Connect with us

Motoryzacja

Części zamienne do samochodów marki DAF

Published

on

Samochody marki DAF takie jak DAF XF są uznawane za niezwykle trwałe i odporne modele, które potrafią przejechać setki tysięcy kilometrów w bezawaryjny sposób. Mimo wszystko nawet najlepszym zdarzają się wypadki w pracy. Każdy samochód ciężarowy jest mocno eksploatowany dlatego niekiedy pojedyncze części mogą wymagać wymiany. Części do DAF-ów z najwyższej półki warto znaleźć w DBK Parts. Jest ona profesjonalną hurtownią posiadającą bardzo duże zaplecze.

Których części najchętniej poszukują właściciele DAF-ów?

Każdy, nawet najlepszy model samochodu ciężarowego może mieć cięższe chwile. Warto dodać, że oprócz mocnej eksploatacji na kondycję wielu części wpływa również nawierzchnia, która bardzo często pozostawia wiele do życzenia. Dziury czy koleiny w trakcie drogi samochodów ciężarowych to chleb powszedni. Dokładając do tego masywny ciężar przewożonego towaru bardzo często wiele części po prostu nie daje rady. Przykładem mogą być części układu kierowniczego, który po przejechaniu setek tysięcy kilometrów może nie być już tak perfekcyjny. Czasem zdarza się, że należy wymienić drążki kierownicze na nowe bądź amortyzatory układu kierowniczego. Z takimi naprawami mogą stykać się właściciele bardziej wysłużonych pojazdów holenderskiej marki.

Oprócz części wymienianych po uszkodzeniach wiele z nich jest wymienionych okresowo. Takie wymiany są niezwykle ważne z perspektywy funkcjonowania pojazdu ciężarowego w możliwie bezawaryjny sposób. W DBK Parts kierownicy stawiają na wysokiej klasy filtry czy oleje, które zapewniają bezpieczeństwo dla wielu części pojazdów ciężarowych. Dodatek dobrych tarcz i klocków hamulcowych poprawia bezpieczeństwo, które na drodze jest priorytetowe. Taki pakiet podstawowych części powinien być wystarczający aby pojazd dobrze funkcjonował.

Dlaczego DBK Parts?

W DBK Parts klient zawsze znajdzie rozwiązanie swojej sytuacji. W hurtowni znajduje się wiele różnorodnych części do samochodów ciężarowych w stanie nowym bądź używanym. Szybki wybór kompatybilnych części daje możliwość błyskawicznego powrotu ciężarówki na dobre tory.

Continue Reading
Advertisement

Motoryzacja

Ciągnik siodłowy z giełdy

Published

on

Ciągniki siodłowe bardzo często znajdują się w obrocie wtórnym, w którym w formie używanej przechodzą z rąk sprzedawcy do nowych właścicieli. Taki rynek oferuje różnorodność pod względem nowości pojazdu oferując samochody z mniejszym bądź większym przebiegiem. Jest on różnorodny zarówno pod względem rocznika, ale także rodzaju kupowanego pojazdu. Taki ciągnik siodłowy może być standard lub low deck, który też jest coraz popularniejszy w branży. Czym się od siebie różnią?

Ciągnik siodłowy typu low deck na tle standardu

 

Ciągnik siodłowy typu low deck w formie używanej dość wyraźnie różni się od tego standardowego. Być może nie każda osoba, która nie zna się na rzeczy od razu dostrzeże różnice na pierwszy rzut oka. Z perspektywy przedsiębiorcy bardzo często patrzy on na ekonomiczność jazdy, osiągi i zyski. Tutaj akurat low-deck jest dla wielu właścicieli firm przewozowych bardzo przydatny. Ze względu na swoją budowę jest w stanie przewieźć o wiele więcej załadunku niż standardowa ciężarówka. Daje to oszczędność na tle przeprowadzania mniejszej ilości kursów, a wiec oszczędności pieniędzy na paliwo i pensję kierowcy.

Zwiększenie możliwości przewozowych ma jednak swoją cenę. Wszystko związane jest z obniżeniem siodła, które prowadziło do powstania analogicznej nazwy low-deck. Low deck posiada obniżone siodło, a w nowo powstałej przestrzeni mogą zostać przewożone kolejne towary. Obniżenie siodła prowadzi do obniżenia całej konstrukcji pojazdu co można zauważyć w postaci zmniejszonych opon. Takie zmniejszenie sprawia, że ogromna ciężarówka podróżuje na mniejszych oponach co zwiększa ich eksploatacje i ścieranie – a to również dodatkowe koszty. Ponadto manewrowanie taką ciężarówką na krawężnikach, ostrych zakrętach czy rondach również jest utrudnione.

Podsumowanie

 

Jak widać low-deck potrafi wesprzeć przedsiębiorcę w oszczędności pieniężnej. Zapewne dlatego przedsiębiorcy bardzo często wybierają go w formie używanej. Co prawda nie jest najwygodniejszy dla kierowców jednak ci doświadczeni potrafią sobie poradzić z takimi oporami i przynieść realne korzyści dla każdej z firm.

Continue Reading

Motoryzacja

Serwisowanie pojazdów ciężarowych

Published

on

Samochody dostawcze i ciężarowe są pojazdami bardzo obciążonymi. Oznacza to, że w trakcie ich funkcjonowania mogą doznawać pewnych usterek. Nie ma co się dziwić – znaczne obciążenie ze strony przewożonego towaru bądź przemierzanych kilometrów może dawać się we znaki. Wtedy dobre serwisy pojazdów TIR są azylem dla uszkodzonych pojazdów, w których mogą powrócić do swojej formy sprzed wypadków czy usterek.

(więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Kierowcy – rozliczanie czasu pracy na drodze

Published

on

Kierowcy firm przewozowych mają przed sobą ogromną ilość różnorodnych zadań. Przede wszystkim są oni zobligowani nie tylko do bezpiecznej i przepisowej jazdy. Muszą również notować wszystkie przerwy w ciągu pracy, ale również urlopy czy zwolnienia. Dlatego pracownikami, którzy muszą być nie tylko uważni na drodze, ale również muszą uważać w notowaniu przebiegu swojej pracy są kierowcy. Rozliczanie czasu pracy na drodze jest bardzo ważne z perspektywy prawnej. Jak to działa i czy da się to jakoś ułatwić? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending