Connect with us

Motoryzacja

Czym jest ubezpieczenie OCP i czy warto go kupić?

Published

on

Kierowcy poruszający się po drogach samochodami osobowymi, najczęściej nie wiedzą, czym jest ubezpieczenie OCP. Za to doskonale wiedzą, czym jest ubezpieczenie OC czy AC. Natomiast każdy, kto para się na co dzień transportem towarów powinien koniecznie wiedzieć, czym jest ubezpieczenie OCP, jak działa i dlaczego powinno być przez niego wykupione. Ono, w sumie jak większość ubezpieczeń, działa na korzyść przewoźnika, który je wykupił. No dobrze, ale czym jest ubezpieczenie OCP? Co oznacza ten skrót?

Co oznacza ubezpieczenie OCP?

Ubezpieczenie OCP jest ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej przewoźnika. Rozwinięcie skrótu OCP to odpowiedzialność cywilna przewoźnika. Jest to ubezpieczenie dobrowolne. Jednak dla własnego bezpieczeństwa, komfortu wykonywania pracy i w ramach ochrony, warto go wykupić. Chroni ono przewoźnika przed roszczeniami z zakresu niewykonania lub nienależytego wykonania usługi przewozu. Jest szczególnie przydatne w momencie, kiedy ładunek ulegnie uszkodzeniu, zniszczeniu lub kradzieży.

Dlaczego ubezpieczenie OCP jest takie ważne?

Jak już wspomnieliśmy, podstawowym zadaniem tego ubezpieczenia jest ochrona przewoźnika. Ale jest ono także bardzo ważne dla kontrahentów, którzy zlecają przewóz towarów. Dlaczego? Skoro ktoś powierza swój ładunek firmie transportowej, to chce mieć pewność, że w razie kłopotów z ładunkiem, będzie on w stanie wyegzekwować odszkodowanie od przewoźnika. Ściślej mówiąc, w razie potrzeby będzie on w stanie wyegzekwować odszkodowanie od ubezpieczyciela przewodnika.

Polisa ta obejmuje ochroną, zarówno właściciela jak i kierującego, przed odpowiedzialnością cywilną, za szkody, które mogą pojawić się podczas przemieszczania się pojazdu. Odpowiednio dobrana polisa tego rodzaju jest w stanie zabezpieczyć wszystkie straty finansowe, które mogą wynikać z np. utraty lub uszkodzenia towaru. Ale to nie wszystko. Jest ona w stanie pokryć straty związane z przypadkami, kiedy towar nie został dostarczony na czas. Dlatego tak ważne jest odpowiedni wybór tego rodzaju polisy i zwrócenie uwagi na zakres jej ochrony.

Czy polisa działa zawsze?

Należy wiedzieć, że polisa odpowiedzialności cywilnej przewodnika, nie obejmuje swoim zakresem wszystkich przewożonych towarów. Nie można stosować jej w przypadku przewozu materiałów niebezpiecznych, żywego inwentarza, gotówki czy dzieł sztuki. Niektórzy ubezpieczyciele wykluczają z objęcia ochroną drogi sprzęt elektroniczny. I na to należy zwrócić uwagę.

Continue Reading
Advertisement

Motoryzacja

Podstawy do Znaków Drogowych: Jak Wybrać i Zainstalować?

Published

on

Podstawy do Znaków Drogowych: Jak Wybrać i Zainstalować?

Wybór i instalacja podstaw do znaków drogowych jest kluczowym elementem w procesie zapewniania bezpieczeństwa na drogach. W tym artykule przedstawimy praktyczne porady dotyczące wyboru odpowiednich podstaw oraz ich prawidłowego montażu.

Wybór Odpowiednich Podstaw do Znaków Drogowych

Wybierając podstawy do znaków drogowych, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, rodzaj terenu, na którym będą instalowane – różne podstawy sprawdzą się lepiej w zależności od rodzaju gruntu. Po drugie, rodzaj i wielkość znaku, który ma być na nich zamontowany. Ważna jest również łatwość montażu i demontażu, szczególnie w przypadku tymczasowych znaków drogowych.

Szczegółowe wskazówki dotyczące montażu i wyboru podstaw do znaków drogowych znajdziesz na dedykowanej stronie.

Continue Reading

Motoryzacja

Dodatkowa Lampa Kierunkowskazu LED w Pojazdach: Zastosowania i Korzyści

Published

on

W dzisiejszych czasach, kiedy bezpieczeństwo na drodze ma kluczowe znaczenie, dodatkowe akcesoria mogą stanowić znaczącą różnicę w komforcie jazdy i zwiększeniu widoczności pojazdu. Jednym z takich niezwykle przydatnych elementów jest dodatkowa lampa kierunkowskazu LED. W tym artykule omówimy różne zastosowania i korzyści, jakie niesie ze sobą ta nowoczesna technologia oświetleniowa. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Części zamienne do samochodów marki DAF

Published

on

Samochody marki DAF takie jak DAF XF są uznawane za niezwykle trwałe i odporne modele, które potrafią przejechać setki tysięcy kilometrów w bezawaryjny sposób. Mimo wszystko nawet najlepszym zdarzają się wypadki w pracy. Każdy samochód ciężarowy jest mocno eksploatowany dlatego niekiedy pojedyncze części mogą wymagać wymiany. Części do DAF-ów z najwyższej półki warto znaleźć w DBK Parts. Jest ona profesjonalną hurtownią posiadającą bardzo duże zaplecze.

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending