Connect with us

Motoryzacja

Skup samochodów powypadkowych Wrocław

Published

on

Kiedy odłożymy już odpowiednią sumę pieniędzy na zakup pierwszego lub kolejnego auta, troszczymy się o nie jak o małe dziecko. Kupujemy do niego coraz to nowe gadżety, specjalne środki do pielęgnacji oraz dbamy o regularne naprawy. Oczywiście, zazwyczaj zapał do dbania o auto powoli mija nam z czasem, a nikomu nie przychodzi do głowy ewentualna stłuczka. Jak w takim przypadku należy postąpić i co zrobić ze zniszczonym samochodem, aby straty były jak najmniejsze?

Stłuczka samochodowa – co wtedy?

Nikt nie niszczy swojego mienia specjalnie, ale nieszczęścia zdarzają się regularnie. Chwila nieuwagi, a inny samochód lub zwierze, może stanąć nam na przeszkodzie. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Ważne by wykazać się spokojem. Nie możemy pozwolić, by poniosły nas emocje, ponieważ nic nam to nie pomoże, a może nawet zaszkodzić. Przezorny zawsze ubezpieczony, dlatego warto mieć ze sobą ukryte np. schowku, oświadczenie o sprawcy kolizji. Będziemy mogli spisać je na miejscu, a wszelkich napraw dokonać, po porozumieniu z drugim uczestnikiem. Jeśli mamy wątpliwości, kto jest sprawcą i nie możemy dojść do porozumienia, z pomocą przyjdzie nam policja i oceni sytuację.

Co zrobić ze zniszczonym samochodem?

Jeśli nasz samochód po stłuczce, nie nadaje się już do jazdy, należy wezwać lawetę. Lecz kiedy naprawy, przewyższają koszty zakupu auta, powstaje kolejny kłopot, co z nim zrobić. Samochód to nie mały wydatek i szkoda zostawić go w garażu, aby się kurzył i zabierał niepotrzebne miejsce. Nawet samochód, nie nadający się już do jazdy, jest wartościowy, warto więc zainteresować się firmami skupującymi powypadkowe auta. We Wrocławiu uszkodzony samochód sprzedamy np. tu skup samochodów powypadkowych Wrocław Gotówkę otrzymamy bez względu na to jakiej marki jest nasze auto, w jakim jest stanie lub czy jest to samochód ciężarowy, czy osobowy. Skupy aut powypadkowych to genialne rozwiązanie. Samochód, który dla nas nie jest już nic wart, będzie mógł przydać się komuś innemu, a nam pozwoli zminimalizować straty finansowe.

Continue Reading
Advertisement

Motoryzacja

Assistance – dobrowolne ubezpieczenie samochodu

Published

on

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu OC jest chyba znane wszystkim osobom. Nie tylko tym, którzy takie pojazdy mają, ale nawet tym personom, jakie dopiero planują takie samochody, czy też inne maszyny kupić. Czy to jedyne ubezpieczenie, na jakie mogą pozwolić sobie właściciele pojazdów mechanicznych? (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Czym jest ubezpieczenie OCP i czy warto go kupić?

Published

on

Kierowcy poruszający się po drogach samochodami osobowymi, najczęściej nie wiedzą, czym jest ubezpieczenie OCP. Za to doskonale wiedzą, czym jest ubezpieczenie OC czy AC. Natomiast każdy, kto para się na co dzień transportem towarów powinien koniecznie wiedzieć, czym jest ubezpieczenie OCP, jak działa i dlaczego powinno być przez niego wykupione. Ono, w sumie jak większość ubezpieczeń, działa na korzyść przewoźnika, który je wykupił. No dobrze, ale czym jest ubezpieczenie OCP? Co oznacza ten skrót? (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Ubezpieczenie OC – odpowiadamy na najważniejsze pytania

Published

on

 

Każdy świeżo upieczony właściciel samochodu albo motocyklu musi ubezpieczyć swoje mienie. Najważniejszą, obowiązkową polisą zapewniającą ochronę podczas nieprzewidzianych sytuacji jest ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Co każdy kierowca powinien wiedzieć o ubezpieczeniu OC? Sprawdź! (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending