Connect with us

Motoryzacja

Rodzaje wynajmu naczep do samochodów ciężarowych

Published

on

W dzisiejszych czasach wynająć można praktycznie wszystko. To moda, która dociera do Polski zza zachodniej granicy stając się coraz bardziej popularna. Firmy wynajmujące różnorodne pojazdy ciężarowe wprowadziły do swoich usług również wynajem kompatybilnych naczep. Dzięki temu w jednej firmie można pozyskać kompletny pojazd służący do transportu towarowego. W firmach istnieją różne formy wynajmu naczep i pojazdów ciężarowych, z których mogą skorzystać klienci. Wszystko aby idealnie dopasować każdy najem do ich potrzeb!

 

Wynajem naczep – czas i charakterystyka usługi

 

Wynajem naczep jest usługą polegającą na udostępnieniu naczepy klientowi na dany okres czasu. W zamian za to klient odprowadza umówioną kwotę na konto firmy wynajmującej. Najczęściej raty płacone są co miesiąc. W tym klient posiada ubezpieczenie, przegląd techniczny czy nawet możliwość pozyskania pojazdu/naczepy zastępczej po uszkodzeniu! W firmach wynajmujących najczęściej dostępne są 3 formy czasowe wynajmu:

 

-Wynajem krótkoterminowy; dotyczy on okresu od 1 do 3 miesięcy wynajmu. Jest najkrótszą formą wynajmu naczep pozwalającą na szybkie zastąpienie własnej naczepy, która być może jest w naprawie. Pozwala to na wykonanie spontanicznych zleceń, które pojawiają się w firmie nagle.

 

-Wynajem średnioterminowy; dotyczy wynajmu od 3 do nawet 12 miesięcy. Wbrew pozorom jest formą wynajmu, na którą klienci decydują się najrzadziej. Być może jest to związane z faktem, że klienci albo wypożyczają ciężarówki na próbę/w sytuacji awaryjnej, albo całkiem na długi okres czasu. A o nim poniżej.

 

-Wynajem długoterminowy; dotyczy on okresu finansowania od 12 do nawet 36 miesięcy. Na ten rodzaj wynajmu decydują się najczęściej przedsiębiorcy, którzy nie chcą kupować naczep na własność. Opcja wynajmu gwarantuje im swobodę prowadzenia usług bez konieczności natychmiastowego wykładania większej ilości pieniędzy.

 

Podsumowanie

 

Różne formy wynajmu naczep są dostępne na stronach internetowych firm wynajmujących. Należy nadmienić, że każda firma może ustalić własne zasady wynajmu, a powyższa forma jest tylko poglądowa. Najlepiej zadzwonić do danej firmy wynajmującej prosząc o indywidualną ofertę.

Continue Reading
Advertisement

Motoryzacja

Części zamienne do samochodów marki DAF

Published

on

Samochody marki DAF takie jak DAF XF są uznawane za niezwykle trwałe i odporne modele, które potrafią przejechać setki tysięcy kilometrów w bezawaryjny sposób. Mimo wszystko nawet najlepszym zdarzają się wypadki w pracy. Każdy samochód ciężarowy jest mocno eksploatowany dlatego niekiedy pojedyncze części mogą wymagać wymiany. Części do DAF-ów z najwyższej półki warto znaleźć w DBK Parts. Jest ona profesjonalną hurtownią posiadającą bardzo duże zaplecze.

(więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Ciągnik siodłowy z giełdy

Published

on

Ciągniki siodłowe bardzo często znajdują się w obrocie wtórnym, w którym w formie używanej przechodzą z rąk sprzedawcy do nowych właścicieli. Taki rynek oferuje różnorodność pod względem nowości pojazdu oferując samochody z mniejszym bądź większym przebiegiem. Jest on różnorodny zarówno pod względem rocznika, ale także rodzaju kupowanego pojazdu. Taki ciągnik siodłowy może być standard lub low deck, który też jest coraz popularniejszy w branży. Czym się od siebie różnią?

Ciągnik siodłowy typu low deck na tle standardu

 

Ciągnik siodłowy typu low deck w formie używanej dość wyraźnie różni się od tego standardowego. Być może nie każda osoba, która nie zna się na rzeczy od razu dostrzeże różnice na pierwszy rzut oka. Z perspektywy przedsiębiorcy bardzo często patrzy on na ekonomiczność jazdy, osiągi i zyski. Tutaj akurat low-deck jest dla wielu właścicieli firm przewozowych bardzo przydatny. Ze względu na swoją budowę jest w stanie przewieźć o wiele więcej załadunku niż standardowa ciężarówka. Daje to oszczędność na tle przeprowadzania mniejszej ilości kursów, a wiec oszczędności pieniędzy na paliwo i pensję kierowcy.

Zwiększenie możliwości przewozowych ma jednak swoją cenę. Wszystko związane jest z obniżeniem siodła, które prowadziło do powstania analogicznej nazwy low-deck. Low deck posiada obniżone siodło, a w nowo powstałej przestrzeni mogą zostać przewożone kolejne towary. Obniżenie siodła prowadzi do obniżenia całej konstrukcji pojazdu co można zauważyć w postaci zmniejszonych opon. Takie zmniejszenie sprawia, że ogromna ciężarówka podróżuje na mniejszych oponach co zwiększa ich eksploatacje i ścieranie – a to również dodatkowe koszty. Ponadto manewrowanie taką ciężarówką na krawężnikach, ostrych zakrętach czy rondach również jest utrudnione.

Podsumowanie

 

Jak widać low-deck potrafi wesprzeć przedsiębiorcę w oszczędności pieniężnej. Zapewne dlatego przedsiębiorcy bardzo często wybierają go w formie używanej. Co prawda nie jest najwygodniejszy dla kierowców jednak ci doświadczeni potrafią sobie poradzić z takimi oporami i przynieść realne korzyści dla każdej z firm.

Continue Reading

Motoryzacja

Serwisowanie pojazdów ciężarowych

Published

on

Samochody dostawcze i ciężarowe są pojazdami bardzo obciążonymi. Oznacza to, że w trakcie ich funkcjonowania mogą doznawać pewnych usterek. Nie ma co się dziwić – znaczne obciążenie ze strony przewożonego towaru bądź przemierzanych kilometrów może dawać się we znaki. Wtedy dobre serwisy pojazdów TIR są azylem dla uszkodzonych pojazdów, w których mogą powrócić do swojej formy sprzed wypadków czy usterek.

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending