Connect with us

Ciekawe

Stroje kąpielowe dwuczęściowe – rewolucja w modzie damskiej

Published

on

Na początek dwudziestego wieku przypada wiele wydarzeń, które na zawsze odcisnęły swoje piętno na różnych dziedzinach życia, dotyczy to także mody oraz rozluźnienia swobody obyczajów. Jednym z takich wydarzeń jest wynalezienie tak obrazoburczych elementów ubrania damskiego, jakim są stroje kąpielowe dwuczęściowe.

Kto i kiedy po raz pierwszy zaprezentował stroje kąpielowe dwuczęściowe?

Pierwszym człowiekiem, który odważył się ubrać kobiety w niezwykle skąpe i niewyobrażalne do tej pory dwuczęściowe kostiumy kąpielowe był pewien francuski krawiec o nazwisku Reard. To on był prekursorem w dawaniu kobietom swobody oraz zrzuceniu okowów surowych obyczajów.

Trzeba przyznać, że odbyło się to przy niezwykle dużym oporze, zarówno środowisk opiniotwórczych, jak i większości kobiet. Dobitnie o tym świadczy fakt, że kreator przez dłuższy czas nie mógł znaleźć na tyle odważnej modelki, która zaprezentowałaby nowy strój.

Jednak już pierwszy pokaz kostiumów przełamał opory i sprawił, że ta garderoba spodobała się większości kobiet.

Dlaczego stroje kąpielowe dwuczęściowe były trudne do wprowadzenia?

Aż do okresu po zakończeniu drugiej wojny światowej, moda damska charakteryzowała się surowym krojem oraz tym, że odzież szczelnie zakrywała kobiece ciało. Wprawdzie nie musiały być używane sztywne i krepujące ruchy gorsety, ale jedynym dopuszczalnym kostiumem na plaże był strój jednoczęściowy mocno zabudowany.

Wprowadzenie skąpego, a często prawie niczego nie zakrywającego stroju kąpielowego dwuczęściowego było prawdziwą rewolucją w modzie. Na noszenie tego nietypowego, jak na tamte czasy stroju pozwalały sobie wyjątkowo odważne, młode kobiety, które za nic miały konwenanse.

Jakie kostiumy kąpielowe dwuczęściowe są obecnie noszone przez kobiety?

Przez wiele lat prym wiodły skąpe kostiumy typu bikini, które na prawdę niewiele zakrywały, a składały się z mikroskopijnych trójkącików. Dlatego ich zwolenniczkami były przede wszystkim młode i szczupłe dziewczęta.

Ale do sprzedaży zostały wprowadzone inne rodzaju kostiumów, bardziej zabudowane w tych miejscach, które wymagały od kobiety ukrycia. Wtedy dwuczęściowe stroje zdobyły entuzjastki wśród pań bardziej dojrzałych oraz posiadających bardziej obfite kształty.

Do dnia dzisiejszego kostiumy dwuczęściowe cieszą się niezmiennym powodzeniem, a większość kobiet posiada w swojej szafie zarówno takie modele, jak i kostiumy jednoczęściowe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe-dwuczesciowe stroje kąpielowe dwuczęściowe.

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Możliwości zastosowania i zalety podkładek na zamówienie

Published

on

 

Podkładki na zamówienie w obecnych czasach są doskonałym wyborem dla wielu osób, które pragną chronić swoje powierzchnie. Warto zapoznać się z możliwościami zastosowania, a także głównymi zaletami stosowania podkładek na zamówienie.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Sekret wspaniałej opalenizny – Hammam

Published

on

 

Najczęściej jadąc na wakacje mamy zamiar wrócić ze wspaniałą opalenizną. Z taką opalenizną, której każdy będzie nam zazdrościł. Oczywiście nie wszyscy wyjeżdżający na wakacje chcą się opalać. Ale osób, które myślą o wspaniałej opaleniźnie jest zdecydowanie najwięcej. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Kozaki przed kolano – mała czarna wśród obuwia damskiego

Published

on

Kozaki przed kolano

Kozaki przed kolano to ten typ obuwia, który jest najczęściej wybierany przez kobiety na całym świecie obuwiem zimowym. Nic dziwnego kozaki przed kolana są bardzo ciepłe a do tego stylowe. Świetnie sprawdzą się w połączeniu z każdą stylizacją – dopełniając ją lub nadając jej niepowtarzalnego charakteru (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Trending