Connect with us

Ciekawe

Nowe trendy w logistyce – kisteny

Published

on

Coraz więcej firm z branż związanych z przemysłem lub transportem rezygnuje z przewozu towarów na paletach. Nie oznacza to oczywiście wymyślenia nowych form lub standardu przewozu, ale wykorzystanie nowszych technologii, jaką w porównaniu do palet są kisteny plastikowe.

Skrzyniopalety

Połączenie palety ze skrzynią nie jest koncepcją szczególnie wyszukaną. Jest to proste rozwiązanie logistyczne, pozwalające na maksymalizację wykorzystania przestrzeni służącej do magazynowania lub przewozu.Standardowe wymiary podstawy zostały ograniczone ściankami zewnętrznymi, pozwalającymi na wyeliminowanie problemu z towarem wystającym poza obrys palety, zarówno tym, który się w obrysie nie mieści, jak i tym, który uległ przemieszczeniu na drewnianej platformie.Ograniczenie wysokości pozwala z kolei na ścisłe określenie pojemności użytkowej, jaką cechują się konkretne kisteny oraz ułatwienie ich przechowywania („na sobie”).Wykorzystanie plastiku umożliwia z kolei maksymalne zbliżenie do siebie wagi poszczególnych pojemników, co ułatwi dokonywanie pomiarów (brutto, netto, tara).

Korzyści, nie parametry

Wytwarzający kisteny producent nie myśli jedynie o procesie transportu- musi on łączyć prostą koncepcję logistyczną stawiającą na użyteczność z jakością. Dobrze zaprojektowane skrzyniopalety, to nie tylko jednolity wymiar i waga, ale wytrzymałość, łatwość eksploatacji, dostosowanie opakowania do produktu.Użyty do produkcji kistenów materiał – plastik – jest tworzywem odpornym na promienie UV oraz warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne i zużycie materiału (degradację). Ponadto jest on materiałem niechłonącym zanieczyszczeń, co czyni go wyjątkowo łatwym w utrzymaniu czystości. Szczególnego znaczenia nabiera to w branży np. sadowniczej, w której odbarwienia (np. sokiem z wiśni) są powszechne i mogą dyskwalifikować inne materiały, jak drewno, z ponownego użytku. Różnorodne modele kistenów nie mają na celu wywołać różnego wrażenia na użytkowniku. Są dostosowane go konkretnych gałęzi przemysłu lub rolnictwa (skrzynie o ściankach pełnych, ażurowych, wentylowanych, opuszczanych, składanych; kisteny zamykane, stale otwarte) i specyfiki przewożonych lub magazynowanych dóbr.Reasumując, wykorzystanie plastikowanych kistenów jest przyszłością logistyki, gdyż pozwalają nie tylko na standaryzację transportu, ale i łatwość ich eksploatacji i ponownego wykorzystania.

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Reklama przygotowana perfekcyjnie

Published

on

Reklama przygotowana perfekcyjnie

Aby prowadzenie firmy zakończyło się sukcesem, koniecznie trzeba zatroszczyć się również o reklamę. Chyba nikogo nie trzeba obecnie przekonywać, że to właśnie reklama jest dźwignią handlu. By jednak spełniła swoją rolę, powinna być wykonana przez fachowców. Zalicza się do nich bez wątpienia agencja Media Essence, która od lat zajmuje się świadczeniem tego rodzaju usług. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Komplet ogrodowy z technorattanu

Published

on

Aby urządzić wspaniały ogród czy miejsce wypoczynkowe na tarasie wystarczy wybrać odpowiedni komplet wypoczynkowy ogrodowy – przekonują liczni producenci i architekci przestrzeni. Nie ma w tym zdaniu kłamstwa – obecnie w sklepach internetowych i stacjonarnych producentów znajdziemy wiele interesujących kolekcji mebli ogrodowych, dopasowanych do różnych potrzeb. Wśród nich od lat królują meble technorattanowe – dzisiaj w nowoczesnej, zmienionej odsłonie. Czy taki komplet pozwoli na stworzyć idealne miejsce wypoczynkowe? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Jaką odmianę narciarstwa warto uprawiać?

Published

on

Narciarstwo wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu. Jego wybór powinien zależeć od rodzaju uprawnianej formy tego sportu. Narciarstwo biegowe, zjazdowe czy skitourowe to najpopularniejsze jego formy.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Trending