Connect with us

Technologia

Czym jest certyfikat SSL?

Published

on

Planujesz stworzenie firmowej strony internetowej? Zanim zaprezentujesz swoje usługi szerszej publiczności w sieci, czeka Cię konieczność zapoznania się z wieloma pojęciami, z którymi z pewnością spotkasz się podczas zakładania strony. Pierwszym z nich jest certyfikat SSL. Co kryje się pod tym pojęciem?

Bezpieczeństwo w sieci

Certyfikat SSL (Secure Socket Layer) jest narzędziem wprowadzonym w 1994 roku przez firmę Netscape. Jego głównym zadaniem jest ochrona witryn internetowych, zapewnienie poufności  danych wysyłanych między użytkownikiem a serwerem. Wysyłane dane są bezpieczne dzięki specjalnemu szyfrowaniu. Zasada jest prosta – im klucz certyfikatu jest dłuższy, tym bardziej bezpieczne są informacje wysyłane przez użytkownika sieci. Obecnie dostępne są dwa rodzaje certyfikatów: 128 lub 256 bit. Certyfikaty najczęściej znajdują zastosowanie w sklepach internetowych i serwisach aukcyjnych, bankowości elektronicznej, witrynach szkół i uczelni, stronach www administracji publicznej. W skrócie: wszystkich stronach przetwarzających dane osobowe użytkowników. Co ważne, certyfikaty SSL są niezawodne, skutecznie chronią przed phishingiem, zwiększają zaufanie klientów odwiedzających witrynę.

Strona firmowa? Wybieraj mądrze!

Tworząc firmową stronę internetową, należy podjąć wiele ważnych decyzji. Strona www jest narzędziem kształtowania wizerunku, generowania sprzedaży, zwiększania rozpoznawalności marki, dlatego powinna być spójna pod każdym względem. Odpowiedni certyfikat SSL to nie jedyny aspekt, o jaki powinieneś się zatroszczyć. Wykonanie strony warto zlecić fachowcom, którzy doradzą, jaki hosting stron www będzie najlepszy w Twoim przypadku, stworzą spójną identyfikację wizualną, zadbają o pozycjonowanie witryny w wynikach i zatroszczą  o bezpieczeństwo witryny.

Continue Reading
Advertisement

Technologia

Fixly – szybki sposób na znalezienie fachowca  

Published

on

Znalezienie rzetelnego specjalisty od usług wcale nie musi być czasochłonne. Dzięki aplikacji mobilnej Fixly można to zrobić w kilka minut, zlecając remont, naprawę, transport czy jakąkolwiek inną usługę wykonawcy z polecenia.  

(więcej…)

Continue Reading

Technologia

Hulajnoga elektryczna – hit ostatnich sezonów! Zobacz, czy warto ją kupić

Published

on

Na dojazdy do pracy, na zwiedzanie miasta, na weekendowy relaks. Ekologiczne, tanie, ciche, dla dorosłych i dla dzieci. O czym mowa? Oczywiście o hulajnogach elektrycznych, które podbiły serca ludzi na całym świecie. Podpowiadamy, do czego może się przydać hulajnoga i czy warto zainwestować we własny jednoślad.

(więcej…)

Continue Reading

Technologia

Nauka jeszcze nigdy nie była tak łatwa

Published

on

Czy wiesz, że podnoszenie własnych kwalifikacji pozwala na osiągnięcie upragnionego etatu w wymarzonej firmie? Dzisiaj możliwości związanych z nauką jest wiele. Od kilku lat w Polsce popularne są platformy e-learningowe. Czym są? Jak działają? Czy każdy może z nich skorzystać?

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending

zobacz https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ zobacz