Connect with us

Motoryzacja

Serwisowanie pojazdów ciężarowych

Published

on

Samochody dostawcze i ciężarowe są pojazdami bardzo obciążonymi. Oznacza to, że w trakcie ich funkcjonowania mogą doznawać pewnych usterek. Nie ma co się dziwić – znaczne obciążenie ze strony przewożonego towaru bądź przemierzanych kilometrów może dawać się we znaki. Wtedy dobre serwisy pojazdów TIR są azylem dla uszkodzonych pojazdów, w których mogą powrócić do swojej formy sprzed wypadków czy usterek.

Jak działają dobre serwisy pojazdów TIR?

 

Nie każdy serwis TIR może uzyskać nazwę dobrego serwisu samochodów ciężarowych. Wiele placówek nawet nie zbliża się do takiego określenia. Przede wszystkim dobre serwisy TIR powinny charakteryzować się szerokim zapleczem jeżeli chodzi o części do samochodów dostawczych i ciężarowych. To właśnie one są najważniejszym elementem służącym mechanikom w naprawianiu pojazdów. Jeżeli serwis nie posiada dobrego źródła bądź zaprzyjaźnione hurtowni części to bardzo często naprawy przedłużają się w nieskończoność. Tutaj przychodzi druga cecha dobrego serwisu TIR jaką jest szybkość napraw…

Każdy wie, że czas to pieniądz. W przypadku branży przewozowej jest to szczególnie ważne. Gdy samochód dostawczy stoi w serwisie nie zarabia na firmę – a gdy jest wzięty w raty kredytowe firma jeszcze na nim traci. Dlatego szybkość napraw jest bardzo ważna. Również oprócz szybkości liczy się także efektywność. Niektóre serwisy naprawiają pojazdy w sposób mało rzetelny przez co usterki lubią się powtarzać, a samochód znów psuć. Jest to bardzo deprymujące zjawisko, które niestety w rzeczywistości lubi się zdarzać. Takich miejsc należy wystrzegać się jak ognia znajdując dobrą firmę z doświadczonymi pracownikami taką jak placówki naprawcze Grupy DBK.

Podsumowanie

 

Dobre serwisy TIR są z pewnością bardzo cenione. Prowadząc własną firmę przewozową warto zadbać o takie zaprzyjaźnione miejsce aby zawsze mieć do kogo zwrócić się o pomoc. Niektóre firmy działają w wygodnych sieciach placówek rozrzuconych po całym kraju. Wtedy nawet w trasie można szybko znaleźć najbliższy punkt naprawczy i oddać pojazd do mechanika.

Continue Reading
Advertisement

Motoryzacja

Kierowcy – rozliczanie czasu pracy na drodze

Published

on

Kierowcy firm przewozowych mają przed sobą ogromną ilość różnorodnych zadań. Przede wszystkim są oni zobligowani nie tylko do bezpiecznej i przepisowej jazdy. Muszą również notować wszystkie przerwy w ciągu pracy, ale również urlopy czy zwolnienia. Dlatego pracownikami, którzy muszą być nie tylko uważni na drodze, ale również muszą uważać w notowaniu przebiegu swojej pracy są kierowcy. Rozliczanie czasu pracy na drodze jest bardzo ważne z perspektywy prawnej. Jak to działa i czy da się to jakoś ułatwić? (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Rodzaje wynajmu naczep do samochodów ciężarowych

Published

on

W dzisiejszych czasach wynająć można praktycznie wszystko. To moda, która dociera do Polski zza zachodniej granicy stając się coraz bardziej popularna. Firmy wynajmujące różnorodne pojazdy ciężarowe wprowadziły do swoich usług również wynajem kompatybilnych naczep. Dzięki temu w jednej firmie można pozyskać kompletny pojazd służący do transportu towarowego. W firmach istnieją różne formy wynajmu naczep i pojazdów ciężarowych, z których mogą skorzystać klienci. Wszystko aby idealnie dopasować każdy najem do ich potrzeb! (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Assistance – dobrowolne ubezpieczenie samochodu

Published

on

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu OC jest chyba znane wszystkim osobom. Nie tylko tym, którzy takie pojazdy mają, ale nawet tym personom, jakie dopiero planują takie samochody, czy też inne maszyny kupić. Czy to jedyne ubezpieczenie, na jakie mogą pozwolić sobie właściciele pojazdów mechanicznych? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Błąd RSS: WP HTTP Error: cURL error 28: Connection timed out after 10001 milliseconds
Sitemap

Trending

https://sitenegaar.com/bezpieczenstwo-informacji/ https://corralesartists.org/jak-zadbac-o-bezpieczenstwo-zywnosci/ https://abuya.pl/jakie-szlabany-sa-najlepsze/