Connect with us

Ciekawe

Kryptowaluty a obowiązujące przepisy prawa

Published

on

Prawo to szalenie skomplikowana dziedzina, która odnosi się praktycznie do każdej sfery życiowej. Również do handlu, w tym chociażby do kryptowalut, jakie w całej swojej wspaniałości opierają się na technologii blockchain. Dzięki temu, że blockchain development postępuje, możliwe są m.in. do zamówienia takie usługi, jak blockchain application development. Co jednak samo prawo mówi na ten właśnie temat?

Na co trzeba zwrócić uwagę?

Blockchain software development sprawił, że temat praktycznie teraz odnosi się już do całego świata. Doszło do tego, że ze wszystkich krajów, jakie są na całej kuli ziemskiej, kryptowaluty są legalne w 99% miejsc. Tzn. są one legalne lub handel nimi nie został zabroniony. Tak, są takie państwa, które podważają wiarygodność coinów, jako środka płatniczego. Dlatego też zabraniają oni sprzedaży, jak również zakupu, na swoim terenie.

W Polsce Bitcoin oraz inne altcoiny są w pełni legalne. Śmiało można dodać, że są to takie usługi, jakie są legalne i dozwolone na terenie całej Unii Europejskiej.

Co można w Polsce?

Blockchain software development sprawił, że polski fiskus postanowił upomnieć się o “swoje”, nakładając obowiązek opodatkowania zysków, jakie można dokonać na rynku kryptowalut. Polskich przepisów prawa nie ma dużo – jeżeli chodzi o coiny. Warto jednak wspomnieć o tym, które Ministerstwo Finansów postanowiło wprowadzić na mocy ustawy z dnia 1 marca 2018 r. To właśnie te przepisy, jakie odnoszą się do przeciwdziałania finansowania terroryzmu oraz prania brudnych pieniędzy, gdzie po raz pierwszy wprowadzono definicję kryptowalut. Nie można bowiem zapomnieć o tym, że nie brakuje chętnych osób, jakie współczesne Bitcoiny i altcoiny wykorzystywały do złych celów.

Powracając jednak do polskich przepisów, nałożyły one pewne obowiązki, tzn. uzyskanie specjalnych pozwoleń, jeżeli ktoś ma zamiar prowadzić działalność w oparciu o rynek kryptowalut. Aczkolwiek, nie wynika to ze złej inicjatywy polskich urzędów. Bardziej chodzi tu o to, aby móc zapewnić maksimum bezpieczeństwa handlującym.

Inwestycje na rynku kryptowalut

10Clouds oferuje blockchain development services. Takie, które dopasowane są do potrzeb współczesnych klientów. Każdy potencjalny inwestor musi mieć jednak świadomość, że handlowanie na rynku stanowić może niekiedy problem. W szczególności, jeżeli chodzi o wybór bezpiecznych kryptowalut. Na samym początku warto więc zdobyć właściwie informacje, aby ułatwić sobie wstęp do tego świata. 

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

System transportowy logistyka

Published

on

Transport i logistyka są złożone – składają się z wielu etapów, przemieszczeń, wykorzystania energii, potencjału itp. W firmach transportowo – logistycznych – w szczególności tych dużych niezbędny jest system transportowy logistyka, który ma na celu optymalizację na każdym etapie działania. Na szczególną uwagę zasługuje OPTIDATA (www.optidata.pl).
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Cena Bonsai – na co zwrócić uwagę?

Published

on

Bonsai to dziedzina sztuki zajmująca się tworzeniem zminiaturyzowanych odpowiedników drzew. Osoby trudniące się uprawą drzewek Bonsai korzystają z wielu rozmaitych metod formowania roślin, wśród których można znaleźć między innymi odpowiednie przycinanie i przesadzanie.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Najwyższa jakość produktów i usług

Published

on

Najwyższa jakość produktów i usług

Firma od lat świadczy najwyższej jakości usługi, a także zajmuje się dystrybucją wysokiej marki produktów. Wśród najpopularniejszych produktów klienci mogą znaleźć szybkozłączki do form wtryskowych, a wszystkie one sprowadzane są z najlepszych firm z krajów Unii Europejskiej i posiadają najważniejsze normy unijne. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending