Connect with us

Biznes

Zwrot podatku z Niemiec– jak odzyskać podatek dochodowy?

Published

on

Jeśli zamierzamy wyemigrować do Niemiec i tam pracować, bądź już pracujemy na terenie Niemiec dobrze byłoby, gdybyśmy wiedzieli, w jaki sposób odzyskać nadpłacony tam podatek. Udowodniono, że za 3 miesiące pracy w Niemczech można liczyć na zwrot podatku z Niemiecw wysokości nawet 900 euro! Jak odzyskać pieniądze?

Zwrot podatku z Niemiec– jakie dokumenty należy zgromadzić?

Takim podstawowym dokumentem ukazującym wysokość wpłaconych zaliczek do niemieckiego urzędu skarbowego jest zaświadczenie podatkowe oraz karta podatkowa. Zaświadczenie podatkowe wystawiane jest przez każdego pracodawcę, u którego pracowaliśmy. Karta podatkowa służy natomiast do tego, aby wspomniane odprowadzone zaliczki móc podsumować (gdy pracowaliśmy u kilku przedsiębiorców, a nie u jednego).

Jeśli nie powiadamy zaświadczeń podatkowych oraz karty, możemy rozliczyć się na podstawie odcinków z wypłat. Mało tego, nie trzeba posiadać wszystkich odcinków – wystarczą dwa ostatnie.

Tylko, jeśli będziemy mieć te dokumenty będziemy mogli starać się o zwrot podatku z Niemiec.

Zwrot podatku z Niemiec– dokumenty poświadczające prawo do ulgi

Chcąc uzyskać zwrot podatku z Niemiectrzeba uzyskać dokumenty poświadczające prawo do ulgi. Jest to niezwykle istotne szczególnie w przypadku osiągania wyższych dochodów (z prawa można skorzystać, jeśli w Niemczech przebywaliśmy więcej niż sześć miesięcy).

Często wymaga się również zaświadczeń o stanie rodzinnym, dokumenty poświadczające niemiecki meldunek oraz dokumenty związane z pobieraniem niemieckich świadczeń.

Continue Reading
Advertisement

Biznes

Jak uzyskać zwrot podatku za pracę w Niemczech?

Published

on

Praca w Niemczech to na pewno nie lada wyzwanie dla sób wyjeżdżających za granicę. Praca na niemieckiej ziemi to także okazja do poznania w jeszcze lepszy sposób języka naszych sąsiadów. To również doskonałą okazja do tego, aby uzyskać całkiem spore dochody, o których u nas czasem możemy pomarzyć. Pracując jednak za Odrą warto postarać się w odpowiednim o zwrot podatku za pracę w Niemczech.

(więcej…)

Continue Reading

Biznes

Podążanie za modą i wesele pod Warszawą

Published

on

W organizacji ślubów jest teraz wiele modnych i popularnych miejsc, wydarzeń i wszystkiego, co jest ważne. Bardzo dużo osób idzie w kierunku tej nowoczesności i mody i właśnie w taki sposób organizowane jest wesele. Aktualnie sporą popularnością cieszy się wesele pod Warszawą i jest to opcja idealna nawet dla przyjezdnych osób.

(więcej…)

Continue Reading

Biznes

Rola audytu finansowego

Published

on

Audyt finansowy to badanie i sprawdzanie sprawozdania finansowego danej firmy. Zajmuje się tym biegły rewident. Jest to zwykłe i proste badanie i ma na celu wykrycie ewentualnych błędów firmy. Może to uchronić przedsiębiorstwo przed upadkiem lub przed poniesieniem jeszcze większych strat.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Trending