Connect with us

Motoryzacja

Rodzaje wynajmu naczep do samochodów ciężarowych

Published

on

W dzisiejszych czasach wynająć można praktycznie wszystko. To moda, która dociera do Polski zza zachodniej granicy stając się coraz bardziej popularna. Firmy wynajmujące różnorodne pojazdy ciężarowe wprowadziły do swoich usług również wynajem kompatybilnych naczep. Dzięki temu w jednej firmie można pozyskać kompletny pojazd służący do transportu towarowego. W firmach istnieją różne formy wynajmu naczep i pojazdów ciężarowych, z których mogą skorzystać klienci. Wszystko aby idealnie dopasować każdy najem do ich potrzeb!

 

Wynajem naczep – czas i charakterystyka usługi

 

Wynajem naczep jest usługą polegającą na udostępnieniu naczepy klientowi na dany okres czasu. W zamian za to klient odprowadza umówioną kwotę na konto firmy wynajmującej. Najczęściej raty płacone są co miesiąc. W tym klient posiada ubezpieczenie, przegląd techniczny czy nawet możliwość pozyskania pojazdu/naczepy zastępczej po uszkodzeniu! W firmach wynajmujących najczęściej dostępne są 3 formy czasowe wynajmu:

 

-Wynajem krótkoterminowy; dotyczy on okresu od 1 do 3 miesięcy wynajmu. Jest najkrótszą formą wynajmu naczep pozwalającą na szybkie zastąpienie własnej naczepy, która być może jest w naprawie. Pozwala to na wykonanie spontanicznych zleceń, które pojawiają się w firmie nagle.

 

-Wynajem średnioterminowy; dotyczy wynajmu od 3 do nawet 12 miesięcy. Wbrew pozorom jest formą wynajmu, na którą klienci decydują się najrzadziej. Być może jest to związane z faktem, że klienci albo wypożyczają ciężarówki na próbę/w sytuacji awaryjnej, albo całkiem na długi okres czasu. A o nim poniżej.

 

-Wynajem długoterminowy; dotyczy on okresu finansowania od 12 do nawet 36 miesięcy. Na ten rodzaj wynajmu decydują się najczęściej przedsiębiorcy, którzy nie chcą kupować naczep na własność. Opcja wynajmu gwarantuje im swobodę prowadzenia usług bez konieczności natychmiastowego wykładania większej ilości pieniędzy.

 

Podsumowanie

 

Różne formy wynajmu naczep są dostępne na stronach internetowych firm wynajmujących. Należy nadmienić, że każda firma może ustalić własne zasady wynajmu, a powyższa forma jest tylko poglądowa. Najlepiej zadzwonić do danej firmy wynajmującej prosząc o indywidualną ofertę.

Continue Reading
Advertisement

Motoryzacja

Kierowcy – rozliczanie czasu pracy na drodze

Published

on

Kierowcy firm przewozowych mają przed sobą ogromną ilość różnorodnych zadań. Przede wszystkim są oni zobligowani nie tylko do bezpiecznej i przepisowej jazdy. Muszą również notować wszystkie przerwy w ciągu pracy, ale również urlopy czy zwolnienia. Dlatego pracownikami, którzy muszą być nie tylko uważni na drodze, ale również muszą uważać w notowaniu przebiegu swojej pracy są kierowcy. Rozliczanie czasu pracy na drodze jest bardzo ważne z perspektywy prawnej. Jak to działa i czy da się to jakoś ułatwić? (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Assistance – dobrowolne ubezpieczenie samochodu

Published

on

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu OC jest chyba znane wszystkim osobom. Nie tylko tym, którzy takie pojazdy mają, ale nawet tym personom, jakie dopiero planują takie samochody, czy też inne maszyny kupić. Czy to jedyne ubezpieczenie, na jakie mogą pozwolić sobie właściciele pojazdów mechanicznych? (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Czym jest ubezpieczenie OCP i czy warto go kupić?

Published

on

Kierowcy poruszający się po drogach samochodami osobowymi, najczęściej nie wiedzą, czym jest ubezpieczenie OCP. Za to doskonale wiedzą, czym jest ubezpieczenie OC czy AC. Natomiast każdy, kto para się na co dzień transportem towarów powinien koniecznie wiedzieć, czym jest ubezpieczenie OCP, jak działa i dlaczego powinno być przez niego wykupione. Ono, w sumie jak większość ubezpieczeń, działa na korzyść przewoźnika, który je wykupił. No dobrze, ale czym jest ubezpieczenie OCP? Co oznacza ten skrót? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending