Connect with us

Biznes

Zwrot podatku z Niemiec– jak odzyskać podatek dochodowy?

Published

on

Jeśli zamierzamy wyemigrować do Niemiec i tam pracować, bądź już pracujemy na terenie Niemiec dobrze byłoby, gdybyśmy wiedzieli, w jaki sposób odzyskać nadpłacony tam podatek. Udowodniono, że za 3 miesiące pracy w Niemczech można liczyć na zwrot podatku z Niemiecw wysokości nawet 900 euro! Jak odzyskać pieniądze?

Zwrot podatku z Niemiec– jakie dokumenty należy zgromadzić?

Takim podstawowym dokumentem ukazującym wysokość wpłaconych zaliczek do niemieckiego urzędu skarbowego jest zaświadczenie podatkowe oraz karta podatkowa. Zaświadczenie podatkowe wystawiane jest przez każdego pracodawcę, u którego pracowaliśmy. Karta podatkowa służy natomiast do tego, aby wspomniane odprowadzone zaliczki móc podsumować (gdy pracowaliśmy u kilku przedsiębiorców, a nie u jednego).

Jeśli nie powiadamy zaświadczeń podatkowych oraz karty, możemy rozliczyć się na podstawie odcinków z wypłat. Mało tego, nie trzeba posiadać wszystkich odcinków – wystarczą dwa ostatnie.

Tylko, jeśli będziemy mieć te dokumenty będziemy mogli starać się o zwrot podatku z Niemiec.

Zwrot podatku z Niemiec– dokumenty poświadczające prawo do ulgi

Chcąc uzyskać zwrot podatku z Niemiectrzeba uzyskać dokumenty poświadczające prawo do ulgi. Jest to niezwykle istotne szczególnie w przypadku osiągania wyższych dochodów (z prawa można skorzystać, jeśli w Niemczech przebywaliśmy więcej niż sześć miesięcy).

Często wymaga się również zaświadczeń o stanie rodzinnym, dokumenty poświadczające niemiecki meldunek oraz dokumenty związane z pobieraniem niemieckich świadczeń.

Continue Reading
Advertisement

Biznes

Podążanie za modą i wesele pod Warszawą

Published

on

W organizacji ślubów jest teraz wiele modnych i popularnych miejsc, wydarzeń i wszystkiego, co jest ważne. Bardzo dużo osób idzie w kierunku tej nowoczesności i mody i właśnie w taki sposób organizowane jest wesele. Aktualnie sporą popularnością cieszy się wesele pod Warszawą i jest to opcja idealna nawet dla przyjezdnych osób.

(więcej…)

Continue Reading

Biznes

Rola audytu finansowego

Published

on

Audyt finansowy to badanie i sprawdzanie sprawozdania finansowego danej firmy. Zajmuje się tym biegły rewident. Jest to zwykłe i proste badanie i ma na celu wykrycie ewentualnych błędów firmy. Może to uchronić przedsiębiorstwo przed upadkiem lub przed poniesieniem jeszcze większych strat.
(więcej…)

Continue Reading

Biznes

Kupno węgla na zimę

Published

on

Nadchodzący okres zimowy to czas, kiedy wielu ludzi staje przed poważnym dylematem – jaki węgiel wybrać? Okazuje się bowiem, że węgiel oferowany w skupach i sklepach internetowych bywa naprawdę różnej jakości. Jak kupować, by się nie naciąć?
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Trending