Connect with us

Dom i Wnętrze

Funkcjonalna szafa na korytarz

Published

on

Pojemna i funkcjonalna szafa na korytarz przydać się może w każdym domu. Jeżeli tylko ktoś może skorzystać z takiego rozwiązania (nie ogranicza go powierzchnia), to powinien wybrać dobre miejsce do postawienia takiego mebla. Decydując się na takie wyposażenie należy pamiętać o kilku rzeczach.

Szafa na korytarz i jej przeznaczenie

Szafa na korytarz służy do przechowywania ubrań. To pierwsza myśl, która przychodzi nam do głowy. Wszyscy myślą o tym, aby zorganizować w niej miejsce na rzeczy wiszące – kurtki i inne okrycia wierzchnie. Na dole można znaleźć stojak na buty. Ale czy to jej jedyne przeznaczenie? Nie. Szafa znajdująca się na korytarzu może mieć także inne przeznaczenie. W takim przypadku warto zdecydować się na kilka skrzydeł, dzięki czemu uda się znaleźć miejsce także na inne rzeczy, których nie możemy przechowywać w pozostałej części domu.

Szafa na korytarz i jej prawidłowe wymiary

Szafa na korytarz powinna mieć odpowiednie wymiary, aby móc w pełni cieszyć się jej przydatnością i funkcjonalnością. Jeżeli chodzi o głębokość, to takim minimum jest 60 cm. Przy czym, jeżeli ktoś planuje przechowywać tam grube płaszcze, to powinien zdecydować się na 80 – 90 cm głębokości. Jeżeli zaś chodzi o wysokość, to najlepszą propozycją jest zajęcie powierzchni od samej podłogi do sufitu. Na samej górze można znaleźć miejsce dla rzeczy, których na co dzień nie używamy. Można także zdecydować się na szafy o głębokości 40 cm, gdzie często przechowujemy takie rzeczy, jak odkurzacz, mop i środki czystości. 

 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Czyszczenie posadzek Wrocław – sprawdzone metody

Published

on

Utrzymanie podłóg w czystości jest ważną częścią utrzymania zdrowego i wygodnego domu. Regularne czyszczenie podłóg nie tylko poprawia estetykę domu, ale także przyczynia się do lepszej jakości powietrza i mniejszego gromadzenia się kurzu. Niezależnie od tego, czy masz drewniane podłogi, wykładzinę, kafelki czy winyl, istnieją sprawdzone metody utrzymania ich w czystości i jak najlepszego wyglądu. W tym artykule omówimy niektóre sprawdzone metody skutecznego i wydajnego czyszczenia wszystkich rodzajów podłóg.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowoczesne donice do ogrodu i na taras

Published

on

Przydomowy taras czy ogród świetnie nadają się do tego, aby w czasie wiosny, lata i wczesnej jesieni stworzyć w nich miejsca do relaksu. Zaprojektowanie takiej przestrzeni nie jest niczym trudnym – do dyspozycji mamy wiele interesujących kompletów meblowych, jak również dodatków. Uzupełnieniem takiej przestrzeni mogą być donice do ogrodu i na taras, które z pewnością przyciągną uwagę! (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Dzbanek filtrujący

Published

on

 

Dzbanek filtrujący jest artykułem gospodarstwa domowego, który z roku na rok pojawia się w coraz większej liczbie domów. Jest to związane z oszczędnością wynikającą z braku potrzeby kupowania wody butelkowanej. Wystarczy jedynie użyć dobry dzbanek filtrujący z dopasowanym filtrem i cieszyć się smakiem pysznej wody z kranu. Filtr potrafi pochłonąć najbardziej przeszkadzające zanieczyszczenia obecne w popularnej ,,kranówce” takie jak chlor czy pestycydy.

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ Elegancka kuchnia Kuchnia vintage