejsze są dla niego tatuaże czarne i granatowe; usuwanie kolorowych rysunków wymaga zwykle więcej czasu;
  • umiejscowienie pigmentu w skórze – tatuaże umieszczone na dużych głębokościach są znacznie trudniejsze do usunięcia niż powierzchniowe rysunki;
  • wykonanie tatuażu – nieumiejętne wprowadzenie tuszu na różnych głębokościach stanowi trudność dla lasera; usunięcie takiego tatuażu trwa dłużej niż przy jego prawidłowym wykonaniu;
  • indywidualne zdolności skóry do regeneracji.

Jak działa laserowe usuwanie tatuażu?

Laserowe usuwanie tatuażu to zabieg, który przeprowadza lekarz medycyny estetycznej po wcześniejszej konsultacji z pacjentem. Procedura jest szybka i mało bolesna, nie wymaga nawet znieczulenia. Lekarz dopasowuje parametry lasera do rodzaju skóry, głębokości i koloru tatuażu, a następnie przesuwa urządzeniem po skórze pacjenta. Światło lasera pikosekundowego dociera do głębokich warstw skóry, gdzie zamieniane jest w energię kinetyczną, pod której wpływem rozbija drobinki tatuażu. Po około 2-3 tygodniach od pierwszego zabiegu tatuaż zaczyna tracić na intensywności, a po serii zabiegów – znika całkowicie.

Jeśli rozważasz laserowe usuwanie tatuażu, musisz liczyć się z tym, że jest to proces długotrwały. Przeciętnie potrzeba od 4 do 8 sesji laserowego usuwania tatuażu, aby pozbyć się go całkowicie. Zabiegi wykonywane są w kilkutygodniowych odstępach. W przypadku niektórych prac potrzeba aż 10, a nawet więcej powtórzeń.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Czy warto zrobić paznokcie akrylowe?

Published

on

Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest obecnie bardzo popularna. Warto mieć na uwadze, że paznokcie akrylowe są niestety często mylone z hybrydowymi lub żelowymi. W praktyce są to różne metody wykonywania trwałego manicure.
(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Stroje kąpielowe damskie i dziewczęce

Published

on

Stroje kąpielowe dwuczęściowe kupują kobiety i dziewczęta. Zastanawiając się nad strojem dla siebie warto zadać sobie pytanie, do czego będzie on nam służył.
(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Jak wygląda leczenie raka szyjki macicy?

Published

on

Jak wygląda leczenie raka szyjki macicy?

Rak szyjki macicy to jedno z tych schorzeń, których boi się chyba każda kobieta, bez względu na swój wiek i potencjalne obciążenie genetyczne. Czy jednak taka diagnoza musi oznaczać konieczność przygotowywania się na najgorsze? Nietrudno się domyślić, że takie pesymistyczne podejście nie jest wcale uzasadnione. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending

https://hamam-project.org/jak-wybrac-najlepsze-okna-z-pcv/ Modne kuchnie https://e-gardenmeble.pl/kinkiety-scienne-funkcjonalne-oswietlenie-zewnetrzne/