Connect with us

Zdrowie i Uroda

Czy warto zapisać dziecko na lekcje tańca?

Published

on

Taniec to niezwykle popularna forma aktywności fizycznej wśród osób w różnym wieku. Zdając sobie sprawę z korzyści, jakie nauka tańca może przynieść dziecku, wielu rodziców postanowiło zapisać swoją pociechę do szkoły tanecznej. Niektóre dzieci już od najmłodszych lat wykazują się nadzwyczajnymi zdolnościami ruchowymi. Inne po prostu chcą miło spędzić czas i poznać nowych znajomych. Niezależnie od przyczyn, dla których chcesz zapisać swoją pociechę na kurs tańca, warto starannie przemyśleć tą decyzję. Dlaczego dzieci powinny uczyć się tańca? Jak wybrać najlepszy kurs dla swojego dziecka?

Taniec- samo zdrowie!

Nauka tańca, również w wypadku dzieci i młodzieży, doskonale wpływa na zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Zdobywając nową umiejętność, młody człowiek nabiera pewności siebie i odczuwa satysfakcję wynikającą z osiągania wyznaczonych celów. Specjaliści twierdzą, że taka samorealizacja jest ogromnie ważna w czerpaniu radości z życia. Systematyczna nauka kroków i układów tanecznych pomaga dziecku rozwinąć cierpliwość, konsekwencję i wytrwałość. Wspomaga również koncentrację, co może pozytywnie wpłynąć na inne dziedziny życia, w tym na to, jak maluch radzi sobie w szkole.

Taniec nierozerwalnie wiąże się z ruchem, a jak powszechnie wiadomo- ruch to zdrowie! Regularne uczęszczanie na lekcje tańca pomoże dziecku nabrać kondycji i gibkości oraz zbudować formę. Wzmocni także jego odporność i świetnie wpłynie na rozwój mięśni oraz stawów. Co więcej, podczas aktywności fizycznej organizm wytwarza endorfiny, potocznie zwane hormonami szczęścia. Trzeba też wspomnieć o tym, jak kurs tańca może wpłynąć na zdolności komunikacyjne malucha. Jak wiadomo, taniec wymaga bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem, jest więc doskonałym sposobem na to, by przełamać nieśmiałość i stać się bardziej otwartym na innych. Doskonałą okazją do nawiązania nowych znajomości i miłego spędzenia wolnego czasu są obozy taneczne dla dzieci i młodzieży. W 2021 roku szkoła tańca Egurrola organizuje taneczne ferie zimowe dla dzieci z całej Polski. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj: https://taniec.com.pl/sr/wyjazdy/zimowy-oboz-taneczny-2021/.

Kurs tańca dla dzieci- jaki wybrać?

Jeśli postanowiłeś już, że zapiszesz swoje dziecko do szkoły tańca, musisz umiejętnie wybrać kurs. Przede wszystkim powinien być prowadzony przez doświadczonego instruktora tańca, który łatwo potrafi nawiązywać kontakt z młodymi ludźmi. Musi to być energetyczna, pozytywna, ale także odpowiedzialna osoba. Kursy są zazwyczaj dzielone według wieku uczestników. To ważne, ponieważ zdolności ruchowe i potrzeby maluchów różnią się od tych, które mają dzieci w wieku przedszkolnym lub nastolatki. W szkole tańca Egurrola jest do wyboru szereg kursów tanecznych dla młodszych i starszych dzieci. Z lekcji mogą korzystać maluszki już w wieku 2 lat. Natomiast na zajęcia dla młodzieży mogą uczęszczać osoby od 16 roku życia. Przebywając w gronie rówieśników, nastolatki będą czuły się bardziej swobodnie, a wspólna nauka tańca będzie dla nich czystą przyjemnością. Pełną ofertę szkoły Egurrola można znaleźć tutaj: https://taniec.com.pl.

 

Continue Reading
Advertisement

Zdrowie i Uroda

Jak wygląda leczenie raka szyjki macicy?

Published

on

Jak wygląda leczenie raka szyjki macicy?

Rak szyjki macicy to jedno z tych schorzeń, których boi się chyba każda kobieta, bez względu na swój wiek i potencjalne obciążenie genetyczne. Czy jednak taka diagnoza musi oznaczać konieczność przygotowywania się na najgorsze? Nietrudno się domyślić, że takie pesymistyczne podejście nie jest wcale uzasadnione. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa kontra reszta świata

Published

on

Depilacja laserowa jest bardzo cenioną metodą usuwania zbędnego owłosienia. Konkuruje z wszystkimi innymi metodami mechanicznymi jak gorący wosk, używanie kremów depilujących czy klasycznych żyletek. Na praktycznie każdym polu zwycięża – to inwestycja, dzięki której można zaoszczędzić czas i być pewnym co do jakości i gładkości swojej skóry. Gdy będzie ona wolna od jakichkolwiek włosków nie dojdzie do występowania podrażnień, przykrego zapachu czy krępowania w różnych sytuacjach. (więcej…)

Continue Reading

Zdrowie i Uroda

Jakie perfumy będą dla nas najlepsze?

Published

on

Każda pewna siebie kobieta, powinna zakupić dla siebie perfumy katy perry.

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending