Connect with us

Ciekawe

Nowe trendy w logistyce – kisteny

Published

on

Coraz więcej firm z branż związanych z przemysłem lub transportem rezygnuje z przewozu towarów na paletach. Nie oznacza to oczywiście wymyślenia nowych form lub standardu przewozu, ale wykorzystanie nowszych technologii, jaką w porównaniu do palet są kisteny plastikowe.

Skrzyniopalety

Połączenie palety ze skrzynią nie jest koncepcją szczególnie wyszukaną. Jest to proste rozwiązanie logistyczne, pozwalające na maksymalizację wykorzystania przestrzeni służącej do magazynowania lub przewozu.Standardowe wymiary podstawy zostały ograniczone ściankami zewnętrznymi, pozwalającymi na wyeliminowanie problemu z towarem wystającym poza obrys palety, zarówno tym, który się w obrysie nie mieści, jak i tym, który uległ przemieszczeniu na drewnianej platformie.Ograniczenie wysokości pozwala z kolei na ścisłe określenie pojemności użytkowej, jaką cechują się konkretne kisteny oraz ułatwienie ich przechowywania („na sobie”).Wykorzystanie plastiku umożliwia z kolei maksymalne zbliżenie do siebie wagi poszczególnych pojemników, co ułatwi dokonywanie pomiarów (brutto, netto, tara).

Korzyści, nie parametry

Wytwarzający kisteny producent nie myśli jedynie o procesie transportu- musi on łączyć prostą koncepcję logistyczną stawiającą na użyteczność z jakością. Dobrze zaprojektowane skrzyniopalety, to nie tylko jednolity wymiar i waga, ale wytrzymałość, łatwość eksploatacji, dostosowanie opakowania do produktu.Użyty do produkcji kistenów materiał – plastik – jest tworzywem odpornym na promienie UV oraz warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne i zużycie materiału (degradację). Ponadto jest on materiałem niechłonącym zanieczyszczeń, co czyni go wyjątkowo łatwym w utrzymaniu czystości. Szczególnego znaczenia nabiera to w branży np. sadowniczej, w której odbarwienia (np. sokiem z wiśni) są powszechne i mogą dyskwalifikować inne materiały, jak drewno, z ponownego użytku. Różnorodne modele kistenów nie mają na celu wywołać różnego wrażenia na użytkowniku. Są dostosowane go konkretnych gałęzi przemysłu lub rolnictwa (skrzynie o ściankach pełnych, ażurowych, wentylowanych, opuszczanych, składanych; kisteny zamykane, stale otwarte) i specyfiki przewożonych lub magazynowanych dóbr.Reasumując, wykorzystanie plastikowanych kistenów jest przyszłością logistyki, gdyż pozwalają nie tylko na standaryzację transportu, ale i łatwość ich eksploatacji i ponownego wykorzystania.

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Dobre przygotowanie do letniego obozu dla młodzieży

Published

on

Odpowiednie przygotowanie do obozu, to podstawa. Nie każda osoba wie, jakie też wymagania pod tym względem stawiać może obóz żeglarski 2023 lub o innej tematyce. W szczególności, jeżeli wcześniej nie brała udziału w takiej formie wyjazdu. Nie trzeba się niczego obawiać – wystarczy tylko kilka wskazówek, aby móc odpowiednio się do tego przygotować. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Jak działa Murrelektronik?

Published

on

Nie ulega wątpliwości, że Murrelektronik cieszy się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem. Można śmiało powiedzieć, że jest to globalny lider decentralizacji, który zajmuje się technologią połączeniową. W tym artykule wyjaśnimy, w jakim obszarze działa przedsiębiorstwo, a także wymienimy przykłady oferowanych produktów.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Nowe wymagania dla jednostek badawczych ISO 17025

Published

on

Wiarygodne i rzetelne laboratorium badawcze ma szansę na to, aby odnieść sukces na rynku, prowadząc rzetelne badania. Norma ISO 17025 ma szansę tylko na to, aby podnieść poziom wiarygodności danej jednostki na zdecydowanie wyższy poziom. Warto zdecydować się na nowy system zarządzania jakością, aby móc czerpać z tego maksimum korzyści. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Błąd RSS: WP HTTP Error: cURL error 28: Connection timed out after 10000 milliseconds
Sitemap

Trending

http://gla-missions.org/czy-jazda-konna-to-sport-dla-kazdego/ http://jnbfgk.com/kask-jezdziecki-zadbaj-o-swoje-bezpieczenstwo-i-komfort/ https://aaron.net.pl/czy-warto-zdobyc-iso-9001/