Connect with us

Dom i Wnętrze

W poszukiwaniu inspiracji na piękny taras

Published

on

Chcąc zapewnić sobie piękne miejsce wypoczynkowe coraz częściej myślimy o tym, aby zmienić coś w naszym przydomowym tarasie. Współcześnie producenci mebli dają nam wiele możliwości aranżacji przy wykorzystaniu oferowanych przez nich mebli ogrodowych. Szukając pięknych zestawów przede wszystkim zwracajmy uwagę na materiały oraz wykończenie mebla. Dlaczego to takie ważne?

Meble outdoorowe – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Szukając mebli ogrodowych przede wszystkim powinniśmy być świadomi, że będą one narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, takich jak niskie i wysokie temperatury, silne promieniowanie słoneczne. Meble muszą być wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na wilgoć, ścieranie, uszkodzenia mechaniczne. Inaczej bardzo szybko zaczną się koślawić, łamać, tracić kolor. Najlepsi producenci oferują nam dzisiaj komplety technorattanowe, które zachwycają nie tylko wyglądem, ale i wysoką trwałością.

Meble technorattanowe znane są doskonale polskim konsumentom – dzisiaj jednak producenci zaskakują nas nietuzinkowymi rozwiązaniami i ciekawym wzornictwem. Meble takie oparte są na aluminiowych stelażach, co znacząco wpływa na obniżenie wagi mebla, a samo aluminium jest zabezpieczone przed działaniem wilgoci i rdzy. Wierzch mebla tworzy się z plecionki technorattanowej, odpornej na ścieranie i promieniowanie UV – nawet po wielu latach użytkowania mebel nie traci swojego pięknego koloru. Biała kanapa tarasowa to jeden z ciekawszych przykładów mebli technorattanowych – mebel ten pozwoli na wygodny wypoczynek w promieniach słońca.

Zadaszenie tarasu – co wybrać?

Jak chronić się przed słońcem podczas długich popołudni na tarasie? Do niedawna najchętniej stosowanym rozwiązaniem były parasole ogrodowe, jednak dzisiaj równie chętnie wykorzystywane są pergole ogrodowe, które rozpościerają nad naszymi głowami dach.

 

 

Dom i Wnętrze

Sklep z kaflami – wybieraj płytki dla siebie

Published

on

Sklep z kaflami - wybieraj płytki dla siebie

Odwiedzając obecnie sklep z kaflami będzie można liczyć na bardzo szeroki wybór produktów jakie będą tam sprzedawane. Producenci płytek prześcigają się pomysłach na nowe, ciekawe wzornictwo, do tego dochodzi rozwijający się rynek, na którym pojawia się także coraz więcej firm z innych krajów, które również decydują się na to, by wprowadzać na rynek swoje propozycje jeśli chodzi o płytki. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Rola zdrowego żywienia w codziennym życiu

Published

on

Prawidłowa dieta oraz nawadnianie organizmu jest kluczowe dla zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia – przekonują lekarze i dietetycy. Niestety, brak czasu oraz niechęć do codziennego gotowania znacząco wpływa na nasze wybory żywieniowe. Jakie kwestie żywieniowe powinny być dla nas priorytetem, aby zachować doskonałą formę? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Z jakimi kosztami się liczyć budując studnię głebinową?

Published

on

Z jakimi kosztami się liczyć budując studnię głebinową?

Jednym z częściej pojawiających się pytań odnoszących się do studni głębinowej jest pytanie o to, jaki jest koszt tego przedsięwzięcia. Odpowiedź na nie należy do tych, które potrafią zmrozić krew w żyłach. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Błąd RSS: WP HTTP Error: cURL error 28: Operation timed out after 10000 milliseconds with 0 bytes received
Sitemap

Trending