Connect with us

Dom i Wnętrze

Okna dźwiękoszczelne – dlaczego są tak popularne?

Published

on

Życie w mieście daje wiele możliwości rozwoju – nie tylko możemy znaleźć w miastach lepsze szkoły czy uczelnie wyższe, ale też mamy lepsze szanse na zatrudnienie. Wiele osób podkreśla, że życie w mieście pozwala na realizowanie swoich pasji czy prowadzenie życia na lepszym poziomie – to plusy. Są jednak i minusy – jednym z największych jest wszechobecny hałas. Czy możliwa jest wyrównana walka z hałasem? Tak – pomogą w tym okna dźwiękoszczelne.

Hałas – zagrożenie dla naszego zdrowia

Hałas to olbrzymi problem, który dotkliwy jest szczególnie w dużych miastach. Mieszkańcy narzekają przede wszystkim na gwar i ruch uliczny, problemem może być blisko położone lotnisko czy węzeł komunikacyjny. Podobnie ma się sprawa z centrami miast, gdzie najczęściej zlokalizowane są liczne kluby czy restauracje, szczególnie popularne w weekendy. Mieszkańcy okolicznych bloków nie mogą otworzyć okien, gdyż praktycznie przez całą dobę dociera do ich mieszkań szum pochodzący z ulicy. Długotrwała ekspozycja na hałas może powodować spadek nastroju, jak również znaczące pogorszenie się stanu zdrowia. Aby temu zapobiec warto wybrać okna dźwiękoszczelne.

Wybierz okna dźwiękoszczelne!

Rozwiązaniem problemu hałasu są okna dźwiękoszczelne, dostępne w ofercie topowych producentów stolarki okiennej. Okna dźwiękoszczelne różnią się od klasycznych okien pod kątem budowy – posiadają one trzy szyby, która są wklejane do profilu okna. Takie rozwiązanie pozwala na lepsze izolowanie konstrukcji. Istotna jest również liczba uszczelek przylgowych. Jak wygląda kwestia dźwiękoszczelności w decybelach? Klasyczne okna gwarantują ochronę przed hałasem rzędu 30dB. W przypadku okien dźwiękoszczelnych jest to nawet 46dB! Taka różnica sprawia, że w naszych mieszkaniach zrobi się naprawdę przyjemniej i ciszej.

 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Sklep z kaflami – wybieraj płytki dla siebie

Published

on

Sklep z kaflami - wybieraj płytki dla siebie

Odwiedzając obecnie sklep z kaflami będzie można liczyć na bardzo szeroki wybór produktów jakie będą tam sprzedawane. Producenci płytek prześcigają się pomysłach na nowe, ciekawe wzornictwo, do tego dochodzi rozwijający się rynek, na którym pojawia się także coraz więcej firm z innych krajów, które również decydują się na to, by wprowadzać na rynek swoje propozycje jeśli chodzi o płytki. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Rola zdrowego żywienia w codziennym życiu

Published

on

Prawidłowa dieta oraz nawadnianie organizmu jest kluczowe dla zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia – przekonują lekarze i dietetycy. Niestety, brak czasu oraz niechęć do codziennego gotowania znacząco wpływa na nasze wybory żywieniowe. Jakie kwestie żywieniowe powinny być dla nas priorytetem, aby zachować doskonałą formę? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Z jakimi kosztami się liczyć budując studnię głebinową?

Published

on

Z jakimi kosztami się liczyć budując studnię głebinową?

Jednym z częściej pojawiających się pytań odnoszących się do studni głębinowej jest pytanie o to, jaki jest koszt tego przedsięwzięcia. Odpowiedź na nie należy do tych, które potrafią zmrozić krew w żyłach. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Błąd RSS: WP HTTP Error: cURL error 28: Operation timed out after 10000 milliseconds with 0 bytes received
Sitemap

Trending