Connect with us

Motoryzacja

Czemu warto zwracać uwagę na polskie serwisy mobilne TIR w Niemczech?

Published

on

 

Branża motoryzacyjna jest bardzo rozległa i obejmuje wiele firm specjalizujących się w świadczeniu różnych usług. Niezwykle istotną rolę odgrywają serwisy trudniące się szeroko pojętą mechaniką pojazdową. Są to nie tylko warsztaty stacjonarne, ale również mobilne serwisy radzące sobie skutecznie z naprawą aut ciężarowych w terenie. Zapewniają one fachową pomoc klientom na terenie całej Polski oraz w wielu innych krajach.

 

Wiele polskich firm zajmujących się transportem ciężarowym, kieruje swoje pojazdy do Niemiec lub przez Niemcy. Oznacza to, że każdego dnia na drogach naszych zachodnich sąsiadów można odnotować duży ruch samochodów ciężarowych, wśród których spore grono stanowią samochody oraz zestawy TIR należące do firm z Polski. Jeśli dojdzie do nagłej awarii na trasie, kierowcy takich pojazdów lub zestawów mają do wyboru kilka opcji, a jedną z nich jest skorzystanie z usług polskiego serwisu mobilnego TIR w Niemczech. Usługodawcy tacy mogą się pochwalić wieloma istotnymi atutami.

 

Skuteczna naprawa pojazdów ciężarowych na trasie

Jednym z podstawowych atutów polskich serwisów mobilnych TIR działających na terenie Niemiec jest fachowa i skuteczna naprawa pojazdów ciężarowych na trasie, bez konieczności ich transportu do warsztatów stacjonarnych lub klienta. W firmach takich pracują bowiem specjaliści, którzy posiadają dużą wiedzę, wykształcenie oraz doświadczenie w zakresie mechaniki samochodowej. Nic więc dziwnego, że radzą sobie skutecznie ze standardowymi oraz poważniejszymi awariami prowadzącymi do unieruchomienia pojazdu. Standardowa pomoc takiej firmy obejmuje ustalenie lokalizacji samochodu, określenie rodzaju awarii, zorganizowanie części zamiennych i przyjazd z nimi oraz ze sprzętem w celu przeprowadzenia naprawy bezpośrednio na trasie. Naprawa dotyczy zarówno pojazdów ciężarowych, jak i ciągników siodłowych oraz naczep. Po zakończeniu usługi pojazd jest gotowy do dalszej jazdy i nie trzeba go nigdzie holować.

 

Atrakcyjne ceny oferowanych usług i części do pojazdów ciężarowych

Porządne polskie firmy, takie jak między innymi https://serwis-tir-niemcy.pl są warte uwagi, ponieważ proponują przystępne ceny, które są konkurencyjne w stosunku do cen oferowanych przez serwisy niemieckie. Dodatkowo polskie firmy mają dostęp do różnorodnych części zamiennych w wersji oryginalnej oraz tańszej, alternatywnej, które pomimo niskiej ceny, umożliwiają przeprowadzenie wysokiej jakości napraw.

 

Profesjonalna obsługa klientów w języku polskim

Jeśli mówimy o ważnych atutach polskich mobilnych serwisów TIR na terenie Niemiec to istotną sprawą jest również fachowa obsługa klientów po polsku. Nie ma więc problemu bariery językowej, która utrudniałaby porozumienie się na etapie zgłaszania problemu albo przy rozliczaniu. Pojazdy serwisowe polskich firm są rozmieszczone w różnych kluczowych rejonach Niemiec, więc zawsze można liczyć na szybki przyjazd fachowców i skuteczną pomoc.

 

Partner: https://mobilna-wulkanizacja-poznan.pl

Continue Reading
Advertisement

Motoryzacja

Dodatkowa Lampa Kierunkowskazu LED w Pojazdach: Zastosowania i Korzyści

Published

on

W dzisiejszych czasach, kiedy bezpieczeństwo na drodze ma kluczowe znaczenie, dodatkowe akcesoria mogą stanowić znaczącą różnicę w komforcie jazdy i zwiększeniu widoczności pojazdu. Jednym z takich niezwykle przydatnych elementów jest dodatkowa lampa kierunkowskazu LED. W tym artykule omówimy różne zastosowania i korzyści, jakie niesie ze sobą ta nowoczesna technologia oświetleniowa. (więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Części zamienne do samochodów marki DAF

Published

on

Samochody marki DAF takie jak DAF XF są uznawane za niezwykle trwałe i odporne modele, które potrafią przejechać setki tysięcy kilometrów w bezawaryjny sposób. Mimo wszystko nawet najlepszym zdarzają się wypadki w pracy. Każdy samochód ciężarowy jest mocno eksploatowany dlatego niekiedy pojedyncze części mogą wymagać wymiany. Części do DAF-ów z najwyższej półki warto znaleźć w DBK Parts. Jest ona profesjonalną hurtownią posiadającą bardzo duże zaplecze.

(więcej…)

Continue Reading

Motoryzacja

Ciągnik siodłowy z giełdy

Published

on

Ciągniki siodłowe bardzo często znajdują się w obrocie wtórnym, w którym w formie używanej przechodzą z rąk sprzedawcy do nowych właścicieli. Taki rynek oferuje różnorodność pod względem nowości pojazdu oferując samochody z mniejszym bądź większym przebiegiem. Jest on różnorodny zarówno pod względem rocznika, ale także rodzaju kupowanego pojazdu. Taki ciągnik siodłowy może być standard lub low deck, który też jest coraz popularniejszy w branży. Czym się od siebie różnią?

Ciągnik siodłowy typu low deck na tle standardu

 

Ciągnik siodłowy typu low deck w formie używanej dość wyraźnie różni się od tego standardowego. Być może nie każda osoba, która nie zna się na rzeczy od razu dostrzeże różnice na pierwszy rzut oka. Z perspektywy przedsiębiorcy bardzo często patrzy on na ekonomiczność jazdy, osiągi i zyski. Tutaj akurat low-deck jest dla wielu właścicieli firm przewozowych bardzo przydatny. Ze względu na swoją budowę jest w stanie przewieźć o wiele więcej załadunku niż standardowa ciężarówka. Daje to oszczędność na tle przeprowadzania mniejszej ilości kursów, a wiec oszczędności pieniędzy na paliwo i pensję kierowcy.

Zwiększenie możliwości przewozowych ma jednak swoją cenę. Wszystko związane jest z obniżeniem siodła, które prowadziło do powstania analogicznej nazwy low-deck. Low deck posiada obniżone siodło, a w nowo powstałej przestrzeni mogą zostać przewożone kolejne towary. Obniżenie siodła prowadzi do obniżenia całej konstrukcji pojazdu co można zauważyć w postaci zmniejszonych opon. Takie zmniejszenie sprawia, że ogromna ciężarówka podróżuje na mniejszych oponach co zwiększa ich eksploatacje i ścieranie – a to również dodatkowe koszty. Ponadto manewrowanie taką ciężarówką na krawężnikach, ostrych zakrętach czy rondach również jest utrudnione.

Podsumowanie

 

Jak widać low-deck potrafi wesprzeć przedsiębiorcę w oszczędności pieniężnej. Zapewne dlatego przedsiębiorcy bardzo często wybierają go w formie używanej. Co prawda nie jest najwygodniejszy dla kierowców jednak ci doświadczeni potrafią sobie poradzić z takimi oporami i przynieść realne korzyści dla każdej z firm.

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending

https://beesafe.pl/porady/kara-za-brak-przegladu/ zobacz https://beesafe.pl/porady/samochod-ze-szwecji/