Connect with us

Ciekawe

Sekret wspaniałej opalenizny – Hammam

Published

on

 

Najczęściej jadąc na wakacje mamy zamiar wrócić ze wspaniałą opalenizną. Z taką opalenizną, której każdy będzie nam zazdrościł. Oczywiście nie wszyscy wyjeżdżający na wakacje chcą się opalać. Ale osób, które myślą o wspaniałej opaleniźnie jest zdecydowanie najwięcej.

 

Ideałem jest opalenizna, która na skórze utrzymuje się przez wiele miesięcy. Która jest widoczna jeszcze po kilku miesiącach po powrocie z wakacji. Taki efekt można łatwo uzyskać. Trzeba tylko wiedzieć, co robić, aby opalić się równomiernie i na długo. A wszystko zaczyna się już od wyboru miejsca na wakacje. To ono może determinować opaleniznę.

Bez słońca to się nie uda

Jedno jest pewne. Jeśli nie będzie słońca, nie możemy mówić o naturalnej opaleniźnie. To się niestety nie uda. Czyli wakacje w kraju nie są idealnym sposobem na piękną opaleniznę. Co prawda, słońce opala w cieniu, ale chyba nikt nie lubi na plaży leżeć w cieniu. Na dodatek woda jest zimna. Nie. To nie jest dobre rozwiązanie.

 

Zatem musimy swoje kroki skierować do ciepłych krajów. Wakacje za granicą cieszą się coraz większym powodzeniem. Polacy obecnie bardzo chętnie jadą do Chorwacji, Turcji czy Egiptu i tam można się opalić na brąz. Pogoda jest, można powiedzieć, gwarantowana. Jeśli tylko położymy się na plaży, opalenizna jest murowana. Ale jeden prosty trik, pozwoli nam na uzyskanie trwalszej i intensywniejszej opalenizny. Aby z niego skorzystać, najlepiej wybrać się na wakacje do Turcji i odwiedzić hammam.

Sprawdzony sposób na jeszcze lepszą opaleniznę.

Nie tylko w Turcji można skorzystać z wizyty w hammamie. Jednak z doświadczenia wielu turystów, można wywnioskować, że to właśnie w Turcji można trafić na najlepsze hammamy, które słyną z najlepszych zabiegów. Jak znaleźć taki dobry hammam? To bardzo proste. Wystarczy skorzystać z oferty lokalnego, polsko-tureckiego biura podróży AlanyaOnline.pl i wybrać tą wycieczkę https://alanyaonline.pl/wycieczka/hamam-laznia-turecka-104.xhtml – oni wiedzą, do której łaźni tureckiej najlepiej się wybrać. Można im spokojnie zaufać.

 

Właśnie, hammam to inaczej łaźnia turecka. Jest to miejsce, w którym przeprowadzany jest cały szereg zabiegów kosmetycznych. To właśnie te zabiegi mają idealny wpływ na skórę i to one ułatwiają późniejsze opalanie. Jest ona przeznaczona zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. I co ciekawe, jest popularna zarówno wśród turystów jak i mieszkańców. Zresztą dla wielu osób wakacje w Turcji są równoważne wizycie w hammamie.

Wizyta w hammamie – jak wygląda?

Samą wizytę można podzielić na kilka etapów, przechodzących płynnie z jednych w drugie. Pierwszym etapem jest sauna. Ktoś może się tutaj zdziwić. Jak to sauna? Przecież w Turcji jest gorąco, to po co sauna? Jest gorąco, to fakt. Sauna daje odprężenie, relaks i rozgrzewa całe ciało. Kolejnym etapem jest zimny prysznic, niemal lodowaty. I wędrujemy do kolejnej sauny. Tak, kolejna sauna, tym razem mokra. Następny etap to prysznic bądź kąpiel w chłodnym basenie. I teraz czas na etap właściwy.

 

Kładziemy się na ciepłym, rozgrzanym marmurze i poddajemy się zabiegom kosmetycznym. Po wizytach w saunie nasz martwy naskórek można łatwiej usunąć. Co robi się przy pomocy specjalnej rękawicy. Uwaga! Robi to obsługa, my tylko leżymy i czerpiemy przyjemność z zabiegów. Po szorowaniu na nasze ciało wędruje specjalna piana z mydła. Później wszystko jest spłukiwane. Ostatnim etapem może być masaż, ale nie wszyscy się na niego decydują.

 

Cały sekret wspaniałej opalenizny tkwi właśnie w szorowaniu specjalną rękawicą. Ten zabieg kosmetyczny ma na celu usunięcie martwego naskórka. Naskórka, który został zmiękczony podczas wizyty w saunach. Pod nim jest nowa skóra. I właśnie tą skórę opalamy. Opalany nową, oczyszczoną skórę. I to właśnie dlatego opalenizna jest trwalsza i bardzo intensywna.

 

Trzeba tylko pamiętać, aby opalać się dopiero na drugi dzień po wizycie w hammamie. To jest powodem, dla którego turyści wędrują do tureckiej łaźni niemal bezpośrednio z samolotu. No, dobrze. Zaraz po zameldowaniu się w hotelu jadą do łaźni. I tam poddają się tym wspaniałym zabiegom pielęgnacyjnym. Na drugi dzień już się opalają. Oczywiście trzeba używać o kosmetykach ochronnych, gdyż słońce jest bardzo intensywne. Ważne jest także stosowanie odpowiednich środków nawilżających i odżywiających skórę, to robimy po opalaniu.

 

Oto cały sekret wspaniałej, trwałej opalenizny. Wybrać się na wakacje do Turcji, udać do dobrej łaźni tureckiej a później bezpiecznie się opalać. Pogoda jest gwarantowana, więc i opalenizna jest murowana. Czyli, gdzie w tym roku na wakacje?

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Kryptowaluty a obowiązujące przepisy prawa

Published

on

Prawo to szalenie skomplikowana dziedzina, która odnosi się praktycznie do każdej sfery życiowej. Również do handlu, w tym chociażby do kryptowalut, jakie w całej swojej wspaniałości opierają się na technologii blockchain. Dzięki temu, że blockchain development postępuje, możliwe są m.in. do zamówienia takie usługi, jak blockchain application development. Co jednak samo prawo mówi na ten właśnie temat? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Cena Bonsai – na co zwrócić uwagę?

Published

on

Bonsai to dziedzina sztuki zajmująca się tworzeniem zminiaturyzowanych odpowiedników drzew. Osoby trudniące się uprawą drzewek Bonsai korzystają z wielu rozmaitych metod formowania roślin, wśród których można znaleźć między innymi odpowiednie przycinanie i przesadzanie.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Najwyższa jakość produktów i usług

Published

on

Najwyższa jakość produktów i usług

Firma od lat świadczy najwyższej jakości usługi, a także zajmuje się dystrybucją wysokiej marki produktów. Wśród najpopularniejszych produktów klienci mogą znaleźć szybkozłączki do form wtryskowych, a wszystkie one sprowadzane są z najlepszych firm z krajów Unii Europejskiej i posiadają najważniejsze normy unijne. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending