Connect with us

Technologia

Bohater w domu dzięki kilku narzędziom

Published

on

W dużych stolarniach, gdzie przetwarzaniu poddaje się masowe ilości drewna, przeważnie znajdują się wyspecjalizowane, duże maszyny, które potrafią poradzić sobie z nawet najbardziej twardym materiałem. Jednak równie skutecznej obróbki możemy dokonać w swoim przydomowym warsztacie, za pomocą dużo tańszych narzędzi do drewna.

Małe potrzeby, mała stolarnia

W każdym z nas drzemie mały lub duży majsterkowicz, który chciałby wykonać coś całkowicie samemu, aby móc z dumą prezentować swoje dzieło przed innymi domownikami i gośćmi. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie samodzielne stworzenie mebli z drewna do swojego ogrodu. Dzieło nie powinno przysporzyć dużego problemu, a efekt będzie miał szansę zauważyć i docenić każdy kto odwiedzi dom. Kolejnym plusem jest fakt, że do stworzenia takich mebli, oprócz oczywiście surowca, czyli wybranego przez nas rodzaju drewna, będą potrzebne narzędzia do drewna, które w dużym zakresie już posiadamy w domu, a także impregnat i lakier do drewna, aby zabezpieczyć je przed skrajnymi warunkami pogodowymi. Dodatkowym atutem będzie to, że drewno potrzebne na meble nie wymaga dużo miejsca do jego obróbki, więc przydomowy warsztat spokojnie na to wystarczy.

Zaopatrzenie naszego warsztatu

Zanim przystąpimy do wyrabiania naszych mebli warto zaopatrzyć się we wszystkie narzędzia do drewna, zaczynając od kilku rodzajów pił, poprzez strugi, heble czy frez do drewna, kończąc na materiałach i narzędziach do szlifowania, jak papier ścierny, pilniki czy szlifierki. Oczywiście powinniśmy posiadać ołówek stolarski z grubym grafitem, odpowiednio długą miarkę, a także imadło, ściski czy szczypce stolarskie oraz szeroki i mocny stół. Każdy z tych materiałów i urządzeń do drewna posiada dziesiątki różnych rozmiarów lub rodzajów, ze względu na różne zastosowania danego przedmiotu.

Frezowanie – nadawanie wyjątkowości meblom

Najbardziej chyba zróżnicowanym pod względem wyglądu i zastosowania wydaje się frez do drewna, czyli końcówka do frezarek, zakładana czasem również na zwykłą wiertarkę. To dzięki tym głowicom zakończonym w jedno, dwa lub więcej noży, wprawianym w ruch obrotowy przez frezarkę, można obrabiać, metodą skrawania, krawędzie do odpowiedniego kształtu, wyżynać rowki lub wygładzać krawędzie, a także wycinać różnego rodzaju wzory w drewnie. Dzięki temu nadajemy oryginalny i piękny wygląd meblom.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://leitz.pl/

Continue Reading
Advertisement

Technologia

Fixly – szybki sposób na znalezienie fachowca  

Published

on

Znalezienie rzetelnego specjalisty od usług wcale nie musi być czasochłonne. Dzięki aplikacji mobilnej Fixly można to zrobić w kilka minut, zlecając remont, naprawę, transport czy jakąkolwiek inną usługę wykonawcy z polecenia.  

(więcej…)

Continue Reading

Technologia

Hulajnoga elektryczna – hit ostatnich sezonów! Zobacz, czy warto ją kupić

Published

on

Na dojazdy do pracy, na zwiedzanie miasta, na weekendowy relaks. Ekologiczne, tanie, ciche, dla dorosłych i dla dzieci. O czym mowa? Oczywiście o hulajnogach elektrycznych, które podbiły serca ludzi na całym świecie. Podpowiadamy, do czego może się przydać hulajnoga i czy warto zainwestować we własny jednoślad.

(więcej…)

Continue Reading

Technologia

Nauka jeszcze nigdy nie była tak łatwa

Published

on

Czy wiesz, że podnoszenie własnych kwalifikacji pozwala na osiągnięcie upragnionego etatu w wymarzonej firmie? Dzisiaj możliwości związanych z nauką jest wiele. Od kilku lat w Polsce popularne są platformy e-learningowe. Czym są? Jak działają? Czy każdy może z nich skorzystać?

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending

https://www.fcbu.org/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-chlodne-wieczory/ https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ zobacz