Connect with us

Dom i Wnętrze

Z jakimi kosztami się liczyć budując studnię głebinową?

Published

on

Z jakimi kosztami się liczyć budując studnię głebinową?

Jednym z częściej pojawiających się pytań odnoszących się do studni głębinowej jest pytanie o to, jaki jest koszt tego przedsięwzięcia. Odpowiedź na nie należy do tych, które potrafią zmrozić krew w żyłach.

Okazuje się, że choć koszt studni głębinowej nie zawsze jest taki sam, zawsze należy liczyć się z dużym wydatkiem. Szacunkowe kwoty zaczynają się od 3500 złotych i są uzależnione przede wszystkim od warunków gruntowych. Szczególnie wymagająco finansowo są odwierty, Tu każdy kolejny metr stanowi spore wyzwanie i szacuje się, że będzie nas kosztował przynajmniej 200 złotych. Kosztowne są także rury osłonowe. Oczywiście, prace nie kończą się wcale na odwiertach. Konieczne jest także wykonanie punktu czerpalnego oraz podłączenie pompy głębinowej. Nie można zapominać także o zainstalowaniu filtrów, a w końcowej fazie projektu – o wykonaniu przyłącza do domu. Co gorsza, osoby, które korzystają ze studni głębinowych, przestrzegają przed przesadnym poszukiwaniem oszczędności, bo może się to odbić na obniżeniu jakości studni.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na drillpol.com.

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Dzbanek filtrujący

Published

on

 

Dzbanek filtrujący jest artykułem gospodarstwa domowego, który z roku na rok pojawia się w coraz większej liczbie domów. Jest to związane z oszczędnością wynikającą z braku potrzeby kupowania wody butelkowanej. Wystarczy jedynie użyć dobry dzbanek filtrujący z dopasowanym filtrem i cieszyć się smakiem pysznej wody z kranu. Filtr potrafi pochłonąć najbardziej przeszkadzające zanieczyszczenia obecne w popularnej ,,kranówce” takie jak chlor czy pestycydy.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Sklep z kaflami – wybieraj płytki dla siebie

Published

on

Sklep z kaflami - wybieraj płytki dla siebie

Odwiedzając obecnie sklep z kaflami będzie można liczyć na bardzo szeroki wybór produktów jakie będą tam sprzedawane. Producenci płytek prześcigają się pomysłach na nowe, ciekawe wzornictwo, do tego dochodzi rozwijający się rynek, na którym pojawia się także coraz więcej firm z innych krajów, które również decydują się na to, by wprowadzać na rynek swoje propozycje jeśli chodzi o płytki. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Rola zdrowego żywienia w codziennym życiu

Published

on

Prawidłowa dieta oraz nawadnianie organizmu jest kluczowe dla zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia – przekonują lekarze i dietetycy. Niestety, brak czasu oraz niechęć do codziennego gotowania znacząco wpływa na nasze wybory żywieniowe. Jakie kwestie żywieniowe powinny być dla nas priorytetem, aby zachować doskonałą formę? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending