Connect with us

Motoryzacja

Assistance – dobrowolne ubezpieczenie samochodu

Published

on

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu OC jest chyba znane wszystkim osobom. Nie tylko tym, którzy takie pojazdy mają, ale nawet tym personom, jakie dopiero planują takie samochody, czy też inne maszyny kupić. Czy to jedyne ubezpieczenie, na jakie mogą pozwolić sobie właściciele pojazdów mechanicznych?

Ubezpieczenie samochodu w kryzysowych sytuacjach

Aby pokazać, że Assistance jest naprawdę potrzebny, warto posłużyć się przykładową sytuacją. Ot, właściciele samochodu wybiera się z Krakowa do Gdańska, razem ze swoją rodziną na wakacje. Własnym samochodem. Bardzo przyjemny wypad, ale w okolicach Poznania samochód nagle się psuje. I to w szczerym polu, gdzie do warsztatu samochodowego naprawdę jest bardzo daleko. Właściciel samochodu jest załamany, ponieważ kompletnie nie wie, co ma robić.

Gdyby posiadał ubezpieczenie samochodu Assistance niczym by się nie musiał przejmować. Wystarczyłby jeden telefon do towarzystwa ubezpieczeniowego, które nie tylko pomogłoby zorganizować pomoc dla jego samochodu. On sam i jego rodzina również zostaliby otoczeni fachową pomocą w taki sposób, że nie byłoby problemu z kontynuowaniem podróży do Gdańska.

Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, jaki dokładnie pakiet się posiada, ale warto pomyśleć o Assistance, jeżeli ktoś zamierza  pokonywać swoich samochodem naprawdę duże odległości. Dzięki temu naprawdę nie będzie trzeba obawiać się kłopotliwych sytuacji na drodze. Tym bardziej, jeżeli wybierze się dobry pakiet zakresu ochrony dla swojego samochodu. 

 

Continue Reading
Advertisement

Motoryzacja

Czym jest ubezpieczenie OCP i czy warto go kupić?

Published

on

Kierowcy poruszający się po drogach samochodami osobowymi, najczęściej nie wiedzą, czym jest ubezpieczenie OCP. Za to doskonale wiedzą, czym jest ubezpieczenie OC czy AC. Natomiast każdy, kto para się na co dzień transportem towarów powinien koniecznie wiedzieć, czym jest ubezpieczenie OCP, jak działa i dlaczego powinno być przez niego wykupione. Ono, w sumie jak większość ubezpieczeń, działa na korzyść przewoźnika, który je wykupił. No dobrze, ale czym jest ubezpieczenie OCP? Co oznacza ten skrót? (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Ubezpieczenie OC – odpowiadamy na najważniejsze pytania

Published

on

 

Każdy świeżo upieczony właściciel samochodu albo motocyklu musi ubezpieczyć swoje mienie. Najważniejszą, obowiązkową polisą zapewniającą ochronę podczas nieprzewidzianych sytuacji jest ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Co każdy kierowca powinien wiedzieć o ubezpieczeniu OC? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Czemu warto zwracać uwagę na polskie serwisy mobilne TIR w Niemczech?

Published

on

 

Branża motoryzacyjna jest bardzo rozległa i obejmuje wiele firm specjalizujących się w świadczeniu różnych usług. Niezwykle istotną rolę odgrywają serwisy trudniące się szeroko pojętą mechaniką pojazdową. Są to nie tylko warsztaty stacjonarne, ale również mobilne serwisy radzące sobie skutecznie z naprawą aut ciężarowych w terenie. Zapewniają one fachową pomoc klientom na terenie całej Polski oraz w wielu innych krajach. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending