Connect with us

Dom i Wnętrze

Co należy wiedzieć o oknach plastikowych?

Published

on

Okna PCV lub inaczej mówiąc okna z tworzywa sztucznego to najpopularniejszy produkt, który można spotkać w wielu domach. Zachęcają nas swoją ceną i właściwościami. Warto jednak dowiedzieć się o nich kilku rzeczy zanim zdecydujemy się na ich zakup.

Pielęgnacja okien PCV

Okna marki Internorm z Warszawy to jeden z najlepszych produktów, jaki obecnie możemy otrzymać na rynku. W ich ofercie można otrzymać modele PCV, które zawsze trzeba w odpowiedni sposób pielęgnować. Kupno jakichkolwiek okien wiąże się z tym, że trzeba będzie o nie dbać i regularnie je czyścić. Jeżeli myślimy o oknach PCV musimy wiedzieć, że białe tworzywo ma tendencję do matowienia, żółknięcia. Należy więc pamiętać o tym, że do ich wyczyszczenia należy używać delikatnych środków myjących. Nie warto brać pod uwagę tych środków, które w składzie mają rozpuszczalnik, ponieważ możemy uszkodzić całą ramę okienną. W przypadku ram plastikowych – kolorowych nie można używać produktów do mycia na bazie spirytusu.

Metalowe okucia

Nie można zapomnieć również o tym, że regularnie należy czyścić metalowe okucia okienne. W przypadku każdych okien są one pokryte specjalną powłoka antykorozyjną. Powoduje to, że są one odporne na wilgoć przez bardzo długi czas. Jeżeli chcemy aby ten okres był jak najdłuższy musimy pamiętać o tym, żeby okien nie czyścić mleczkami, których na co dzień używamy do czyszczenia innych powierzchni. Metalowe okucia znajdujące się w oknach należy czyścić sprężonym powietrzem, które znaleźć można w ogrodowych kompresorach. 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Czyszczenie posadzek Wrocław – sprawdzone metody

Published

on

Utrzymanie podłóg w czystości jest ważną częścią utrzymania zdrowego i wygodnego domu. Regularne czyszczenie podłóg nie tylko poprawia estetykę domu, ale także przyczynia się do lepszej jakości powietrza i mniejszego gromadzenia się kurzu. Niezależnie od tego, czy masz drewniane podłogi, wykładzinę, kafelki czy winyl, istnieją sprawdzone metody utrzymania ich w czystości i jak najlepszego wyglądu. W tym artykule omówimy niektóre sprawdzone metody skutecznego i wydajnego czyszczenia wszystkich rodzajów podłóg.

(więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowoczesne donice do ogrodu i na taras

Published

on

Przydomowy taras czy ogród świetnie nadają się do tego, aby w czasie wiosny, lata i wczesnej jesieni stworzyć w nich miejsca do relaksu. Zaprojektowanie takiej przestrzeni nie jest niczym trudnym – do dyspozycji mamy wiele interesujących kompletów meblowych, jak również dodatków. Uzupełnieniem takiej przestrzeni mogą być donice do ogrodu i na taras, które z pewnością przyciągną uwagę! (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Dzbanek filtrujący

Published

on

 

Dzbanek filtrujący jest artykułem gospodarstwa domowego, który z roku na rok pojawia się w coraz większej liczbie domów. Jest to związane z oszczędnością wynikającą z braku potrzeby kupowania wody butelkowanej. Wystarczy jedynie użyć dobry dzbanek filtrujący z dopasowanym filtrem i cieszyć się smakiem pysznej wody z kranu. Filtr potrafi pochłonąć najbardziej przeszkadzające zanieczyszczenia obecne w popularnej ,,kranówce” takie jak chlor czy pestycydy.

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending

https://www.gama-sklep.com.pl/a/307-salon-loft-inspiracje https://beesafe.pl/porady/czterokolowiec-lekki/ Meblościanka młodzieżowa