Connect with us

Dom i Wnętrze

Dzbanek filtrujący

Published

on

 

Dzbanek filtrujący jest artykułem gospodarstwa domowego, który z roku na rok pojawia się w coraz większej liczbie domów. Jest to związane z oszczędnością wynikającą z braku potrzeby kupowania wody butelkowanej. Wystarczy jedynie użyć dobry dzbanek filtrujący z dopasowanym filtrem i cieszyć się smakiem pysznej wody z kranu. Filtr potrafi pochłonąć najbardziej przeszkadzające zanieczyszczenia obecne w popularnej ,,kranówce” takie jak chlor czy pestycydy.

Dzbanek filtrujący – zalety

 

Jak każde urządzenie – z pewnością ma jakieś wady. Jednak dzbanek filtrujący zdecydowanie posiada więcej zalet. Przede wszystkim warto podkreślić koszt butelki wody, którą kupuje się w sklepie, a koszt tej samej ilości wody przefiltrowanej z dzbanka. To ogromna różnica opiewająca o tysiące % redukcji kosztów! W skali miesiąca przy kilkuosobowej rodzinie może ona naprawdę odczuć tą zmianę. Dodatkowo jest aspekt bardzo pro-ekologiczny. Butelkowana woda najczęściej wykonana jest z plastiku, który ciężko utylizować. W wyniku tego ograniczenie wykorzystywania wody butelkowanej jest zgodne z naturą. W tym przypadku dzbanek filtrujący zbudowany ze szkła jest najlepszy. Dodatkowo sam dzbanek filtrujący nie zajmuje dużo miejsca. Jego kolejną zaletą jest dbanie o inne sprzęty gospodarstwa domowego używające wodę takie jak żelazko czy ekspres do kawy. Używają one wody kranowej do swojej pracy. Przefiltrowana woda ogranicza ryzyko wytrącenia kamienia chroniąc te sprzęty przed uszkodzeniami.

 

Dzbanek filtrujący – wady

 

Dzbanek filtrujący posiada kilka wad, do których przyczepili się niektórzy użytkownicy. Przede wszystkim należy być cierpliwym – przefiltrowanie litra wody może trwać około minuty. Dla jednych to nic, a dla innych to bardzo ważny parametr. Dodatkowo dzbanek filtrujący nie będzie dobrym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy korzysta się z wody ze studni – nie ogranicza przez zakażeniem mikrobiologicznym. I ostatnie fani wody gazowanej mogą być zawiedzeni, gdyż przefiltrowana woda jest wodą niegazowaną.

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Ubezpieczenia miejskie: Twój osobisty strażnik w miejskiej dżungli

Published

on

Ubezpieczenia miejskie: Twój osobisty strażnik w miejskiej dżungli

Miasto pulsujące życiem, pełne energii, ale też niespodziewanych zdarzeń. Aby poczuć się w nim bezpieczniej, warto zainwestować w ubezpieczenia miejskie.

Skrojone na miarę potrzeb mieszkańca metropolii

Ubezpieczenia miejskie to nie tylko odpowiedź na wyzwania związane z życiem w dużym mieście. To także gwarancja, że nawet w najbardziej nieprzewidzianych sytuacjach nie zostaniesz sam.

Korzyści płynące z ubezpieczeń miejskich

Wybierając ubezpieczenia miejskie, zapewniasz sobie spokój ducha podczas codziennych wyzwań miejskiego życia i wiesz, że możesz liczyć na wsparcie w kluczowych momentach.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Moja przygoda z zadaszeniem tarasu

Published

on

Moja przygoda z zadaszeniem tarasu

Kiedy pierwszy raz postanowiłem zadaszyć taras, nie miałem pojęcia, jak bardzo wpłynie to na moje życie. Zadaszenie tarasu stało się dla mnie symbolem domowego komfortu.

1. Pierwsze kroki

Zastanawiałem się, jakie zadaszenie tarasu wybrać. Czy klasyczne, czy może nowoczesne pergole? Ostatecznie zdecydowałem się na to drugie, inspirowany zdjęciami z gardenspace.pl/zadaszenie-tarasu.

2. Rewolucja w moim domu

Dzięki zadaszeniu, taras stał się moim ulubionym miejscem w domu. Nieważne, czy padał deszcz, czy świeciło słońce – zawsze miałem gdzie usiąść z książką czy filiżanką kawy.

3. Słówko dla tych, którzy się jeszcze zastanawiają

Jeśli czytasz ten artykuł i zastanawiasz się nad zadaszeniem swojego tarasu, powiem Ci jedno: warto. To inwestycja, której nie pożałujesz!

Podsumowując, zadaszenie tarasu to coś więcej niż tylko ochrona przed deszczem. To przestrzeń, w której możesz cieszyć się każdą chwilą spędzoną na świeżym powietrzu.

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Kuchnia – przestrzeń, gdzie spotyka się cała rodzina

Published

on

Kuchnia już dawno przestała być miejscem wyłącznie służącym do gotowania. Dzisiaj kuchnia pozwala na spotkanie w gronie rodziny, wspólne spożywanie posiłków. Niejednokrotnie kuchnia – w formie aneksu – łączona jest z salonem, co pozwala na przenikanie się przestrzeni. W jaki sposób zaaranżować własną kuchnię, by miejsce to przyciągało? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending