Connect with us

Dom i Wnętrze

Dzbanek filtrujący

Published

on

 

Dzbanek filtrujący jest artykułem gospodarstwa domowego, który z roku na rok pojawia się w coraz większej liczbie domów. Jest to związane z oszczędnością wynikającą z braku potrzeby kupowania wody butelkowanej. Wystarczy jedynie użyć dobry dzbanek filtrujący z dopasowanym filtrem i cieszyć się smakiem pysznej wody z kranu. Filtr potrafi pochłonąć najbardziej przeszkadzające zanieczyszczenia obecne w popularnej ,,kranówce” takie jak chlor czy pestycydy.

Dzbanek filtrujący – zalety

 

Jak każde urządzenie – z pewnością ma jakieś wady. Jednak dzbanek filtrujący zdecydowanie posiada więcej zalet. Przede wszystkim warto podkreślić koszt butelki wody, którą kupuje się w sklepie, a koszt tej samej ilości wody przefiltrowanej z dzbanka. To ogromna różnica opiewająca o tysiące % redukcji kosztów! W skali miesiąca przy kilkuosobowej rodzinie może ona naprawdę odczuć tą zmianę. Dodatkowo jest aspekt bardzo pro-ekologiczny. Butelkowana woda najczęściej wykonana jest z plastiku, który ciężko utylizować. W wyniku tego ograniczenie wykorzystywania wody butelkowanej jest zgodne z naturą. W tym przypadku dzbanek filtrujący zbudowany ze szkła jest najlepszy. Dodatkowo sam dzbanek filtrujący nie zajmuje dużo miejsca. Jego kolejną zaletą jest dbanie o inne sprzęty gospodarstwa domowego używające wodę takie jak żelazko czy ekspres do kawy. Używają one wody kranowej do swojej pracy. Przefiltrowana woda ogranicza ryzyko wytrącenia kamienia chroniąc te sprzęty przed uszkodzeniami.

 

Dzbanek filtrujący – wady

 

Dzbanek filtrujący posiada kilka wad, do których przyczepili się niektórzy użytkownicy. Przede wszystkim należy być cierpliwym – przefiltrowanie litra wody może trwać około minuty. Dla jednych to nic, a dla innych to bardzo ważny parametr. Dodatkowo dzbanek filtrujący nie będzie dobrym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy korzysta się z wody ze studni – nie ogranicza przez zakażeniem mikrobiologicznym. I ostatnie fani wody gazowanej mogą być zawiedzeni, gdyż przefiltrowana woda jest wodą niegazowaną.

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Czyszczenie posadzek Wrocław – sprawdzone metody

Published

on

Utrzymanie podłóg w czystości jest ważną częścią utrzymania zdrowego i wygodnego domu. Regularne czyszczenie podłóg nie tylko poprawia estetykę domu, ale także przyczynia się do lepszej jakości powietrza i mniejszego gromadzenia się kurzu. Niezależnie od tego, czy masz drewniane podłogi, wykładzinę, kafelki czy winyl, istnieją sprawdzone metody utrzymania ich w czystości i jak najlepszego wyglądu. W tym artykule omówimy niektóre sprawdzone metody skutecznego i wydajnego czyszczenia wszystkich rodzajów podłóg.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowoczesne donice do ogrodu i na taras

Published

on

Przydomowy taras czy ogród świetnie nadają się do tego, aby w czasie wiosny, lata i wczesnej jesieni stworzyć w nich miejsca do relaksu. Zaprojektowanie takiej przestrzeni nie jest niczym trudnym – do dyspozycji mamy wiele interesujących kompletów meblowych, jak również dodatków. Uzupełnieniem takiej przestrzeni mogą być donice do ogrodu i na taras, które z pewnością przyciągną uwagę! (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Sklep z kaflami – wybieraj płytki dla siebie

Published

on

Sklep z kaflami - wybieraj płytki dla siebie

Odwiedzając obecnie sklep z kaflami będzie można liczyć na bardzo szeroki wybór produktów jakie będą tam sprzedawane. Producenci płytek prześcigają się pomysłach na nowe, ciekawe wzornictwo, do tego dochodzi rozwijający się rynek, na którym pojawia się także coraz więcej firm z innych krajów, które również decydują się na to, by wprowadzać na rynek swoje propozycje jeśli chodzi o płytki. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending

Piękne kuchnie https://www.gama-sklep.com.pl/a/130-szafa-z-lustrem https://beesafe.pl/porady/jak-zaplacic-akcyze-za-samochod/