Connect with us

Dom i Wnętrze

Okna plastikowe – produkty, które są warte swojej uwagi

Published

on

Długa lista zalet świadczy o tym, że okna plastikowe są dobrym pomysłem, jeżeli chodzi o nową stolarkę dla domu, czy też dla mieszkania. Chociaż, należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie są to produkty kryształowe – mają one także swoje wady, przez co niektórzy mają wątpliwości odnośnie ich zakupu.

Lekkie okna plastikowe

Jeżeli okna PCV porówna się do drewnianych, to można dostrzec, że te pierwsze są niezwykle lekkie. Tak, może nie wszyscy będą w stanie je tak swobodnie podnieść, ale nie to jest ważne. Lekkie profile okienne nie obciążają tak mocno całościowej konstrukcji budynku. Waga sprawia, że okna są również bardzo łatwe w montażu. Wydawać by się mogło, że przez swoją wagę, okna nie będą tak wytrzymałe, ale jest wręcz odwrotnie. Jeżeli ktoś w odpowiedni sposób dba o swoje okna, to te są w stanie wytrzymać bez zmiany nawet do 50 lat. Tak, takie mocne są współczesne okna wykonane z plastiku.

Tanie okna PCV

Skoro są takie tanie, to na pewno mają jakieś ukryte wady techniczne – z takiego założenia wychodzi całkiem spora ilość osób. Jest to błędne myślenie, ponieważ okna plastikowe są naprawdę bardzo odporne. Na tyle, że pod niektórymi względami są one w stanie przewyższyć drewno oraz aluminium. Okna PCV są niewrażliwe na mrozy. Doskonale sprawdzają się również przy wysokich temperaturach za oknem. Nic się z nimi nie będzie działo podczas największych upałów, dlatego ze spokojem można pomyśleć o ich montażu. Plastik jest również w stanie poradzić sobie z silnymi podmuchami wiatru, a także z opadami deszczu. 

 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Dzbanek filtrujący

Published

on

 

Dzbanek filtrujący jest artykułem gospodarstwa domowego, który z roku na rok pojawia się w coraz większej liczbie domów. Jest to związane z oszczędnością wynikającą z braku potrzeby kupowania wody butelkowanej. Wystarczy jedynie użyć dobry dzbanek filtrujący z dopasowanym filtrem i cieszyć się smakiem pysznej wody z kranu. Filtr potrafi pochłonąć najbardziej przeszkadzające zanieczyszczenia obecne w popularnej ,,kranówce” takie jak chlor czy pestycydy.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Sklep z kaflami – wybieraj płytki dla siebie

Published

on

Sklep z kaflami - wybieraj płytki dla siebie

Odwiedzając obecnie sklep z kaflami będzie można liczyć na bardzo szeroki wybór produktów jakie będą tam sprzedawane. Producenci płytek prześcigają się pomysłach na nowe, ciekawe wzornictwo, do tego dochodzi rozwijający się rynek, na którym pojawia się także coraz więcej firm z innych krajów, które również decydują się na to, by wprowadzać na rynek swoje propozycje jeśli chodzi o płytki. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Rola zdrowego żywienia w codziennym życiu

Published

on

Prawidłowa dieta oraz nawadnianie organizmu jest kluczowe dla zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia – przekonują lekarze i dietetycy. Niestety, brak czasu oraz niechęć do codziennego gotowania znacząco wpływa na nasze wybory żywieniowe. Jakie kwestie żywieniowe powinny być dla nas priorytetem, aby zachować doskonałą formę? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending