Connect with us

Zdrowie i Uroda

Mity na temat metody akrylowej zdobienia paznokci

Published

on

Metoda akrylowa zdobienia paznokci zdobywa obecnie coraz więcej sojuszniczek. Niemniej jednak ciągle na jej temat przedstawianych jest w internecie bardzo dużo nieprawidłowych informacji wynikających przede wszystkim z tego, że ludzi mylą między sobą trzy różne metody zdobienia paznokci. Jakie zatem mity na temat metody akrylowej zostaną poniżej obalone?

Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest bardzo prostą metodą

Niestety nie za bardzo, Metoda akrylowa cechuje się naprawdę bardzo wieloma zaletami, niemniej jednak niestety łatwość wykonania do niej nie należy. Co jest tutaj tak szczególnie, wyjątkowo trudne? Otóż przede wszystkim zaliczyć tu trzeba sam proces nakładania akrylu. Jest to bardzo szybko schnący preparat, niewymagający lampy UV, co choć posiada wiele zalet, niestety ma także tę wadę, że akryl musi być nałożony szybko, precyzyjnie i dokładnie, bo od razu zastyga.

Warto dodać, że to jednak nie koniec trudności. Zaletą akrylowej metody zdobienia paznokci jest to, że można wykonać naprawdę różne dekoracje. Do tej metody bowiem dedykowane są wręcz różne wypukłe wzory, dekoracje ze świecidełek itp. Niemniej jednak ich nałożenie zdecydowanie nie jest taką prostą sprawą i trzeba do tego sporej precyzji i dużego doświadczenia.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci umożliwia przedłużenie paznokcia tylko na tipsie

Generalnie także wydaje nam się, że sięgając po akrylową metodą, od razu trzeba także zainwestować w tipsy, co nie każdej osobie się podoba . Niemniej jednak nie jest to prawdą.

Metoda akrylowa bowiem również naprawdę świetnie się sprawdza w przypadku przedłużania paznokci na formie czy też na szablonie. W ten sposób nie trzeba korzystać z tipsów i dodatkowo otrzymujemy całkiem naturalny kształt paznokcia – wygląda on po prostu jak pomalowany lakierem dłuższy paznokieć. Trudno będzie rozpoznać na pierwszy rzut oka czy został on przedłużony czy też nie.

Metoda akrylowa ma podobną wytrzymałość do hybrydy i do żelu

Generalnie to także jest mit. Zacznijmy od porównania akrylu i hybrydy. Hybryda pięknie wygląda na paznokciu, jednak przez okres zaledwie do dwóch – maksymalnie trzech tygodni. Nie jest to zatem za dużo czasu, ponadto jednak jest podatna na niektóre urazy paznokcia.

Z kolei zaś żelowe paznokcie prezentują się pięknie w zasadzie przez okres dość podobny w stosunku do metody akrylowej – przez kilka tygodni. Niemniej jednak w przypadku żelu znowu mamy nieco mniejszą wytrzymałość i bardziej miękką płytkę paznokcia, co sprawia, że najtrwalszym i wyjątkowo wytrzymałym materiałem pozostaje tu akryl.

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Czy warto zrobić paznokcie akrylowe?

Published

on

Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest obecnie bardzo popularna. Warto mieć na uwadze, że paznokcie akrylowe są niestety często mylone z hybrydowymi lub żelowymi. W praktyce są to różne metody wykonywania trwałego manicure.
(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Tatuaż okazał się porażką? Rozważ laserowe usuwanie tatuażu

Published

on

Laserowe usuwanie tatuażu to najskuteczniejsza metoda na pozbycie się niechcianego rysunku ze skóry. Poznaj działanie lasera pikosekundowego.

(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Stroje kąpielowe damskie i dziewczęce

Published

on

Stroje kąpielowe dwuczęściowe kupują kobiety i dziewczęta. Zastanawiając się nad strojem dla siebie warto zadać sobie pytanie, do czego będzie on nam służył.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending

Elegancka kuchnia https://venndo.pl/salon-serce-domu-i-miejsce-idealne-do-odpoczynku/ Piękne kuchnie