Connect with us

Dom i Wnętrze

Okna dźwiękoszczelne – dlaczego są tak popularne?

Published

on

Życie w mieście daje wiele możliwości rozwoju – nie tylko możemy znaleźć w miastach lepsze szkoły czy uczelnie wyższe, ale też mamy lepsze szanse na zatrudnienie. Wiele osób podkreśla, że życie w mieście pozwala na realizowanie swoich pasji czy prowadzenie życia na lepszym poziomie – to plusy. Są jednak i minusy – jednym z największych jest wszechobecny hałas. Czy możliwa jest wyrównana walka z hałasem? Tak – pomogą w tym okna dźwiękoszczelne.

Hałas – zagrożenie dla naszego zdrowia

Hałas to olbrzymi problem, który dotkliwy jest szczególnie w dużych miastach. Mieszkańcy narzekają przede wszystkim na gwar i ruch uliczny, problemem może być blisko położone lotnisko czy węzeł komunikacyjny. Podobnie ma się sprawa z centrami miast, gdzie najczęściej zlokalizowane są liczne kluby czy restauracje, szczególnie popularne w weekendy. Mieszkańcy okolicznych bloków nie mogą otworzyć okien, gdyż praktycznie przez całą dobę dociera do ich mieszkań szum pochodzący z ulicy. Długotrwała ekspozycja na hałas może powodować spadek nastroju, jak również znaczące pogorszenie się stanu zdrowia. Aby temu zapobiec warto wybrać okna dźwiękoszczelne.

Wybierz okna dźwiękoszczelne!

Rozwiązaniem problemu hałasu są okna dźwiękoszczelne, dostępne w ofercie topowych producentów stolarki okiennej. Okna dźwiękoszczelne różnią się od klasycznych okien pod kątem budowy – posiadają one trzy szyby, która są wklejane do profilu okna. Takie rozwiązanie pozwala na lepsze izolowanie konstrukcji. Istotna jest również liczba uszczelek przylgowych. Jak wygląda kwestia dźwiękoszczelności w decybelach? Klasyczne okna gwarantują ochronę przed hałasem rzędu 30dB. W przypadku okien dźwiękoszczelnych jest to nawet 46dB! Taka różnica sprawia, że w naszych mieszkaniach zrobi się naprawdę przyjemniej i ciszej.

 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Salon – jak zaaranżować to wnętrze w sposób ciekawy?

Published

on

Domowe salony i pokoje dzienne służą do relaksu, spotkań w gronie rodziny. Współcześnie salony to również mini sale kinowe, w których można oglądać ulubione seriale czy filmy. Odpowiednie wyposażenie takiego wnętrza jest kluczowe – jakie meble i dodatki wybrać? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Czyszczenie posadzek Wrocław – sprawdzone metody

Published

on

Utrzymanie podłóg w czystości jest ważną częścią utrzymania zdrowego i wygodnego domu. Regularne czyszczenie podłóg nie tylko poprawia estetykę domu, ale także przyczynia się do lepszej jakości powietrza i mniejszego gromadzenia się kurzu. Niezależnie od tego, czy masz drewniane podłogi, wykładzinę, kafelki czy winyl, istnieją sprawdzone metody utrzymania ich w czystości i jak najlepszego wyglądu. W tym artykule omówimy niektóre sprawdzone metody skutecznego i wydajnego czyszczenia wszystkich rodzajów podłóg.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowoczesne donice do ogrodu i na taras

Published

on

Przydomowy taras czy ogród świetnie nadają się do tego, aby w czasie wiosny, lata i wczesnej jesieni stworzyć w nich miejsca do relaksu. Zaprojektowanie takiej przestrzeni nie jest niczym trudnym – do dyspozycji mamy wiele interesujących kompletów meblowych, jak również dodatków. Uzupełnieniem takiej przestrzeni mogą być donice do ogrodu i na taras, które z pewnością przyciągną uwagę! (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Błąd RSS: WP HTTP Error: cURL error 28: Connection timed out after 10000 milliseconds
Sitemap

Trending

http://raildude.pl/sklep-jezdziecki-z-bogatym-asortymentem/ https://lashplicity.com/stroj-kapielowy-dla-kazdego-typu-sylwetki-jak-wybrac-odpowiedni-wyszczuplajacy-stroj-kapielowy/ https://labels2017.org/certyfikacja-przez-akredytowana-jednostke-certyfikujaca/