Connect with us

Motoryzacja

Kierowcy – rozliczanie czasu pracy na drodze

Published

on

Kierowcy firm przewozowych mają przed sobą ogromną ilość różnorodnych zadań. Przede wszystkim są oni zobligowani nie tylko do bezpiecznej i przepisowej jazdy. Muszą również notować wszystkie przerwy w ciągu pracy, ale również urlopy czy zwolnienia. Dlatego pracownikami, którzy muszą być nie tylko uważni na drodze, ale również muszą uważać w notowaniu przebiegu swojej pracy są kierowcy. Rozliczanie czasu pracy na drodze jest bardzo ważne z perspektywy prawnej. Jak to działa i czy da się to jakoś ułatwić?

 

Rozliczanie czasu pracy i inteligentny system telematyczny

 

Podczas przemierzania kolejnych kilometrów kierowcy bardzo często wjeżdżają w granice innych państw. Wtedy muszą oni bardzo uważać na prawo, które znajduje się w danym państwie. W jednym kraju kierowca musi zjechać na przerwę po 5 godzinach, w innym po 6 godzinach, a w jeszcze innym po 7 godzinach. Dlatego znajomość przepisów panujących w danym państwie jest tak ważna. Do tego dochodzi również odpowiednie odczytywanie danych z tachografu, które w trakcie jazdy bywa ciężkie.

 

System telematyczny jest w stanie pomóc w tej sprawie. Zapewnia on łatwy, prosty i przejrzysty automatyczny tachograf, z którego odczytywanie danych jest o wiele prostsze. Dodatkowo system telematyczne automatycznie odczytuje dane z tachografu i zapisuje je w swojej kopii zapasowej. Oznacza to, że przedsiębiorca zarządzający firmą TSL widzi w programie na jakim etapie pracy znajduje się kierowca. Ułatwia to rozliczanie jego godzin pracy co minimalizuje ryzyko błędów. Również przedsiębiorca widzi ile dokładnie godzin spędziła dana osoba w danym państwie. Jest to ważne z perspektywy zapłaty. Bowiem nie może być ona niższa niż najniższa krajowa płaca panująca w danym kraju. Czyli jeżdżąc przykładowo 20 godzin po Austrii muszą one być rozliczane za minimum najniższą krajową pensję panującą właśnie w Austrii.

 

Podsumowanie

 

Praca kierowcy samochodu ciężarowego jest trudniejsza niż się wydaje. Naprawdę trzeba mieć się na baczności! Dlatego pomoc w postaci sprawnego systemu telematycznego jest po prostu wygodna i bezpieczna.

Continue Reading
Advertisement

Motoryzacja

Podstawy do Znaków Drogowych: Jak Wybrać i Zainstalować?

Published

on

Podstawy do Znaków Drogowych: Jak Wybrać i Zainstalować?

Wybór i instalacja podstaw do znaków drogowych jest kluczowym elementem w procesie zapewniania bezpieczeństwa na drogach. W tym artykule przedstawimy praktyczne porady dotyczące wyboru odpowiednich podstaw oraz ich prawidłowego montażu.

Wybór Odpowiednich Podstaw do Znaków Drogowych

Wybierając podstawy do znaków drogowych, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, rodzaj terenu, na którym będą instalowane – różne podstawy sprawdzą się lepiej w zależności od rodzaju gruntu. Po drugie, rodzaj i wielkość znaku, który ma być na nich zamontowany. Ważna jest również łatwość montażu i demontażu, szczególnie w przypadku tymczasowych znaków drogowych.

Szczegółowe wskazówki dotyczące montażu i wyboru podstaw do znaków drogowych znajdziesz na dedykowanej stronie.

Continue Reading

Motoryzacja

Dodatkowa Lampa Kierunkowskazu LED w Pojazdach: Zastosowania i Korzyści

Published

on

W dzisiejszych czasach, kiedy bezpieczeństwo na drodze ma kluczowe znaczenie, dodatkowe akcesoria mogą stanowić znaczącą różnicę w komforcie jazdy i zwiększeniu widoczności pojazdu. Jednym z takich niezwykle przydatnych elementów jest dodatkowa lampa kierunkowskazu LED. W tym artykule omówimy różne zastosowania i korzyści, jakie niesie ze sobą ta nowoczesna technologia oświetleniowa. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Części zamienne do samochodów marki DAF

Published

on

Samochody marki DAF takie jak DAF XF są uznawane za niezwykle trwałe i odporne modele, które potrafią przejechać setki tysięcy kilometrów w bezawaryjny sposób. Mimo wszystko nawet najlepszym zdarzają się wypadki w pracy. Każdy samochód ciężarowy jest mocno eksploatowany dlatego niekiedy pojedyncze części mogą wymagać wymiany. Części do DAF-ów z najwyższej półki warto znaleźć w DBK Parts. Jest ona profesjonalną hurtownią posiadającą bardzo duże zaplecze.

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending