Connect with us

Dom i Wnętrze

Rola zdrowego żywienia w codziennym życiu

Published

on

Prawidłowa dieta oraz nawadnianie organizmu jest kluczowe dla zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia – przekonują lekarze i dietetycy. Niestety, brak czasu oraz niechęć do codziennego gotowania znacząco wpływa na nasze wybory żywieniowe. Jakie kwestie żywieniowe powinny być dla nas priorytetem, aby zachować doskonałą formę?

Świeże, sezonowe produkty i odpowiednia obróbka

Na złe samopoczucie i znaczny wzrost wagi mają wpływ przede wszystkim złe nawyki żywieniowe. Częste jadalnie na mieście, wybieranie produktów niskiej jakości szybko odbija się na naszym zdrowiu. Warto mieć na uwadze, że zbilansowana i zróżnicowana dieta wpływa nie tylko na naszą wagę czy zdrowie, ale też na funkcjonowanie układu nerwowego, kośćca. Istotne jest, aby nasza dieta bogata była w składniki odżywcze, witaminy, mikroelementy. Istotne jest unikanie potraw tłustych oraz bardzo słodkich. Mogą one bezpośrednio wpływać na zwiększenie masy ciała, ale też na zwiększenie ilości cholesterolu w organizmie. Chcąc odżywiać się jak najlepiej, warto stawiać na sezonowe produkty – najbardziej wartościowe są warzywa i owoce kupowane wiosną, latem i wczesną jesienią. Warto też dietę uzupełnić o chude ryby. Dla zachowania dobrego zdrowia ważne jest też picie dużej ilości płynów – lekarze wskazują wody niegazowane, ale też herbaty ziołowe, niesłodzone soki. Unikać należy dużej ilości kawy.

Smaczny i zdrowy obiad z dostępnych składników

Jak w prosty sposób przygotować smaczne i pożywne danie, bez konieczności spędzania długich godzin w kuchni? Świetnym rozwiązaniem są dania z makaronem – przepis na klopsiki w pomidorach z makaronem z pewnością przypadnie do gustu wszystkim domownikom. Warto pamiętać, że wiele ze stworzonych w domu dań możemy zamrozić. To świetna opcja, kiedy mieszkamy we dwoje – w ten sposób jedzenie się nie marnuje, a dodatkowo gotowy obiad będzie czekał do odmrożenia, kiedy tylko nadejdzie taka potrzeba.

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Dzbanek filtrujący

Published

on

 

Dzbanek filtrujący jest artykułem gospodarstwa domowego, który z roku na rok pojawia się w coraz większej liczbie domów. Jest to związane z oszczędnością wynikającą z braku potrzeby kupowania wody butelkowanej. Wystarczy jedynie użyć dobry dzbanek filtrujący z dopasowanym filtrem i cieszyć się smakiem pysznej wody z kranu. Filtr potrafi pochłonąć najbardziej przeszkadzające zanieczyszczenia obecne w popularnej ,,kranówce” takie jak chlor czy pestycydy.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Sklep z kaflami – wybieraj płytki dla siebie

Published

on

Sklep z kaflami - wybieraj płytki dla siebie

Odwiedzając obecnie sklep z kaflami będzie można liczyć na bardzo szeroki wybór produktów jakie będą tam sprzedawane. Producenci płytek prześcigają się pomysłach na nowe, ciekawe wzornictwo, do tego dochodzi rozwijający się rynek, na którym pojawia się także coraz więcej firm z innych krajów, które również decydują się na to, by wprowadzać na rynek swoje propozycje jeśli chodzi o płytki. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Z jakimi kosztami się liczyć budując studnię głebinową?

Published

on

Z jakimi kosztami się liczyć budując studnię głebinową?

Jednym z częściej pojawiających się pytań odnoszących się do studni głębinowej jest pytanie o to, jaki jest koszt tego przedsięwzięcia. Odpowiedź na nie należy do tych, które potrafią zmrozić krew w żyłach. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending