Connect with us

Dom i Wnętrze

Co należy wiedzieć o oknach plastikowych?

Published

on

Okna PCV lub inaczej mówiąc okna z tworzywa sztucznego to najpopularniejszy produkt, który można spotkać w wielu domach. Zachęcają nas swoją ceną i właściwościami. Warto jednak dowiedzieć się o nich kilku rzeczy zanim zdecydujemy się na ich zakup.

Pielęgnacja okien PCV

Okna marki Internorm z Warszawy to jeden z najlepszych produktów, jaki obecnie możemy otrzymać na rynku. W ich ofercie można otrzymać modele PCV, które zawsze trzeba w odpowiedni sposób pielęgnować. Kupno jakichkolwiek okien wiąże się z tym, że trzeba będzie o nie dbać i regularnie je czyścić. Jeżeli myślimy o oknach PCV musimy wiedzieć, że białe tworzywo ma tendencję do matowienia, żółknięcia. Należy więc pamiętać o tym, że do ich wyczyszczenia należy używać delikatnych środków myjących. Nie warto brać pod uwagę tych środków, które w składzie mają rozpuszczalnik, ponieważ możemy uszkodzić całą ramę okienną. W przypadku ram plastikowych – kolorowych nie można używać produktów do mycia na bazie spirytusu.

Metalowe okucia

Nie można zapomnieć również o tym, że regularnie należy czyścić metalowe okucia okienne. W przypadku każdych okien są one pokryte specjalną powłoka antykorozyjną. Powoduje to, że są one odporne na wilgoć przez bardzo długi czas. Jeżeli chcemy aby ten okres był jak najdłuższy musimy pamiętać o tym, żeby okien nie czyścić mleczkami, których na co dzień używamy do czyszczenia innych powierzchni. Metalowe okucia znajdujące się w oknach należy czyścić sprężonym powietrzem, które znaleźć można w ogrodowych kompresorach. 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Sklep z kaflami – wybieraj płytki dla siebie

Published

on

Sklep z kaflami - wybieraj płytki dla siebie

Odwiedzając obecnie sklep z kaflami będzie można liczyć na bardzo szeroki wybór produktów jakie będą tam sprzedawane. Producenci płytek prześcigają się pomysłach na nowe, ciekawe wzornictwo, do tego dochodzi rozwijający się rynek, na którym pojawia się także coraz więcej firm z innych krajów, które również decydują się na to, by wprowadzać na rynek swoje propozycje jeśli chodzi o płytki. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Rola zdrowego żywienia w codziennym życiu

Published

on

Prawidłowa dieta oraz nawadnianie organizmu jest kluczowe dla zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia – przekonują lekarze i dietetycy. Niestety, brak czasu oraz niechęć do codziennego gotowania znacząco wpływa na nasze wybory żywieniowe. Jakie kwestie żywieniowe powinny być dla nas priorytetem, aby zachować doskonałą formę? (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Z jakimi kosztami się liczyć budując studnię głebinową?

Published

on

Z jakimi kosztami się liczyć budując studnię głebinową?

Jednym z częściej pojawiających się pytań odnoszących się do studni głębinowej jest pytanie o to, jaki jest koszt tego przedsięwzięcia. Odpowiedź na nie należy do tych, które potrafią zmrozić krew w żyłach. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Błąd RSS: WP HTTP Error: cURL error 28: Operation timed out after 10001 milliseconds with 0 bytes received
Sitemap

Trending