Connect with us

Ciekawe

Sekret wspaniałej opalenizny – Hammam

Published

on

 

Najczęściej jadąc na wakacje mamy zamiar wrócić ze wspaniałą opalenizną. Z taką opalenizną, której każdy będzie nam zazdrościł. Oczywiście nie wszyscy wyjeżdżający na wakacje chcą się opalać. Ale osób, które myślą o wspaniałej opaleniźnie jest zdecydowanie najwięcej.

 

Ideałem jest opalenizna, która na skórze utrzymuje się przez wiele miesięcy. Która jest widoczna jeszcze po kilku miesiącach po powrocie z wakacji. Taki efekt można łatwo uzyskać. Trzeba tylko wiedzieć, co robić, aby opalić się równomiernie i na długo. A wszystko zaczyna się już od wyboru miejsca na wakacje. To ono może determinować opaleniznę.

Bez słońca to się nie uda

Jedno jest pewne. Jeśli nie będzie słońca, nie możemy mówić o naturalnej opaleniźnie. To się niestety nie uda. Czyli wakacje w kraju nie są idealnym sposobem na piękną opaleniznę. Co prawda, słońce opala w cieniu, ale chyba nikt nie lubi na plaży leżeć w cieniu. Na dodatek woda jest zimna. Nie. To nie jest dobre rozwiązanie.

 

Zatem musimy swoje kroki skierować do ciepłych krajów. Wakacje za granicą cieszą się coraz większym powodzeniem. Polacy obecnie bardzo chętnie jadą do Chorwacji, Turcji czy Egiptu i tam można się opalić na brąz. Pogoda jest, można powiedzieć, gwarantowana. Jeśli tylko położymy się na plaży, opalenizna jest murowana. Ale jeden prosty trik, pozwoli nam na uzyskanie trwalszej i intensywniejszej opalenizny. Aby z niego skorzystać, najlepiej wybrać się na wakacje do Turcji i odwiedzić hammam.

Sprawdzony sposób na jeszcze lepszą opaleniznę.

Nie tylko w Turcji można skorzystać z wizyty w hammamie. Jednak z doświadczenia wielu turystów, można wywnioskować, że to właśnie w Turcji można trafić na najlepsze hammamy, które słyną z najlepszych zabiegów. Jak znaleźć taki dobry hammam? To bardzo proste. Wystarczy skorzystać z oferty lokalnego, polsko-tureckiego biura podróży AlanyaOnline.pl i wybrać tą wycieczkę https://alanyaonline.pl/wycieczka/hamam-laznia-turecka-104.xhtml – oni wiedzą, do której łaźni tureckiej najlepiej się wybrać. Można im spokojnie zaufać.

 

Właśnie, hammam to inaczej łaźnia turecka. Jest to miejsce, w którym przeprowadzany jest cały szereg zabiegów kosmetycznych. To właśnie te zabiegi mają idealny wpływ na skórę i to one ułatwiają późniejsze opalanie. Jest ona przeznaczona zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. I co ciekawe, jest popularna zarówno wśród turystów jak i mieszkańców. Zresztą dla wielu osób wakacje w Turcji są równoważne wizycie w hammamie.

Wizyta w hammamie – jak wygląda?

Samą wizytę można podzielić na kilka etapów, przechodzących płynnie z jednych w drugie. Pierwszym etapem jest sauna. Ktoś może się tutaj zdziwić. Jak to sauna? Przecież w Turcji jest gorąco, to po co sauna? Jest gorąco, to fakt. Sauna daje odprężenie, relaks i rozgrzewa całe ciało. Kolejnym etapem jest zimny prysznic, niemal lodowaty. I wędrujemy do kolejnej sauny. Tak, kolejna sauna, tym razem mokra. Następny etap to prysznic bądź kąpiel w chłodnym basenie. I teraz czas na etap właściwy.

 

Kładziemy się na ciepłym, rozgrzanym marmurze i poddajemy się zabiegom kosmetycznym. Po wizytach w saunie nasz martwy naskórek można łatwiej usunąć. Co robi się przy pomocy specjalnej rękawicy. Uwaga! Robi to obsługa, my tylko leżymy i czerpiemy przyjemność z zabiegów. Po szorowaniu na nasze ciało wędruje specjalna piana z mydła. Później wszystko jest spłukiwane. Ostatnim etapem może być masaż, ale nie wszyscy się na niego decydują.

 

Cały sekret wspaniałej opalenizny tkwi właśnie w szorowaniu specjalną rękawicą. Ten zabieg kosmetyczny ma na celu usunięcie martwego naskórka. Naskórka, który został zmiękczony podczas wizyty w saunach. Pod nim jest nowa skóra. I właśnie tą skórę opalamy. Opalany nową, oczyszczoną skórę. I to właśnie dlatego opalenizna jest trwalsza i bardzo intensywna.

 

Trzeba tylko pamiętać, aby opalać się dopiero na drugi dzień po wizycie w hammamie. To jest powodem, dla którego turyści wędrują do tureckiej łaźni niemal bezpośrednio z samolotu. No, dobrze. Zaraz po zameldowaniu się w hotelu jadą do łaźni. I tam poddają się tym wspaniałym zabiegom pielęgnacyjnym. Na drugi dzień już się opalają. Oczywiście trzeba używać o kosmetykach ochronnych, gdyż słońce jest bardzo intensywne. Ważne jest także stosowanie odpowiednich środków nawilżających i odżywiających skórę, to robimy po opalaniu.

 

Oto cały sekret wspaniałej, trwałej opalenizny. Wybrać się na wakacje do Turcji, udać do dobrej łaźni tureckiej a później bezpiecznie się opalać. Pogoda jest gwarantowana, więc i opalenizna jest murowana. Czyli, gdzie w tym roku na wakacje?

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Jak działa Murrelektronik?

Published

on

Nie ulega wątpliwości, że Murrelektronik cieszy się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem. Można śmiało powiedzieć, że jest to globalny lider decentralizacji, który zajmuje się technologią połączeniową. W tym artykule wyjaśnimy, w jakim obszarze działa przedsiębiorstwo, a także wymienimy przykłady oferowanych produktów.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Nowe wymagania dla jednostek badawczych ISO 17025

Published

on

Wiarygodne i rzetelne laboratorium badawcze ma szansę na to, aby odnieść sukces na rynku, prowadząc rzetelne badania. Norma ISO 17025 ma szansę tylko na to, aby podnieść poziom wiarygodności danej jednostki na zdecydowanie wyższy poziom. Warto zdecydować się na nowy system zarządzania jakością, aby móc czerpać z tego maksimum korzyści. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

System transportowy logistyka

Published

on

Transport i logistyka są złożone – składają się z wielu etapów, przemieszczeń, wykorzystania energii, potencjału itp. W firmach transportowo – logistycznych – w szczególności tych dużych niezbędny jest system transportowy logistyka, który ma na celu optymalizację na każdym etapie działania. Na szczególną uwagę zasługuje OPTIDATA (www.optidata.pl).
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending

prawnik katowice https://velemental.com/okna-grafitowe-modne-rozwiazanie-ktore-zmieni-odbior-domu/ Meblościanka młodzieżowa