Connect with us

Motoryzacja

Kierowcy – rozliczanie czasu pracy na drodze

Published

on

Kierowcy firm przewozowych mają przed sobą ogromną ilość różnorodnych zadań. Przede wszystkim są oni zobligowani nie tylko do bezpiecznej i przepisowej jazdy. Muszą również notować wszystkie przerwy w ciągu pracy, ale również urlopy czy zwolnienia. Dlatego pracownikami, którzy muszą być nie tylko uważni na drodze, ale również muszą uważać w notowaniu przebiegu swojej pracy są kierowcy. Rozliczanie czasu pracy na drodze jest bardzo ważne z perspektywy prawnej. Jak to działa i czy da się to jakoś ułatwić?

 

Rozliczanie czasu pracy i inteligentny system telematyczny

 

Podczas przemierzania kolejnych kilometrów kierowcy bardzo często wjeżdżają w granice innych państw. Wtedy muszą oni bardzo uważać na prawo, które znajduje się w danym państwie. W jednym kraju kierowca musi zjechać na przerwę po 5 godzinach, w innym po 6 godzinach, a w jeszcze innym po 7 godzinach. Dlatego znajomość przepisów panujących w danym państwie jest tak ważna. Do tego dochodzi również odpowiednie odczytywanie danych z tachografu, które w trakcie jazdy bywa ciężkie.

 

System telematyczny jest w stanie pomóc w tej sprawie. Zapewnia on łatwy, prosty i przejrzysty automatyczny tachograf, z którego odczytywanie danych jest o wiele prostsze. Dodatkowo system telematyczne automatycznie odczytuje dane z tachografu i zapisuje je w swojej kopii zapasowej. Oznacza to, że przedsiębiorca zarządzający firmą TSL widzi w programie na jakim etapie pracy znajduje się kierowca. Ułatwia to rozliczanie jego godzin pracy co minimalizuje ryzyko błędów. Również przedsiębiorca widzi ile dokładnie godzin spędziła dana osoba w danym państwie. Jest to ważne z perspektywy zapłaty. Bowiem nie może być ona niższa niż najniższa krajowa płaca panująca w danym kraju. Czyli jeżdżąc przykładowo 20 godzin po Austrii muszą one być rozliczane za minimum najniższą krajową pensję panującą właśnie w Austrii.

 

Podsumowanie

 

Praca kierowcy samochodu ciężarowego jest trudniejsza niż się wydaje. Naprawdę trzeba mieć się na baczności! Dlatego pomoc w postaci sprawnego systemu telematycznego jest po prostu wygodna i bezpieczna.

Continue Reading
Advertisement

Motoryzacja

Rodzaje wynajmu naczep do samochodów ciężarowych

Published

on

W dzisiejszych czasach wynająć można praktycznie wszystko. To moda, która dociera do Polski zza zachodniej granicy stając się coraz bardziej popularna. Firmy wynajmujące różnorodne pojazdy ciężarowe wprowadziły do swoich usług również wynajem kompatybilnych naczep. Dzięki temu w jednej firmie można pozyskać kompletny pojazd służący do transportu towarowego. W firmach istnieją różne formy wynajmu naczep i pojazdów ciężarowych, z których mogą skorzystać klienci. Wszystko aby idealnie dopasować każdy najem do ich potrzeb! (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Assistance – dobrowolne ubezpieczenie samochodu

Published

on

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu OC jest chyba znane wszystkim osobom. Nie tylko tym, którzy takie pojazdy mają, ale nawet tym personom, jakie dopiero planują takie samochody, czy też inne maszyny kupić. Czy to jedyne ubezpieczenie, na jakie mogą pozwolić sobie właściciele pojazdów mechanicznych? (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Czym jest ubezpieczenie OCP i czy warto go kupić?

Published

on

Kierowcy poruszający się po drogach samochodami osobowymi, najczęściej nie wiedzą, czym jest ubezpieczenie OCP. Za to doskonale wiedzą, czym jest ubezpieczenie OC czy AC. Natomiast każdy, kto para się na co dzień transportem towarów powinien koniecznie wiedzieć, czym jest ubezpieczenie OCP, jak działa i dlaczego powinno być przez niego wykupione. Ono, w sumie jak większość ubezpieczeń, działa na korzyść przewoźnika, który je wykupił. No dobrze, ale czym jest ubezpieczenie OCP? Co oznacza ten skrót? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending