Connect with us

Ciekawe

Świadczenia socjalne dla pracowników w Niemczech

Published

on

Praca za naszą zachodnią granicą jest coraz chętniej wybierana przez Polaków. Najczęściej wspominają oni o wyższych zarobkach, ale też o możliwości zdobycia dodatkowego doświadczenia. Zmienia się również trend rodzaju pracy – jeszcze do niedawna większość osób wyjeżdżała do prac sezonowych. Dzisiaj bardzo często z kraju wyjeżdżają specjaliści, którzy zatrudniają się w dużych korporacjach.

Wyjazd za granicę do pracy – co warto wiedzieć?

Decydując się na zatrudnienie za granicą przede wszystkim powinniśmy dokładnie dogadać się z przyszłym pracodawcą. Duże firmy i korporacje znacząco ułatwiają osiedlenie się zagranicznym pracownikom w danym miejscu, np. poprzez udostępnianie im mieszkań firmowych na konkretny czas. Firmy oferują również pomoc w zakresie nauki języka czy poznania miasta – w tym celu pracownikowi przydzielany jest przewodnik, który przez kilka dni czuwa nad nim i wspólnie spędzają czas. Podpisując umowę z nowym pracodawcą koniecznie pomyślmy o ubezpieczeniu zdrowotnym – w większości państw europejskich świadczenia takie są prywatne.

Dodatkowe świadczenia socjalne dla pracowników z dziećmi

Sporym ułatwieniem dla osób pracujących za granicą na warunkach niemieckich są świadczenia socjalne na dzieci. Kindergeld w Niemczech przysługuje również pracownikom z Polski zatrudnionym legalnie i pracujący nieprzerwanie od 6 miesięcy. Świadczenie socjalne Kindergeld ma na celu zapewnienie dziecku lepszych warunków bytowych. Kindergeld przysługuje na każde dziecko do 25. roku życia pod warunki kontynuowania nauki oraz na dzieci niepełnosprawne, bez ograniczeń wiekowych, o ile niepełnosprawność została orzeczona przed skończeniem przez dziecko 18 lat. Aby móc ubiegać się o Kindergeld konieczne jest złożenie odpowiednich oświadczeń o zatrudnieniu w niemieckim urzędzie.

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Dobre przygotowanie do letniego obozu dla młodzieży

Published

on

Odpowiednie przygotowanie do obozu, to podstawa. Nie każda osoba wie, jakie też wymagania pod tym względem stawiać może obóz żeglarski 2023 lub o innej tematyce. W szczególności, jeżeli wcześniej nie brała udziału w takiej formie wyjazdu. Nie trzeba się niczego obawiać – wystarczy tylko kilka wskazówek, aby móc odpowiednio się do tego przygotować. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Jak działa Murrelektronik?

Published

on

Nie ulega wątpliwości, że Murrelektronik cieszy się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem. Można śmiało powiedzieć, że jest to globalny lider decentralizacji, który zajmuje się technologią połączeniową. W tym artykule wyjaśnimy, w jakim obszarze działa przedsiębiorstwo, a także wymienimy przykłady oferowanych produktów.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Nowe wymagania dla jednostek badawczych ISO 17025

Published

on

Wiarygodne i rzetelne laboratorium badawcze ma szansę na to, aby odnieść sukces na rynku, prowadząc rzetelne badania. Norma ISO 17025 ma szansę tylko na to, aby podnieść poziom wiarygodności danej jednostki na zdecydowanie wyższy poziom. Warto zdecydować się na nowy system zarządzania jakością, aby móc czerpać z tego maksimum korzyści. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Błąd RSS: WP HTTP Error: cURL error 28: Connection timed out after 10000 milliseconds
Sitemap

Trending

https://benkanejohns.com/jazda-konna-swietny-sposob-na-budowanie-kondycji/ https://pmcrockland.com/udowodnione-skutki-uboczne-uzywania-bielizny-wyszczuplajacej-czy-twoje-zdrowie-jest-w-niebezpieczenstwie/ https://aappulications.org/odpowiedni-standard-bezpieczenstwa-zywnosci/