Connect with us

Ciekawe

Nowe wymagania dla jednostek badawczych ISO 17025

Published

on

Wiarygodne i rzetelne laboratorium badawcze ma szansę na to, aby odnieść sukces na rynku, prowadząc rzetelne badania. Norma ISO 17025 ma szansę tylko na to, aby podnieść poziom wiarygodności danej jednostki na zdecydowanie wyższy poziom. Warto zdecydować się na nowy system zarządzania jakością, aby móc czerpać z tego maksimum korzyści.

Akredytacja poprzez certyfikat

Wdrożenie ISO 17025, spełnienie wszystkich norm, pozwala na ubieganie się o akredytację, którą udziela Polskie Centrum Akredytacyjne. Co za tym dalej idzie, będzie można otrzymać dodatkowe pieniądze na prowadzenie badań. Polskie Centrum Akredytacji jest jednostką, która nadzoruje pracę takich jednostek badawczych, znajdujących się pod ich opieką. Norma ISO 17025:2017 odnosi się do wielu kwestii. W tym chociażby do działań jakościowych, jak również technicznych. 

Jedna z najważniejszych kwestii odnosi się do pracowników – w szczególności do ich kompetencji, jak również obowiązków i uprawnień. Tylko dzięki temu będzie można zyskać pewność co do tego, że badania będą przeprowadzane skrupulatnie i sumiennie.

Jak wdrożyć ISO 17025?

Wspierać w tym będzie odpowiednia jednostka certyfikująca. Może być nią chociażby firma DJB doradztwo. Jest to firma, która cieszy się dobrymi opiniami wśród klientów. Tak właśnie trzeba wybierać organizację certyfikującą – na podstawie rekomendacji innych osób, które są najlepszym dowodem na to, z kim tak naprawdę ma się do czynienia. No cóż, każda jednostka badawcza chciałaby zyskać pewność co do tego, że znajdzie się pod opieką fachowców, którzy będą nie tylko mówić im o tym, co jest ważne. Każdy klient chce czuć wsparcie, ponieważ wiele kwestii na pewno nie będzie dla nich jasnych. Z takim wsparciem technicznym (i psychicznym!) będzie można poradzić sobie z każdym tematem. 

Ile trwa wdrożenie ISO 17025?

Kilka miesięcy. Nigdy jednak nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na tego typu pytanie, ponieważ wszystko zależne jest od tego, z jakim laboratorium ma się do czynienia. Im jest ono większe, tym większą ma się pewność co do tego, że proces ten będzie trwał dłużej. Nie ma jednak co się tym przerażać, ponieważ takie prace będą opłacalne dla laboratorium. Konieczny na pewno będzie audyt ISO 17025, który pomoże potwierdzić spełnianie określonych norm. Certyfikat ISO 17025 w końcu zostanie przyznany, dzięki czemu będzie można pomyśleć o nowych możliwościach, które staną przed laboratorium. 

 

Continue Reading
Advertisement

Biznes

Ubezpieczenie szkolne dla dziecka jako Twoja intergalaktyczny tarcza

Published

on

W podróży przez galaktykę szkolnych przygód: Ubezpieczenie szkolne dla dziecka jako Twoja intergalaktyczny tarcza

Gwiezdne bezpieczeństwo w zasięgu ręki

Przenikając przez kosmiczne korytarze szkoły, Twoje dziecko może napotkać asteroidy problemów i czarne dziury niespodziewanych wypadków. Tutaj, w tej odległej galaktyce, ubezpieczenie nnw szkolne działa jak supernowa ochrony.

Pełna moc ubezpieczenia szkolnego

To nie tylko zwykła polisa. To kosmiczny pas bezpieczeństwa, który otacza Twoje dziecko podczas jego podróży przez edukacyjną przestrzeń, zapewniając wsparcie w każdej sytuacji.

Wielka nieznana potrzebuje wielkiego wsparcia

Za każdym razem, gdy Twoje dziecko wyrusza na kolejną misję poznawczą, warto pamiętać, że ma u boku intergalaktycznego strażnika w postaci ubezpieczenia szkolnego dla dziecka.

Continue Reading

Ciekawe

Napis Razem Lepiej – wyjątkowy akcent na weselu lub zaręczynach, który symbolizuje siłę więzi i wspólne przyszłe plany

Published

on

Organizacja wesela lub zaręczyn to wyjątkowe momenty w życiu, pełne radości, miłości i wspólnych celebracji. Każda para marzy o stworzeniu wyjątkowej atmosfery, która odzwierciedla ich miłość i siłę ich więzi. W tym kontekście napis Razem Lepiej staje się coraz bardziej popularnym elementem dekoracyjnym na takich wydarzeniach. To nie tylko piękna ozdoba, ale także wyraz głębokiego przekazu i symboliki, który dodaje wyjątkowego charakteru i emocji. W tym artykule przyjrzymy się bliżej napisowi Razem Lepiej i dlaczego jest on tak atrakcyjny dla par zarówno na weselach, jak i zaręczynach.

Napis Razem Lepiej to wyjątkowy akcent, który symbolizuje moc i znaczenie wspólnej drogi pary. Wyraża przekonanie, że życie jest piękniejsze i pełniejsze, kiedy jest się razem i dzieli się wszystkimi chwilami. Ten napis doskonale oddaje ducha partnerstwa, współpracy i wzajemnego wsparcia, które są nieodłącznymi elementami udanej relacji. Przywołuje uczucie jedności, zrozumienia i gotowości do pokonywania wszelkich przeszkód razem. To wyjątkowe przesłanie, które można przekazać swojemu partnerowi i wszystkim gościom obecnych na weselu lub zaręczynach. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Sposób na udane wakacje – Wrocław pokój jednoosobowy

Published

on

Wrocław, znany jako jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, przyciąga turystów z całego świata swoim urokiem, bogatą historią i fascynującymi atrakcjami. Dla osób podróżujących samotnie, poszukujących prywatności i wygody, Wrocław pokój jednoosobowy stanowi idealne rozwiązanie na udane wakacje. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending