Connect with us

Ciekawe

Nowe wymagania dla jednostek badawczych ISO 17025

Published

on

Wiarygodne i rzetelne laboratorium badawcze ma szansę na to, aby odnieść sukces na rynku, prowadząc rzetelne badania. Norma ISO 17025 ma szansę tylko na to, aby podnieść poziom wiarygodności danej jednostki na zdecydowanie wyższy poziom. Warto zdecydować się na nowy system zarządzania jakością, aby móc czerpać z tego maksimum korzyści.

Akredytacja poprzez certyfikat

Wdrożenie ISO 17025, spełnienie wszystkich norm, pozwala na ubieganie się o akredytację, którą udziela Polskie Centrum Akredytacyjne. Co za tym dalej idzie, będzie można otrzymać dodatkowe pieniądze na prowadzenie badań. Polskie Centrum Akredytacji jest jednostką, która nadzoruje pracę takich jednostek badawczych, znajdujących się pod ich opieką. Norma ISO 17025:2017 odnosi się do wielu kwestii. W tym chociażby do działań jakościowych, jak również technicznych. 

Jedna z najważniejszych kwestii odnosi się do pracowników – w szczególności do ich kompetencji, jak również obowiązków i uprawnień. Tylko dzięki temu będzie można zyskać pewność co do tego, że badania będą przeprowadzane skrupulatnie i sumiennie.

Jak wdrożyć ISO 17025?

Wspierać w tym będzie odpowiednia jednostka certyfikująca. Może być nią chociażby firma DJB doradztwo. Jest to firma, która cieszy się dobrymi opiniami wśród klientów. Tak właśnie trzeba wybierać organizację certyfikującą – na podstawie rekomendacji innych osób, które są najlepszym dowodem na to, z kim tak naprawdę ma się do czynienia. No cóż, każda jednostka badawcza chciałaby zyskać pewność co do tego, że znajdzie się pod opieką fachowców, którzy będą nie tylko mówić im o tym, co jest ważne. Każdy klient chce czuć wsparcie, ponieważ wiele kwestii na pewno nie będzie dla nich jasnych. Z takim wsparciem technicznym (i psychicznym!) będzie można poradzić sobie z każdym tematem. 

Ile trwa wdrożenie ISO 17025?

Kilka miesięcy. Nigdy jednak nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na tego typu pytanie, ponieważ wszystko zależne jest od tego, z jakim laboratorium ma się do czynienia. Im jest ono większe, tym większą ma się pewność co do tego, że proces ten będzie trwał dłużej. Nie ma jednak co się tym przerażać, ponieważ takie prace będą opłacalne dla laboratorium. Konieczny na pewno będzie audyt ISO 17025, który pomoże potwierdzić spełnianie określonych norm. Certyfikat ISO 17025 w końcu zostanie przyznany, dzięki czemu będzie można pomyśleć o nowych możliwościach, które staną przed laboratorium. 

 

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Jak działa Murrelektronik?

Published

on

Nie ulega wątpliwości, że Murrelektronik cieszy się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem. Można śmiało powiedzieć, że jest to globalny lider decentralizacji, który zajmuje się technologią połączeniową. W tym artykule wyjaśnimy, w jakim obszarze działa przedsiębiorstwo, a także wymienimy przykłady oferowanych produktów.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

System transportowy logistyka

Published

on

Transport i logistyka są złożone – składają się z wielu etapów, przemieszczeń, wykorzystania energii, potencjału itp. W firmach transportowo – logistycznych – w szczególności tych dużych niezbędny jest system transportowy logistyka, który ma na celu optymalizację na każdym etapie działania. Na szczególną uwagę zasługuje OPTIDATA (www.optidata.pl).
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Kryptowaluty a obowiązujące przepisy prawa

Published

on

Prawo to szalenie skomplikowana dziedzina, która odnosi się praktycznie do każdej sfery życiowej. Również do handlu, w tym chociażby do kryptowalut, jakie w całej swojej wspaniałości opierają się na technologii blockchain. Dzięki temu, że blockchain development postępuje, możliwe są m.in. do zamówienia takie usługi, jak blockchain application development. Co jednak samo prawo mówi na ten właśnie temat? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending

Jakie łóżko do sypialni: drewniane czy tapicerowane? https://www.gama-sklep.com.pl/a/369-mala-kuchnia-w-stylu-retro https://beesafe.pl/porady/zakaz-zatrzymywania-sie-a-zakaz-postoju/