Connect with us

Ciekawe

Stroje kąpielowe dwuczęściowe – rewolucja w modzie damskiej

Published

on

Na początek dwudziestego wieku przypada wiele wydarzeń, które na zawsze odcisnęły swoje piętno na różnych dziedzinach życia, dotyczy to także mody oraz rozluźnienia swobody obyczajów. Jednym z takich wydarzeń jest wynalezienie tak obrazoburczych elementów ubrania damskiego, jakim są stroje kąpielowe dwuczęściowe.

Kto i kiedy po raz pierwszy zaprezentował stroje kąpielowe dwuczęściowe?

Pierwszym człowiekiem, który odważył się ubrać kobiety w niezwykle skąpe i niewyobrażalne do tej pory dwuczęściowe kostiumy kąpielowe był pewien francuski krawiec o nazwisku Reard. To on był prekursorem w dawaniu kobietom swobody oraz zrzuceniu okowów surowych obyczajów.

Trzeba przyznać, że odbyło się to przy niezwykle dużym oporze, zarówno środowisk opiniotwórczych, jak i większości kobiet. Dobitnie o tym świadczy fakt, że kreator przez dłuższy czas nie mógł znaleźć na tyle odważnej modelki, która zaprezentowałaby nowy strój.

Jednak już pierwszy pokaz kostiumów przełamał opory i sprawił, że ta garderoba spodobała się większości kobiet.

Dlaczego stroje kąpielowe dwuczęściowe były trudne do wprowadzenia?

Aż do okresu po zakończeniu drugiej wojny światowej, moda damska charakteryzowała się surowym krojem oraz tym, że odzież szczelnie zakrywała kobiece ciało. Wprawdzie nie musiały być używane sztywne i krepujące ruchy gorsety, ale jedynym dopuszczalnym kostiumem na plaże był strój jednoczęściowy mocno zabudowany.

Wprowadzenie skąpego, a często prawie niczego nie zakrywającego stroju kąpielowego dwuczęściowego było prawdziwą rewolucją w modzie. Na noszenie tego nietypowego, jak na tamte czasy stroju pozwalały sobie wyjątkowo odważne, młode kobiety, które za nic miały konwenanse.

Jakie kostiumy kąpielowe dwuczęściowe są obecnie noszone przez kobiety?

Przez wiele lat prym wiodły skąpe kostiumy typu bikini, które na prawdę niewiele zakrywały, a składały się z mikroskopijnych trójkącików. Dlatego ich zwolenniczkami były przede wszystkim młode i szczupłe dziewczęta.

Ale do sprzedaży zostały wprowadzone inne rodzaju kostiumów, bardziej zabudowane w tych miejscach, które wymagały od kobiety ukrycia. Wtedy dwuczęściowe stroje zdobyły entuzjastki wśród pań bardziej dojrzałych oraz posiadających bardziej obfite kształty.

Do dnia dzisiejszego kostiumy dwuczęściowe cieszą się niezmiennym powodzeniem, a większość kobiet posiada w swojej szafie zarówno takie modele, jak i kostiumy jednoczęściowe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe-dwuczesciowe stroje kąpielowe dwuczęściowe.

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Cena Bonsai – na co zwrócić uwagę?

Published

on

Bonsai to dziedzina sztuki zajmująca się tworzeniem zminiaturyzowanych odpowiedników drzew. Osoby trudniące się uprawą drzewek Bonsai korzystają z wielu rozmaitych metod formowania roślin, wśród których można znaleźć między innymi odpowiednie przycinanie i przesadzanie.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Najwyższa jakość produktów i usług

Published

on

Najwyższa jakość produktów i usług

Firma od lat świadczy najwyższej jakości usługi, a także zajmuje się dystrybucją wysokiej marki produktów. Wśród najpopularniejszych produktów klienci mogą znaleźć szybkozłączki do form wtryskowych, a wszystkie one sprowadzane są z najlepszych firm z krajów Unii Europejskiej i posiadają najważniejsze normy unijne. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Przemysł transportowy i stoczniowy

Published

on

Przemysł transportowy i stoczniowy

Jedną z ważniejszych dziedzin gospodarki krajowej i zagranicznej, jest przemysł transportowy i stoczniowy. W jednym i drugim przemyśle chodzi przede wszystkim o transport, a tutaj jest potrzebny uchwyt transportowy kuty. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Błąd RSS: WP HTTP Error: cURL error 28: Operation timed out after 10001 milliseconds with 0 bytes received
Sitemap

Trending