Connect with us

Ciekawe

Jak wybrać właściwy licznik zużycia energii?

Published

on

Jak wybrać właściwy licznik zużycia energii?

Pomiar ilości przepływu prądu elektrycznego ma kluczowe znaczenie tak dla funkcjonowania gospodarstw domowych i firm. Aby możliwe było jego dokonywanie, konieczna jest inwestycja w odpowiedni licznik. To właśnie na podstawie jego odczytów opracowuje się rozliczenie pozwalające odbiorcy na uregulowanie swoich zobowiązań w stosunku do dostawcy energii elektrycznej.

Liczniki zużycia energii elektrycznej możemy podzielić na kilka rodzajów. Gdy mamy do czynienia z licznikami indukcyjnymi, charakterystyczna jest dla nich tarcza wykonana z aluminium poruszająca się zgodnie ze zużyciem energii. Im więcej prądu zużywamy, tym szybsze są w takim wypadku ruchy tarczy. Nowszym rozwiązaniem jest licznik cyfrowy, a więc taki, który posiada ciekłokrystaliczny ekran informujący nas o zużyciu energii. Duże znaczenie ma też sam prąd, jaki znajduje się w instalacji oraz jego wykorzystanie. Licznik trójfazowy rywalizuje więc o naszą uwagę z rozwiązaniem jednofazowym, a błąd popełniony podczas zakupu utrudnia uzyskanie wiarygodnych pomiarów.

Jeśli planujesz zakup artykułów elektrycznych zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą sklepu – elektryczny.pl. Gwarantujemy atrakcyjne ceny oraz produkty znanych producentów.

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Cena Bonsai – na co zwrócić uwagę?

Published

on

Bonsai to dziedzina sztuki zajmująca się tworzeniem zminiaturyzowanych odpowiedników drzew. Osoby trudniące się uprawą drzewek Bonsai korzystają z wielu rozmaitych metod formowania roślin, wśród których można znaleźć między innymi odpowiednie przycinanie i przesadzanie.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Najwyższa jakość produktów i usług

Published

on

Najwyższa jakość produktów i usług

Firma od lat świadczy najwyższej jakości usługi, a także zajmuje się dystrybucją wysokiej marki produktów. Wśród najpopularniejszych produktów klienci mogą znaleźć szybkozłączki do form wtryskowych, a wszystkie one sprowadzane są z najlepszych firm z krajów Unii Europejskiej i posiadają najważniejsze normy unijne. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Przemysł transportowy i stoczniowy

Published

on

Przemysł transportowy i stoczniowy

Jedną z ważniejszych dziedzin gospodarki krajowej i zagranicznej, jest przemysł transportowy i stoczniowy. W jednym i drugim przemyśle chodzi przede wszystkim o transport, a tutaj jest potrzebny uchwyt transportowy kuty. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Błąd RSS: WP HTTP Error: cURL error 28: Operation timed out after 10001 milliseconds with 0 bytes received
Sitemap

Trending