Connect with us

Ciekawe

Jakimi gruntami inwestycyjnymi na sprzedaż warto się zainteresować?

Published

on

Będąc inwestorem czy przedsiębiorcą na pewno nieraz staniemy przed koniecznością wyboru odpowiedniego gruntu inwestycyjnego na sprzedaż. Pojęcie to może odnosić się zarówno do gotowej już powierzchni biurowej w budynku, jak i do działki w szczerym polu – każdy zatem powinien wiedzieć, o czym nie można zapominać inwestując w grunty inwestycyjne na sprzedaż.

1) dokładna dokumentacja działki/ budynku/ lokalu

Przede wszystkim trzeba zażądać od osoby sprzedającej działkę bardzo dokładnych informacji technicznych oraz historycznych odnośnie danego gruntu inwestycyjnego na sprzedaż. Co będzie wchodziło w jego skład? Na pewno będzie musiał się tam znajdować wpis i wypis z ksiąg ewidencji oraz z księgi wieczystej.

Koniecznie także należy poznać prawdę o ewentualnym zadłużeniu danego terenu. Ważny jest także jego stan prawny – czy na pewno jest on dokładnie uregulowany. Oczywiście dużą rolę pełni także lokalizacja danego gruntu inwestycyjnego – czy na pewno będzie ona odpowiednia dla naszej firmy.

2) możliwości dotyczące infrastruktury oraz gleby

Warto także zwrócić uwagę na to, czy dane grunty inwestycyjne na sprzedaż posiadają już konieczną infrastrukturę techniczną, medialną, wodociągową itp. czy też nie a co więcej – czy da się ją założyć w miarę bezproblemowo.

Warto także koniecznie sprawdzić uwarunkowania gleby na danym terenie, jeśli oczywiście jest to działka. Takie specyfikacje mają bowiem duże znaczenie dla architektów, którzy określą, czy i na jaką głębokość mogą powstać tam budynki i fundamenty oraz czy stopień skażenia ziemi i gleby na pewno nie będzie przeszkadzał w inwestycji.

3) okolica danego grunty inwestycyjnego na sprzedaż

Pamiętajmy jednak, że bardzo duże znaczenie dla jakości danej inwestycji ma jej okolica. O co tutaj dokładniej chodzi? Otóż przede wszystkim należy poprosić od developera informacje na temat planu zagospodarowania przestrzennego. Zwróćmy tu uwagę przede wszystkim na to, jakie budynki znajdują się w okolicy, jakie inwestycje są planowane, jakie może być maksymalne zacienienie, jaka przewidywana jest wysokość budynków itp.

Ponadto ważne są drogi i możliwości parkingowe. Szczególnie takie kwestie istotne są dzisiaj, kiedy drogi nie muszą być wcale państwowe, a zgoda od właściciela prywatnego na przeprowadzenie drogi przez jego teren może zająć naprawdę całe lata. Sprawdźmy zatem dokładnie, jakie możliwości w tym względzie mają nasze grunty inwestycyjne na sprzedaż.

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Cena Bonsai – na co zwrócić uwagę?

Published

on

Bonsai to dziedzina sztuki zajmująca się tworzeniem zminiaturyzowanych odpowiedników drzew. Osoby trudniące się uprawą drzewek Bonsai korzystają z wielu rozmaitych metod formowania roślin, wśród których można znaleźć między innymi odpowiednie przycinanie i przesadzanie.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Najwyższa jakość produktów i usług

Published

on

Najwyższa jakość produktów i usług

Firma od lat świadczy najwyższej jakości usługi, a także zajmuje się dystrybucją wysokiej marki produktów. Wśród najpopularniejszych produktów klienci mogą znaleźć szybkozłączki do form wtryskowych, a wszystkie one sprowadzane są z najlepszych firm z krajów Unii Europejskiej i posiadają najważniejsze normy unijne. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Przemysł transportowy i stoczniowy

Published

on

Przemysł transportowy i stoczniowy

Jedną z ważniejszych dziedzin gospodarki krajowej i zagranicznej, jest przemysł transportowy i stoczniowy. W jednym i drugim przemyśle chodzi przede wszystkim o transport, a tutaj jest potrzebny uchwyt transportowy kuty. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Błąd RSS: WP HTTP Error: cURL error 28: Operation timed out after 10000 milliseconds with 0 bytes received
Sitemap

Trending