Connect with us

Ciekawe

Nowe trendy w logistyce – kisteny

Published

on

Coraz więcej firm z branż związanych z przemysłem lub transportem rezygnuje z przewozu towarów na paletach. Nie oznacza to oczywiście wymyślenia nowych form lub standardu przewozu, ale wykorzystanie nowszych technologii, jaką w porównaniu do palet są kisteny plastikowe.

Skrzyniopalety

Połączenie palety ze skrzynią nie jest koncepcją szczególnie wyszukaną. Jest to proste rozwiązanie logistyczne, pozwalające na maksymalizację wykorzystania przestrzeni służącej do magazynowania lub przewozu.Standardowe wymiary podstawy zostały ograniczone ściankami zewnętrznymi, pozwalającymi na wyeliminowanie problemu z towarem wystającym poza obrys palety, zarówno tym, który się w obrysie nie mieści, jak i tym, który uległ przemieszczeniu na drewnianej platformie.Ograniczenie wysokości pozwala z kolei na ścisłe określenie pojemności użytkowej, jaką cechują się konkretne kisteny oraz ułatwienie ich przechowywania („na sobie”).Wykorzystanie plastiku umożliwia z kolei maksymalne zbliżenie do siebie wagi poszczególnych pojemników, co ułatwi dokonywanie pomiarów (brutto, netto, tara).

Korzyści, nie parametry

Wytwarzający kisteny producent nie myśli jedynie o procesie transportu- musi on łączyć prostą koncepcję logistyczną stawiającą na użyteczność z jakością. Dobrze zaprojektowane skrzyniopalety, to nie tylko jednolity wymiar i waga, ale wytrzymałość, łatwość eksploatacji, dostosowanie opakowania do produktu.Użyty do produkcji kistenów materiał – plastik – jest tworzywem odpornym na promienie UV oraz warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne i zużycie materiału (degradację). Ponadto jest on materiałem niechłonącym zanieczyszczeń, co czyni go wyjątkowo łatwym w utrzymaniu czystości. Szczególnego znaczenia nabiera to w branży np. sadowniczej, w której odbarwienia (np. sokiem z wiśni) są powszechne i mogą dyskwalifikować inne materiały, jak drewno, z ponownego użytku. Różnorodne modele kistenów nie mają na celu wywołać różnego wrażenia na użytkowniku. Są dostosowane go konkretnych gałęzi przemysłu lub rolnictwa (skrzynie o ściankach pełnych, ażurowych, wentylowanych, opuszczanych, składanych; kisteny zamykane, stale otwarte) i specyfiki przewożonych lub magazynowanych dóbr.Reasumując, wykorzystanie plastikowanych kistenów jest przyszłością logistyki, gdyż pozwalają nie tylko na standaryzację transportu, ale i łatwość ich eksploatacji i ponownego wykorzystania.

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Pomysł na biznes, czyli jak zacząć produkować cukierki?

Published

on

Na rynku znajdziemy naprawdę sporą liczbę firm i cukierni produkujących słodycze. Świadczy to o tym, że warto założyć cukiernię lub manufakturę czekolady. W związku z dużą konkurencją nie będzie to jednak łatwe, gdyż ludzie mają już swoich faworytów wśród przysmaków. Umiejętności i możliwości produkowania cukierków można wykorzystać w inny sposób.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Obalamy mity na temat materacy

Published

on

Obalamy mity na temat materacy

Duża uwaga, jaką poświęca się dziś higienie snu sprawia, że coraz chętniej odwiedzamy sklep z materacami. Wiele osób przyznaje przy tym, że takie wizyty są wyjątkowo pouczające. Uświadamiają, że do tej pory popełniano poważne błędy uważając zakup materaca za zło konieczne. Podpowiadają też, co zrobić, aby w przyszłości uniknąć problemów ze snem. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Ważnym element wyprawki, czyli wózki 3 w jednym

Published

on

Jeśli chodzi o wybór wózka to opcja wózki 3 w jednym jest najczęściej wybieraną. Rodzice decydują się na nią ze względu na wygodę, łatwość użytkowania i cenę, ponieważ za komplet płaci się taniej niż za każdą część osobno. Jest to też wydatek na długie lata, bo dziecko w takim wózku podróżuje bardzo długo. Co można spotkać na rynku i jakie propozycje są warte zainteresowania? Takich informacji można szukać poniżej. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Trending