Connect with us

Ciekawe

Kryptowaluty a obowiązujące przepisy prawa

Published

on

Prawo to szalenie skomplikowana dziedzina, która odnosi się praktycznie do każdej sfery życiowej. Również do handlu, w tym chociażby do kryptowalut, jakie w całej swojej wspaniałości opierają się na technologii blockchain. Dzięki temu, że blockchain development postępuje, możliwe są m.in. do zamówienia takie usługi, jak blockchain application development. Co jednak samo prawo mówi na ten właśnie temat?

Na co trzeba zwrócić uwagę?

Blockchain software development sprawił, że temat praktycznie teraz odnosi się już do całego świata. Doszło do tego, że ze wszystkich krajów, jakie są na całej kuli ziemskiej, kryptowaluty są legalne w 99% miejsc. Tzn. są one legalne lub handel nimi nie został zabroniony. Tak, są takie państwa, które podważają wiarygodność coinów, jako środka płatniczego. Dlatego też zabraniają oni sprzedaży, jak również zakupu, na swoim terenie.

W Polsce Bitcoin oraz inne altcoiny są w pełni legalne. Śmiało można dodać, że są to takie usługi, jakie są legalne i dozwolone na terenie całej Unii Europejskiej.

Co można w Polsce?

Blockchain software development sprawił, że polski fiskus postanowił upomnieć się o “swoje”, nakładając obowiązek opodatkowania zysków, jakie można dokonać na rynku kryptowalut. Polskich przepisów prawa nie ma dużo – jeżeli chodzi o coiny. Warto jednak wspomnieć o tym, które Ministerstwo Finansów postanowiło wprowadzić na mocy ustawy z dnia 1 marca 2018 r. To właśnie te przepisy, jakie odnoszą się do przeciwdziałania finansowania terroryzmu oraz prania brudnych pieniędzy, gdzie po raz pierwszy wprowadzono definicję kryptowalut. Nie można bowiem zapomnieć o tym, że nie brakuje chętnych osób, jakie współczesne Bitcoiny i altcoiny wykorzystywały do złych celów.

Powracając jednak do polskich przepisów, nałożyły one pewne obowiązki, tzn. uzyskanie specjalnych pozwoleń, jeżeli ktoś ma zamiar prowadzić działalność w oparciu o rynek kryptowalut. Aczkolwiek, nie wynika to ze złej inicjatywy polskich urzędów. Bardziej chodzi tu o to, aby móc zapewnić maksimum bezpieczeństwa handlującym.

Inwestycje na rynku kryptowalut

10Clouds oferuje blockchain development services. Takie, które dopasowane są do potrzeb współczesnych klientów. Każdy potencjalny inwestor musi mieć jednak świadomość, że handlowanie na rynku stanowić może niekiedy problem. W szczególności, jeżeli chodzi o wybór bezpiecznych kryptowalut. Na samym początku warto więc zdobyć właściwie informacje, aby ułatwić sobie wstęp do tego świata. 

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Dobre przygotowanie do letniego obozu dla młodzieży

Published

on

Odpowiednie przygotowanie do obozu, to podstawa. Nie każda osoba wie, jakie też wymagania pod tym względem stawiać może obóz żeglarski 2023 lub o innej tematyce. W szczególności, jeżeli wcześniej nie brała udziału w takiej formie wyjazdu. Nie trzeba się niczego obawiać – wystarczy tylko kilka wskazówek, aby móc odpowiednio się do tego przygotować. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Jak działa Murrelektronik?

Published

on

Nie ulega wątpliwości, że Murrelektronik cieszy się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem. Można śmiało powiedzieć, że jest to globalny lider decentralizacji, który zajmuje się technologią połączeniową. W tym artykule wyjaśnimy, w jakim obszarze działa przedsiębiorstwo, a także wymienimy przykłady oferowanych produktów.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Nowe wymagania dla jednostek badawczych ISO 17025

Published

on

Wiarygodne i rzetelne laboratorium badawcze ma szansę na to, aby odnieść sukces na rynku, prowadząc rzetelne badania. Norma ISO 17025 ma szansę tylko na to, aby podnieść poziom wiarygodności danej jednostki na zdecydowanie wyższy poziom. Warto zdecydować się na nowy system zarządzania jakością, aby móc czerpać z tego maksimum korzyści. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Błąd RSS: WP HTTP Error: cURL error 28: Connection timed out after 10001 milliseconds
Sitemap

Trending

http://tofiq.org/system-brc-co-nalezy-o-nim-wiedziec/ https://digital-system.pl/jakie-kaski-oferuje-sklep-jezdziecki/ https://evokerc.com/wdrozenie-i-certyfikacja-iso-14001/