Connect with us

Ciekawe

Stroje kąpielowe dla mężczyzn – jak się zmieniły?

Published

on

Szukając informacji na temat mody plażowej, głównie natrafia się na nagłówki czy reklamy związane ze strojami dla pań. Tymczasem męskie kostiumy kąpielowe także przeszły niemałą rewolucję i są dziś dość różnorodne. Do wyboru, do koloru: od slipek po bokserki i dłuższe spodenki. W tekście przedstawimy początki takich strojów oraz wyjaśnimy, jak je dobrać ze względu na sylwetkę.

Początki kostiumów dla panów

Faceci, którzy spacerowali po plaży przed II wojną światową, szczególnie w pierwszej połowie lat 30. i wcześniej, musieli bardzo uważać. Dlaczego? Bo mając odsłoniętą klatkę piersiową, mogli otrzymać wysoki mandat. Ostatecznie tylko gołe ramiona były wtedy akceptowalne (nogi także zakrywano).

Panowie zakładali stroje dwuczęściowe. Szare, niezbyt przyciągające wzrok. Dopiero, kiedy niejaki Johnny Weismuller pokazał się w reklamie, coś zaczęło się zmieniać w postrzeganiu mody plażowej. Oczywiście, purytańscy Amerykanie oraz bogobojni Europejczycy byli zszokowani i zapewne życzyli temu popularnemu pływakowi olimpijskiemu jak najgorzej, jednak większość młodych chłopaków podziwiała jego sylwetkę i sam strój.

Weismuller miał na sobie ubiór, dzięki któremu bardzo dobrze eksponował ciało i mięśnie. Nie były to jeszcze co prawda spodenki kąpielowe pozwalające na pochwalenie się klatką piersiową, ale i tak nastąpił punkt zwrotny w szyciu męskich kostiumów kąpielowych.

Kostiumy kąpielowe – jak je dobrać?

Najlepiej mają panowie przystojni i wysportowani (dzięki spędzaniu wielu godzin na siłowni). Oni będą dobrze wglądać w każdych kąpielówkach, bokserkach itp.. Szczególnie, kiedy są młodzi, opaleni oraz zawsze uśmiechnięci.

Inaczej jest z panami starszymi, mającymi spory, piwny brzuch. Ci nie mogą sobie pozwolić na wąskie, ciasno przylegające slipki i zamiast nich wybrać szorty (o jednolitej, wyszczuplającej barwie) albo nieco dłuższe spodenki. Chyba, że kompletnie nie przejmują się wytykaniem palcami i paniami, które odwracają z zażenowania wzrok.

Ciekawe porady dla wysokich i niskich

Pozostaje jeszcze kwestia wzrostu. Jeżeli facet jest wysoki i jednocześnie bardzo szczupły, to powinien wybrać szorty mające wzory np. przypominające poziome paski (pionowe zdobienia mogą spowodować, że ręce, nogi i szyja będą wydawać się dłuższe niż w rzeczywistości).

Dla panów niskich, ale takich, którzy są wysportowani, dobrym wyborem okażą się kostiumy kąpielowe w postaci bokserek. Oczywiście ważne, aby nie były luźne i jednocześnie szerokie. Z kolei ci rzadko odwiedzający siłownię, muszą założyć szorty w pionowe motywy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe.

Ciekawe

Dobre przygotowanie do letniego obozu dla młodzieży

Published

on

Odpowiednie przygotowanie do obozu, to podstawa. Nie każda osoba wie, jakie też wymagania pod tym względem stawiać może obóz żeglarski 2023 lub o innej tematyce. W szczególności, jeżeli wcześniej nie brała udziału w takiej formie wyjazdu. Nie trzeba się niczego obawiać – wystarczy tylko kilka wskazówek, aby móc odpowiednio się do tego przygotować. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Jak działa Murrelektronik?

Published

on

Nie ulega wątpliwości, że Murrelektronik cieszy się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem. Można śmiało powiedzieć, że jest to globalny lider decentralizacji, który zajmuje się technologią połączeniową. W tym artykule wyjaśnimy, w jakim obszarze działa przedsiębiorstwo, a także wymienimy przykłady oferowanych produktów.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Nowe wymagania dla jednostek badawczych ISO 17025

Published

on

Wiarygodne i rzetelne laboratorium badawcze ma szansę na to, aby odnieść sukces na rynku, prowadząc rzetelne badania. Norma ISO 17025 ma szansę tylko na to, aby podnieść poziom wiarygodności danej jednostki na zdecydowanie wyższy poziom. Warto zdecydować się na nowy system zarządzania jakością, aby móc czerpać z tego maksimum korzyści. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Błąd RSS: WP HTTP Error: cURL error 28: Connection timed out after 10000 milliseconds
Sitemap

Trending

https://bannedcd.org/haccp-co-nalezy-wiedziec-o-procesie-certyfikacji/ https://absenting.com.pl/czy-warto-postarac-sie-o-ifs/ https://pedes2016.org/kask-na-konia-wybieramy-model-dopasowany-do-potrzeb/