Connect with us

Technologia

Dlaczego tak ważne jest prawidłowe obliczenie mocy kotła?

Published

on

Dlaczego tak ważne jest prawidłowe obliczenie mocy kotła?

Pracownicy firm odpowiedzialnych za serwisowanie kotłów CO, zwykle nie narzekają na brak zajęć. Klienci zgłaszają się do nich z różnymi problemami. Bywa, że są one konsekwencją niewłaściwego użytkowania pieca, często jednak ich charakter jest bardziej złożony. Z sytuacją taką mamy do czynienia choćby wtedy, gdy moc kotła nie została oszacowana we właściwy sposób. Jeśli chcemy uniknąć tego ryzyka, powinniśmy jeszcze przed zakupem dowiedzieć się, dlaczego jest to aż tak ważny parametr.

Błędy, o których mowa, mogą mieć dwojaki charakter. Niektórzy klienci, chcąc zaoszczędzić, decydują się na zakup kotła o mocy niższej niż ta, która jest im rzeczywiście potrzebna. Mają przy tym nadzieję, że kocioł  pracujący na pełnych obrotach nie da im tego odczuć. Kotły CO z mocą wyższą niż ta, na którą istnieje zapotrzebowanie, potrafią być jednak równie kłopotliwe. Niepotrzebnie marnują zasoby, a wydatki związane z ich eksploatacją nie są wcale niższe. Jeśli zatem sami mamy problem z obliczeniem mocy, nie ryzykujmy niepotrzebnie i poszukajmy specjalistycznego wsparcia.

Piec automatyczny

Jeśli nie wiesz jaki kocioł CO wybrać polecam – piec automatyczny 5 klasa. Spełnia wymogi normy PN-EN-303-5:2012 oraz EKODESIGNE.

Continue Reading
Advertisement

Technologia

Tulejka kablowa

Published

on

Tulejka kablowa

O tym jak ważna jest dobrej jakości końcówka kablowa wie każdy elektryk. W naszej ofercie można jednak znaleźć sprzęt nie tylko dla profesjonalistów, ale również dla amatorów. Posiadamy szeroki wybór modeli końcówek kablowych – można znaleźć u nas zarówno te z izolacją, jak i bez. Nasze tulejki przeznaczone są do różnych zastosowań. (więcej…)

Continue Reading

Technologia

Tusze do drukarek

Published

on

W każdym biurze znajduje się odpowiednia drukarka. Produkt ten powinien mieć ciągły dostęp do tuszu. Tusze do drukarek to podstawowe materiały eksploatacyjne, które są dostępne zarówno w zestawach, jak i osobno. Zakupić można nie tylko tusze kolorowe, ale również czarne – które są najbardziej popularne.
(więcej…)

Continue Reading

Technologia

Bohater w domu dzięki kilku narzędziom

Published

on

W dużych stolarniach, gdzie przetwarzaniu poddaje się masowe ilości drewna, przeważnie znajdują się wyspecjalizowane, duże maszyny, które potrafią poradzić sobie z nawet najbardziej twardym materiałem. Jednak równie skutecznej obróbki możemy dokonać w swoim przydomowym warsztacie, za pomocą dużo tańszych narzędzi do drewna.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Trending