Connect with us

Motoryzacja

Ubezpieczenie OC – odpowiadamy na najważniejsze pytania

Published

on

 

Każdy świeżo upieczony właściciel samochodu albo motocyklu musi ubezpieczyć swoje mienie. Najważniejszą, obowiązkową polisą zapewniającą ochronę podczas nieprzewidzianych sytuacji jest ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Co każdy kierowca powinien wiedzieć o ubezpieczeniu OC? Sprawdź!

W jakim zakresie chroni Cię polisa?

Podpisana przez Ciebie polisa OC chroni przede wszystkim osoby, które mogłyby ucierpieć na skutek spowodowanej z Twojej winy kolizji. Na przykład, jeśli w wyniku niepoprawnie przeprowadzonego manewru uszkodzisz samochód innego kierowcy albo złamiesz mu rękę, wówczas nie będziesz musiał płacić rekompensaty z własnej kieszeni. Likwidacją szkody zajmie się ubezpieczyciel. Co ważne, zakres ochrony w ramach ubezpieczenia OC określa ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK.

Jakie pojazdy muszą zostać ubezpieczone?

Coroczny zakup ubezpieczenia spoczywa na barkach właścicieli samochodów wszystkich typów, motocykli i skuterów, przyczep kempingowych, przyczep transportowych, silnikowych pojazdów wolnobieżnych  rozwijających prędkość do 25km/h (na przykład quadów) oraz ciągników rolniczych. Co ważne, ochroną w ramach OC musi być objęty każdy zarejestrowany pojazd, nawet nieużywany.

Na jaki okres zawierana jest umowa?

Polisa chroni mienie przez dwanaście miesięcy. Po tym czasie należy przedłużyć umowę lub  podpisać nowy dokument z innym ubezpieczycielem. Co ważne, luka między polisami pociąga za sobą poważne konsekwencje finansowe.

Co grozi za brak ubezpieczenia OC?

Wysokość kary dla zapominalskiego kierowcy uzależniona jest od długości przerwy między polisami. Trzydniowy poślizg oznacza konieczność zapłacenia 1120 zł (w przypadku właścicieli samochodów osobowych). Po dwóch tygodniach kwota zwiększa się do 5600 zł. Na stornie beesafe.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji.

 

 

Continue Reading
Advertisement

Motoryzacja

Kierowcy – rozliczanie czasu pracy na drodze

Published

on

Kierowcy firm przewozowych mają przed sobą ogromną ilość różnorodnych zadań. Przede wszystkim są oni zobligowani nie tylko do bezpiecznej i przepisowej jazdy. Muszą również notować wszystkie przerwy w ciągu pracy, ale również urlopy czy zwolnienia. Dlatego pracownikami, którzy muszą być nie tylko uważni na drodze, ale również muszą uważać w notowaniu przebiegu swojej pracy są kierowcy. Rozliczanie czasu pracy na drodze jest bardzo ważne z perspektywy prawnej. Jak to działa i czy da się to jakoś ułatwić? (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Rodzaje wynajmu naczep do samochodów ciężarowych

Published

on

W dzisiejszych czasach wynająć można praktycznie wszystko. To moda, która dociera do Polski zza zachodniej granicy stając się coraz bardziej popularna. Firmy wynajmujące różnorodne pojazdy ciężarowe wprowadziły do swoich usług również wynajem kompatybilnych naczep. Dzięki temu w jednej firmie można pozyskać kompletny pojazd służący do transportu towarowego. W firmach istnieją różne formy wynajmu naczep i pojazdów ciężarowych, z których mogą skorzystać klienci. Wszystko aby idealnie dopasować każdy najem do ich potrzeb! (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Assistance – dobrowolne ubezpieczenie samochodu

Published

on

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu OC jest chyba znane wszystkim osobom. Nie tylko tym, którzy takie pojazdy mają, ale nawet tym personom, jakie dopiero planują takie samochody, czy też inne maszyny kupić. Czy to jedyne ubezpieczenie, na jakie mogą pozwolić sobie właściciele pojazdów mechanicznych? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending

https://warnstam.org/wygodne-sofy-jaki-model-wybrac/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/397-biala-kuchnia-z-wyspa https://rocela.pl/remonty-na-drogach-jak-sa-planowane/