Connect with us

Zdrowie i Uroda

Czy warto zapisać dziecko na lekcje tańca?

Published

on

Taniec to niezwykle popularna forma aktywności fizycznej wśród osób w różnym wieku. Zdając sobie sprawę z korzyści, jakie nauka tańca może przynieść dziecku, wielu rodziców postanowiło zapisać swoją pociechę do szkoły tanecznej. Niektóre dzieci już od najmłodszych lat wykazują się nadzwyczajnymi zdolnościami ruchowymi. Inne po prostu chcą miło spędzić czas i poznać nowych znajomych. Niezależnie od przyczyn, dla których chcesz zapisać swoją pociechę na kurs tańca, warto starannie przemyśleć tą decyzję. Dlaczego dzieci powinny uczyć się tańca? Jak wybrać najlepszy kurs dla swojego dziecka?

Taniec- samo zdrowie!

Nauka tańca, również w wypadku dzieci i młodzieży, doskonale wpływa na zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Zdobywając nową umiejętność, młody człowiek nabiera pewności siebie i odczuwa satysfakcję wynikającą z osiągania wyznaczonych celów. Specjaliści twierdzą, że taka samorealizacja jest ogromnie ważna w czerpaniu radości z życia. Systematyczna nauka kroków i układów tanecznych pomaga dziecku rozwinąć cierpliwość, konsekwencję i wytrwałość. Wspomaga również koncentrację, co może pozytywnie wpłynąć na inne dziedziny życia, w tym na to, jak maluch radzi sobie w szkole.

Taniec nierozerwalnie wiąże się z ruchem, a jak powszechnie wiadomo- ruch to zdrowie! Regularne uczęszczanie na lekcje tańca pomoże dziecku nabrać kondycji i gibkości oraz zbudować formę. Wzmocni także jego odporność i świetnie wpłynie na rozwój mięśni oraz stawów. Co więcej, podczas aktywności fizycznej organizm wytwarza endorfiny, potocznie zwane hormonami szczęścia. Trzeba też wspomnieć o tym, jak kurs tańca może wpłynąć na zdolności komunikacyjne malucha. Jak wiadomo, taniec wymaga bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem, jest więc doskonałym sposobem na to, by przełamać nieśmiałość i stać się bardziej otwartym na innych. Doskonałą okazją do nawiązania nowych znajomości i miłego spędzenia wolnego czasu są obozy taneczne dla dzieci i młodzieży. W 2021 roku szkoła tańca Egurrola organizuje taneczne ferie zimowe dla dzieci z całej Polski. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj: https://taniec.com.pl/sr/wyjazdy/zimowy-oboz-taneczny-2021/.

Kurs tańca dla dzieci- jaki wybrać?

Jeśli postanowiłeś już, że zapiszesz swoje dziecko do szkoły tańca, musisz umiejętnie wybrać kurs. Przede wszystkim powinien być prowadzony przez doświadczonego instruktora tańca, który łatwo potrafi nawiązywać kontakt z młodymi ludźmi. Musi to być energetyczna, pozytywna, ale także odpowiedzialna osoba. Kursy są zazwyczaj dzielone według wieku uczestników. To ważne, ponieważ zdolności ruchowe i potrzeby maluchów różnią się od tych, które mają dzieci w wieku przedszkolnym lub nastolatki. W szkole tańca Egurrola jest do wyboru szereg kursów tanecznych dla młodszych i starszych dzieci. Z lekcji mogą korzystać maluszki już w wieku 2 lat. Natomiast na zajęcia dla młodzieży mogą uczęszczać osoby od 16 roku życia. Przebywając w gronie rówieśników, nastolatki będą czuły się bardziej swobodnie, a wspólna nauka tańca będzie dla nich czystą przyjemnością. Pełną ofertę szkoły Egurrola można znaleźć tutaj: https://taniec.com.pl.

 

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Zastosowanie fali uderzeniowej przy likwidacji cellulitu – specjaliści z Łodzi wyjaśniają, na czym polega ta technika

Published

on

Właściwości fali uderzeniowej od dawna wykorzystywane są przez różne dziedziny, w tym medycynę estetyczną i kosmetologię Hight-Tech. Technologia ta znajduje zastosowanie m.in. w walce z cellulitem. Jego likwidacja często bywa trudna nawet pomimo zbilansowanej diety i aktywności, natomiast staje się łatwiejsza z odpowiednim wsparciem. Wyjaśniamy, co to jest fala uderzeniowa i na czym polega jej działanie w kontekście cellulitu!  (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Czy warto zrobić paznokcie akrylowe?

Published

on

Metoda akrylowa zdobienia paznokci jest obecnie bardzo popularna. Warto mieć na uwadze, że paznokcie akrylowe są niestety często mylone z hybrydowymi lub żelowymi. W praktyce są to różne metody wykonywania trwałego manicure.
(więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Koniec z pomarańczową skórką – sprawdź, jak się pozbyć cellulitu

Published

on

Dlaczego warto wykonywać USG piersi?

Cellulit to uciążliwy problem dla wielu kobiet. Zazwyczaj pojawia się na udach, ale może utworzyć się również na brzuchu czy ramionach. Wszędzie tam, gdzie odkłada się najwięcej tkanki tłuszczowej. Walka z cellulitem bywa długa i żmudna, zwłaszcza gdy zabieramy się do tego w nieodpowiedni sposób. Domowe sposoby na cellulit warto połączyć z profesjonalnymi zabiegami. Podpowiadamy, z jakich procedur warto skorzystać. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending

https://carnivorous-plants.pl/taras-w-kazda-pogode-tajemnica-ogrzewaczy-gazowych/ https://aaron.net.pl/loft-w-twoim-domu-od-hokerow-do-kuchni-po-industrialne-stoliki-kawowe-loft/ etheatreonice.org