Connect with us

Dom i Wnętrze

Nowoczesne donice do ogrodu i na taras

Published

on

Przydomowy taras czy ogród świetnie nadają się do tego, aby w czasie wiosny, lata i wczesnej jesieni stworzyć w nich miejsca do relaksu. Zaprojektowanie takiej przestrzeni nie jest niczym trudnym – do dyspozycji mamy wiele interesujących kompletów meblowych, jak również dodatków. Uzupełnieniem takiej przestrzeni mogą być donice do ogrodu i na taras, które z pewnością przyciągną uwagę!

Donice do ogrodu i na taras wykonane z technorattanu

Donice do ogrodu i na taras tworzone są z różnych materiałów, jednak tymi, które cieszą się największym zainteresowaniem są donice technorattanowe. Donice tego typu stanowią uzupełnienie dla rozbudowanych kolekcji technorattanowych. Donice wspaniale prezentować się będą w aranżacjach prowansalskich, skandynawskich czy nowoczesnych. Atutem jest szeroki wybór rozmiarów donic, odpowiednich do osadzania zarówno niewielkich kwiatów, jak i niskich krzewów. Technorattanowe donice do ogrodu i na taras posiadają lekkie, aluminiowe stelaże – konstrukcje zabezpieczane są przed działaniem wilgoci i korozją. Wierzch donicy technorattanowej to plecionka syntetyczna – taka struktura posiada nieporowatą budowę, dzięki czemu donica nie wchłania wilgoci, kurzu. Donice technorattanowe dostępne są w kilku opcjach kolorystycznych, co pozwala na dopasowanie donicy do istniejącej już aranżacji otoczenia.

Kompozytowe donice do ogrodu i na taras

Alternatywą dla donic technorattanowych są donice do ogrodu i na taras wykonane z tworzyw kompozytowych. Donice takie tworzone są z połączenia cementu, włókna szklanego oraz plastyfikatora. Takie tworzywo jest wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne, ale też ścieranie, niskie i wysokie temperatury. Donice kompozytowe cenione są przede wszystkim jako podstawa dla cięższych roślin, np. małych tuj. Solidna budowa oraz większa waga sprawiają, że stabilnie podtrzymują wszelkie rośliny.

Dom i Wnętrze

Ubezpieczenia miejskie: Twój osobisty strażnik w miejskiej dżungli

Published

on

Ubezpieczenia miejskie: Twój osobisty strażnik w miejskiej dżungli

Miasto pulsujące życiem, pełne energii, ale też niespodziewanych zdarzeń. Aby poczuć się w nim bezpieczniej, warto zainwestować w ubezpieczenia miejskie.

Skrojone na miarę potrzeb mieszkańca metropolii

Ubezpieczenia miejskie to nie tylko odpowiedź na wyzwania związane z życiem w dużym mieście. To także gwarancja, że nawet w najbardziej nieprzewidzianych sytuacjach nie zostaniesz sam.

Korzyści płynące z ubezpieczeń miejskich

Wybierając ubezpieczenia miejskie, zapewniasz sobie spokój ducha podczas codziennych wyzwań miejskiego życia i wiesz, że możesz liczyć na wsparcie w kluczowych momentach.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Moja przygoda z zadaszeniem tarasu

Published

on

Moja przygoda z zadaszeniem tarasu

Kiedy pierwszy raz postanowiłem zadaszyć taras, nie miałem pojęcia, jak bardzo wpłynie to na moje życie. Zadaszenie tarasu stało się dla mnie symbolem domowego komfortu.

1. Pierwsze kroki

Zastanawiałem się, jakie zadaszenie tarasu wybrać. Czy klasyczne, czy może nowoczesne pergole? Ostatecznie zdecydowałem się na to drugie, inspirowany zdjęciami z gardenspace.pl/zadaszenie-tarasu.

2. Rewolucja w moim domu

Dzięki zadaszeniu, taras stał się moim ulubionym miejscem w domu. Nieważne, czy padał deszcz, czy świeciło słońce – zawsze miałem gdzie usiąść z książką czy filiżanką kawy.

3. Słówko dla tych, którzy się jeszcze zastanawiają

Jeśli czytasz ten artykuł i zastanawiasz się nad zadaszeniem swojego tarasu, powiem Ci jedno: warto. To inwestycja, której nie pożałujesz!

Podsumowując, zadaszenie tarasu to coś więcej niż tylko ochrona przed deszczem. To przestrzeń, w której możesz cieszyć się każdą chwilą spędzoną na świeżym powietrzu.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Kuchnia – przestrzeń, gdzie spotyka się cała rodzina

Published

on

Kuchnia już dawno przestała być miejscem wyłącznie służącym do gotowania. Dzisiaj kuchnia pozwala na spotkanie w gronie rodziny, wspólne spożywanie posiłków. Niejednokrotnie kuchnia – w formie aneksu – łączona jest z salonem, co pozwala na przenikanie się przestrzeni. W jaki sposób zaaranżować własną kuchnię, by miejsce to przyciągało? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending