Connect with us

Ciekawe

Świadczenia socjalne dla pracowników w Niemczech

Published

on

Praca za naszą zachodnią granicą jest coraz chętniej wybierana przez Polaków. Najczęściej wspominają oni o wyższych zarobkach, ale też o możliwości zdobycia dodatkowego doświadczenia. Zmienia się również trend rodzaju pracy – jeszcze do niedawna większość osób wyjeżdżała do prac sezonowych. Dzisiaj bardzo często z kraju wyjeżdżają specjaliści, którzy zatrudniają się w dużych korporacjach.

Wyjazd za granicę do pracy – co warto wiedzieć?

Decydując się na zatrudnienie za granicą przede wszystkim powinniśmy dokładnie dogadać się z przyszłym pracodawcą. Duże firmy i korporacje znacząco ułatwiają osiedlenie się zagranicznym pracownikom w danym miejscu, np. poprzez udostępnianie im mieszkań firmowych na konkretny czas. Firmy oferują również pomoc w zakresie nauki języka czy poznania miasta – w tym celu pracownikowi przydzielany jest przewodnik, który przez kilka dni czuwa nad nim i wspólnie spędzają czas. Podpisując umowę z nowym pracodawcą koniecznie pomyślmy o ubezpieczeniu zdrowotnym – w większości państw europejskich świadczenia takie są prywatne.

Dodatkowe świadczenia socjalne dla pracowników z dziećmi

Sporym ułatwieniem dla osób pracujących za granicą na warunkach niemieckich są świadczenia socjalne na dzieci. Kindergeld w Niemczech przysługuje również pracownikom z Polski zatrudnionym legalnie i pracujący nieprzerwanie od 6 miesięcy. Świadczenie socjalne Kindergeld ma na celu zapewnienie dziecku lepszych warunków bytowych. Kindergeld przysługuje na każde dziecko do 25. roku życia pod warunki kontynuowania nauki oraz na dzieci niepełnosprawne, bez ograniczeń wiekowych, o ile niepełnosprawność została orzeczona przed skończeniem przez dziecko 18 lat. Aby móc ubiegać się o Kindergeld konieczne jest złożenie odpowiednich oświadczeń o zatrudnieniu w niemieckim urzędzie.

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Cena Bonsai – na co zwrócić uwagę?

Published

on

Bonsai to dziedzina sztuki zajmująca się tworzeniem zminiaturyzowanych odpowiedników drzew. Osoby trudniące się uprawą drzewek Bonsai korzystają z wielu rozmaitych metod formowania roślin, wśród których można znaleźć między innymi odpowiednie przycinanie i przesadzanie.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Najwyższa jakość produktów i usług

Published

on

Najwyższa jakość produktów i usług

Firma od lat świadczy najwyższej jakości usługi, a także zajmuje się dystrybucją wysokiej marki produktów. Wśród najpopularniejszych produktów klienci mogą znaleźć szybkozłączki do form wtryskowych, a wszystkie one sprowadzane są z najlepszych firm z krajów Unii Europejskiej i posiadają najważniejsze normy unijne. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Przemysł transportowy i stoczniowy

Published

on

Przemysł transportowy i stoczniowy

Jedną z ważniejszych dziedzin gospodarki krajowej i zagranicznej, jest przemysł transportowy i stoczniowy. W jednym i drugim przemyśle chodzi przede wszystkim o transport, a tutaj jest potrzebny uchwyt transportowy kuty. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Błąd RSS: WP HTTP Error: cURL error 28: Operation timed out after 10000 milliseconds with 0 bytes received
Sitemap

Trending