Connect with us

Motoryzacja

Ubezpieczenie OC – odpowiadamy na najważniejsze pytania

Published

on

 

Każdy świeżo upieczony właściciel samochodu albo motocyklu musi ubezpieczyć swoje mienie. Najważniejszą, obowiązkową polisą zapewniającą ochronę podczas nieprzewidzianych sytuacji jest ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Co każdy kierowca powinien wiedzieć o ubezpieczeniu OC? Sprawdź!

W jakim zakresie chroni Cię polisa?

Podpisana przez Ciebie polisa OC chroni przede wszystkim osoby, które mogłyby ucierpieć na skutek spowodowanej z Twojej winy kolizji. Na przykład, jeśli w wyniku niepoprawnie przeprowadzonego manewru uszkodzisz samochód innego kierowcy albo złamiesz mu rękę, wówczas nie będziesz musiał płacić rekompensaty z własnej kieszeni. Likwidacją szkody zajmie się ubezpieczyciel. Co ważne, zakres ochrony w ramach ubezpieczenia OC określa ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK.

Jakie pojazdy muszą zostać ubezpieczone?

Coroczny zakup ubezpieczenia spoczywa na barkach właścicieli samochodów wszystkich typów, motocykli i skuterów, przyczep kempingowych, przyczep transportowych, silnikowych pojazdów wolnobieżnych  rozwijających prędkość do 25km/h (na przykład quadów) oraz ciągników rolniczych. Co ważne, ochroną w ramach OC musi być objęty każdy zarejestrowany pojazd, nawet nieużywany.

Na jaki okres zawierana jest umowa?

Polisa chroni mienie przez dwanaście miesięcy. Po tym czasie należy przedłużyć umowę lub  podpisać nowy dokument z innym ubezpieczycielem. Co ważne, luka między polisami pociąga za sobą poważne konsekwencje finansowe.

Co grozi za brak ubezpieczenia OC?

Wysokość kary dla zapominalskiego kierowcy uzależniona jest od długości przerwy między polisami. Trzydniowy poślizg oznacza konieczność zapłacenia 1120 zł (w przypadku właścicieli samochodów osobowych). Po dwóch tygodniach kwota zwiększa się do 5600 zł. Na stornie beesafe.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji.

 

 

Continue Reading
Advertisement

Motoryzacja

Assistance – dobrowolne ubezpieczenie samochodu

Published

on

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu OC jest chyba znane wszystkim osobom. Nie tylko tym, którzy takie pojazdy mają, ale nawet tym personom, jakie dopiero planują takie samochody, czy też inne maszyny kupić. Czy to jedyne ubezpieczenie, na jakie mogą pozwolić sobie właściciele pojazdów mechanicznych? (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Czym jest ubezpieczenie OCP i czy warto go kupić?

Published

on

Kierowcy poruszający się po drogach samochodami osobowymi, najczęściej nie wiedzą, czym jest ubezpieczenie OCP. Za to doskonale wiedzą, czym jest ubezpieczenie OC czy AC. Natomiast każdy, kto para się na co dzień transportem towarów powinien koniecznie wiedzieć, czym jest ubezpieczenie OCP, jak działa i dlaczego powinno być przez niego wykupione. Ono, w sumie jak większość ubezpieczeń, działa na korzyść przewoźnika, który je wykupił. No dobrze, ale czym jest ubezpieczenie OCP? Co oznacza ten skrót? (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Czemu warto zwracać uwagę na polskie serwisy mobilne TIR w Niemczech?

Published

on

 

Branża motoryzacyjna jest bardzo rozległa i obejmuje wiele firm specjalizujących się w świadczeniu różnych usług. Niezwykle istotną rolę odgrywają serwisy trudniące się szeroko pojętą mechaniką pojazdową. Są to nie tylko warsztaty stacjonarne, ale również mobilne serwisy radzące sobie skutecznie z naprawą aut ciężarowych w terenie. Zapewniają one fachową pomoc klientom na terenie całej Polski oraz w wielu innych krajach. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending