Connect with us

Ciekawe

Skituring w Polsce

Published

on

Jeśli chodzi o narciarstwo skiturowe, to w ostatnich latach staje się ono coraz bardziej popularne w Polsce. Jeszcze do niedawna sklepy sportowe nie dysponowały wyposażeniem dla osób, które chciały zająć się turystyką narciarską, obecnie ten stan rzeczy na szczęście się zmienia.

Dlaczego warto uprawiać skituring?

Wszystkie osoby, które kiedykolwiek miały styczność z uprawianiem tego sportu, zgodnie twierdzą, że bardzo on uzależnia. Na szczęście w Polsce funkcjonują bardzo dobre i piękne trasy skiturowe, stosunkowo bezpieczne dla początkujących osób. Jest więc gdzie szlifować swoje umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia. Po opanowaniu umiejętności poruszania się po prostszych trasach, można pokusić się o wyruszenie w górne partie Tatr lub też wybrać się w poszukiwaniu przygód za granicę.

Narciarstwo skiturowe staje się bardzo popularne Wśród osób, które potrafią docenić przepiękne widoki, bliskość przyrody, świeże górskie powietrze oraz niezależność od wyciągów. Wszyscy zgodnie twierdzą, że narciarstwo skiturowe jest bezpieczne, a w okresie zagrożenia lawinowego poruszanie się na nartach jest o wiele bardziej bezpieczne niż chodzenie po górach pieszo. Na nartach o wiele łatwiej również dotrzeć w pozornie niedostępne miejsca, normalnie niedostępne dla osób poruszających się po wytyczonych trasach.

Polskie trasy skiturowe

Wszyscy wielbiciele skituringu zgodnie twierdzą, że polskie trasy skiturowe są naprawdę przepiękne i potrafią zrobić wrażenie nawet na przybyszach z zagranicy. Najsławniejsze szlaki skiturowe w Polsce znajdują się w Tatrach, Bieszczadach i Karkonoszach. Warto pamiętać, że znajduje się wśród nich kilka naprawdę wymagających i trudnych dróg na które niekoniecznie powinny się wybierać osoby mało doświadczone. Skituring, zwany także turystyką narciarską, polega na przemieszczaniu się po terenie górskim przy pomocy specjalnych nart. Łączą one w sobie funkcjonalność nart zjazdowych i biegowych. Dzięki nim można poruszać się zarówno po płaskim terenie, jak i stromych górkach i podjazdach. Narty skiturowe są o wiele lżejsze niż tradycyjne narty, przez co nie obciążają tak stóp. Osoby, które chcą bezpiecznie poruszać się na nartach w górach, powinny pamiętać, żeby pod żadnym pozorem nie wyruszać na samotne wędrówki, które mogą skończyć się tragicznie w razie nagłego załamania pogody. Skituring wymaga także świetnej kondycji, znajomości topografii terenu oraz umiejętności nawigacji w trasie oraz poza nią, nie mówiąc już o podstawowej wiedzy z zakresu zagrożenia lawinowego.

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Najwyższa jakość produktów i usług

Published

on

Najwyższa jakość produktów i usług

Firma od lat świadczy najwyższej jakości usługi, a także zajmuje się dystrybucją wysokiej marki produktów. Wśród najpopularniejszych produktów klienci mogą znaleźć szybkozłączki do form wtryskowych, a wszystkie one sprowadzane są z najlepszych firm z krajów Unii Europejskiej i posiadają najważniejsze normy unijne. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Przemysł transportowy i stoczniowy

Published

on

Przemysł transportowy i stoczniowy

Jedną z ważniejszych dziedzin gospodarki krajowej i zagranicznej, jest przemysł transportowy i stoczniowy. W jednym i drugim przemyśle chodzi przede wszystkim o transport, a tutaj jest potrzebny uchwyt transportowy kuty. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Funkcjonalny curver organizer do rozmaitych szuflad

Published

on

Nie jest niestety wyjątkiem kwestia niuansów organizacji w domu tam, gdzie pojawienie się problemu jest wynikiem naszego zaniedbania, przedsięwzięciu zaledwie drugorzędnych środków czy też niepotrzebnej, opcjonalnej zwłoki.

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Błąd RSS: WP HTTP Error: cURL error 28: Operation timed out after 10000 milliseconds with 0 bytes received
Sitemap

Trending

Záhradné sedačky z umelého ratanu Záhradné svietidlá -  zoznámte sa s tými najmodernejšími kúskami! dazdniky na terasu