Connect with us

Motoryzacja

Ubezpieczenie OC – odpowiadamy na najważniejsze pytania

Published

on

 

Każdy świeżo upieczony właściciel samochodu albo motocyklu musi ubezpieczyć swoje mienie. Najważniejszą, obowiązkową polisą zapewniającą ochronę podczas nieprzewidzianych sytuacji jest ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Co każdy kierowca powinien wiedzieć o ubezpieczeniu OC? Sprawdź!

W jakim zakresie chroni Cię polisa?

Podpisana przez Ciebie polisa OC chroni przede wszystkim osoby, które mogłyby ucierpieć na skutek spowodowanej z Twojej winy kolizji. Na przykład, jeśli w wyniku niepoprawnie przeprowadzonego manewru uszkodzisz samochód innego kierowcy albo złamiesz mu rękę, wówczas nie będziesz musiał płacić rekompensaty z własnej kieszeni. Likwidacją szkody zajmie się ubezpieczyciel. Co ważne, zakres ochrony w ramach ubezpieczenia OC określa ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK.

Jakie pojazdy muszą zostać ubezpieczone?

Coroczny zakup ubezpieczenia spoczywa na barkach właścicieli samochodów wszystkich typów, motocykli i skuterów, przyczep kempingowych, przyczep transportowych, silnikowych pojazdów wolnobieżnych  rozwijających prędkość do 25km/h (na przykład quadów) oraz ciągników rolniczych. Co ważne, ochroną w ramach OC musi być objęty każdy zarejestrowany pojazd, nawet nieużywany.

Na jaki okres zawierana jest umowa?

Polisa chroni mienie przez dwanaście miesięcy. Po tym czasie należy przedłużyć umowę lub  podpisać nowy dokument z innym ubezpieczycielem. Co ważne, luka między polisami pociąga za sobą poważne konsekwencje finansowe.

Co grozi za brak ubezpieczenia OC?

Wysokość kary dla zapominalskiego kierowcy uzależniona jest od długości przerwy między polisami. Trzydniowy poślizg oznacza konieczność zapłacenia 1120 zł (w przypadku właścicieli samochodów osobowych). Po dwóch tygodniach kwota zwiększa się do 5600 zł. Na stornie beesafe.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji.

 

 

Continue Reading
Advertisement

Motoryzacja

Podstawy do Znaków Drogowych: Jak Wybrać i Zainstalować?

Published

on

Podstawy do Znaków Drogowych: Jak Wybrać i Zainstalować?

Wybór i instalacja podstaw do znaków drogowych jest kluczowym elementem w procesie zapewniania bezpieczeństwa na drogach. W tym artykule przedstawimy praktyczne porady dotyczące wyboru odpowiednich podstaw oraz ich prawidłowego montażu.

Wybór Odpowiednich Podstaw do Znaków Drogowych

Wybierając podstawy do znaków drogowych, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, rodzaj terenu, na którym będą instalowane – różne podstawy sprawdzą się lepiej w zależności od rodzaju gruntu. Po drugie, rodzaj i wielkość znaku, który ma być na nich zamontowany. Ważna jest również łatwość montażu i demontażu, szczególnie w przypadku tymczasowych znaków drogowych.

Szczegółowe wskazówki dotyczące montażu i wyboru podstaw do znaków drogowych znajdziesz na dedykowanej stronie.

Continue Reading

Motoryzacja

Dodatkowa Lampa Kierunkowskazu LED w Pojazdach: Zastosowania i Korzyści

Published

on

W dzisiejszych czasach, kiedy bezpieczeństwo na drodze ma kluczowe znaczenie, dodatkowe akcesoria mogą stanowić znaczącą różnicę w komforcie jazdy i zwiększeniu widoczności pojazdu. Jednym z takich niezwykle przydatnych elementów jest dodatkowa lampa kierunkowskazu LED. W tym artykule omówimy różne zastosowania i korzyści, jakie niesie ze sobą ta nowoczesna technologia oświetleniowa. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Części zamienne do samochodów marki DAF

Published

on

Samochody marki DAF takie jak DAF XF są uznawane za niezwykle trwałe i odporne modele, które potrafią przejechać setki tysięcy kilometrów w bezawaryjny sposób. Mimo wszystko nawet najlepszym zdarzają się wypadki w pracy. Każdy samochód ciężarowy jest mocno eksploatowany dlatego niekiedy pojedyncze części mogą wymagać wymiany. Części do DAF-ów z najwyższej półki warto znaleźć w DBK Parts. Jest ona profesjonalną hurtownią posiadającą bardzo duże zaplecze.

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending