Connect with us

Dom i Wnętrze

W poszukiwaniu inspiracji na piękny taras

Published

on

Chcąc zapewnić sobie piękne miejsce wypoczynkowe coraz częściej myślimy o tym, aby zmienić coś w naszym przydomowym tarasie. Współcześnie producenci mebli dają nam wiele możliwości aranżacji przy wykorzystaniu oferowanych przez nich mebli ogrodowych. Szukając pięknych zestawów przede wszystkim zwracajmy uwagę na materiały oraz wykończenie mebla. Dlaczego to takie ważne?

Meble outdoorowe – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Szukając mebli ogrodowych przede wszystkim powinniśmy być świadomi, że będą one narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, takich jak niskie i wysokie temperatury, silne promieniowanie słoneczne. Meble muszą być wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na wilgoć, ścieranie, uszkodzenia mechaniczne. Inaczej bardzo szybko zaczną się koślawić, łamać, tracić kolor. Najlepsi producenci oferują nam dzisiaj komplety technorattanowe, które zachwycają nie tylko wyglądem, ale i wysoką trwałością.

Meble technorattanowe znane są doskonale polskim konsumentom – dzisiaj jednak producenci zaskakują nas nietuzinkowymi rozwiązaniami i ciekawym wzornictwem. Meble takie oparte są na aluminiowych stelażach, co znacząco wpływa na obniżenie wagi mebla, a samo aluminium jest zabezpieczone przed działaniem wilgoci i rdzy. Wierzch mebla tworzy się z plecionki technorattanowej, odpornej na ścieranie i promieniowanie UV – nawet po wielu latach użytkowania mebel nie traci swojego pięknego koloru. Biała kanapa tarasowa to jeden z ciekawszych przykładów mebli technorattanowych – mebel ten pozwoli na wygodny wypoczynek w promieniach słońca.

Zadaszenie tarasu – co wybrać?

Jak chronić się przed słońcem podczas długich popołudni na tarasie? Do niedawna najchętniej stosowanym rozwiązaniem były parasole ogrodowe, jednak dzisiaj równie chętnie wykorzystywane są pergole ogrodowe, które rozpościerają nad naszymi głowami dach.

 

 

Dom i Wnętrze

Okna plastikowe – produkty, które są warte swojej uwagi

Published

on

Długa lista zalet świadczy o tym, że okna plastikowe są dobrym pomysłem, jeżeli chodzi o nową stolarkę dla domu, czy też dla mieszkania. Chociaż, należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie są to produkty kryształowe – mają one także swoje wady, przez co niektórzy mają wątpliwości odnośnie ich zakupu. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowoczesne meble na ogród

Published

on

Trzeba przyznać, że meble ogrodowe, które oferowane są przez różnorodnych producentów, dopasowane są do potrzeb współczesnych konsumentów. Stawiają oni bowiem wysokie wymagania wobec produktów, które mają na stałe gościć w ich przestrzeni wypoczynkowej na ogrodzie. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe – z marketu czy ze sklepu? Na co się zdecydować?

Published

on

Meble ogrodowe kupowane są najczęściej na wiele lat, dlatego zwrócić szczególna uwagę na ich trwałość i jakość wykonania. Przed zakupem warto także zdecydować w jakim sklepie zostaną kupione? Czy meble ogrodowe dostępne w marketach są tak samo trwałe jak te, które kupione zostaną w specjalistycznych sklepach? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Trending