Connect with us

Ciekawe

Szkolenia z jazdy turystycznej

Published

on

Skituring to niezwykle interesująca hybryda narciarstwa zjazdowego z turystyką. Obie te dziedziny sportu dostarczają niezwykle przyjemnych emocji, jednakże skrajnie różnych. Jak więc je połączyć? Szkolenia skiturowe rozwieją wszelkie wątpliwości uczestników, którzy zdecydowali się poczuć zupełnie nowe emocje.

Podstawowa wiedza

Uczestnikiem szkolenia skiturowego mogą być jedynie osoby, które w stopniu przynajmniej dobrym opanowały narciarstwo zajazdowe. Odpowiednie umiejętności pozwalają takiemu uczestnikowi dobry poziom czerpania wiedzy o skituringu, który zakłada podejścia i zjazdy w stosunkowo dziewiczym terenie. Oczywiście to nie wszystko. Rozpoczynając szkolenie, warto zapamiętać wszelkie informacje odnośnie bezpieczeństwa tego sportu – a przede wszystkim wszystko donośnie do tematu lawin. Na początku szkolenia każdy uczestnik powinien otrzymać od instruktora zestaw lawinowy i ubezpieczenie na cały okres trwania kursu.

Sprzęt skiturowy dla uczestników

Jeśli uczestnicy zostali sprawdzeni pod względem umiejętności, ich wiedza dotycząca bezpieczeństwa została uzupełniona, to czas przejść do zadań praktycznych. Do nich jednak będzie potrzebny odpowiedni sprzęt. Nie wolno ćwiczyć na sprzęcie nieadekwatnym do skituringu, dlatego że wszystko otrzymane podczas szkolenia będzie znacząco mniej warte. Praktykowanie na prawidłowym, odpowiednio dopranym sprzęcie to podstawa bezpieczeństwa, dlatego jest to takie ważne. Każdy dobry instruktor musi przeznaczyć chwilę dla każdego z uczestników, aby zdobyć pewność, że każdy z nich posiada dobrze zestrojony ze sobą sprzęt. Jeśli coś będzie nie tak, musi się zgłosić do wypożyczalni, w której zostanie mu dobrany taki sprzęt, jaki trzeba.

Dwudniowe szkolenia

Szkolenia turystki narciarskiej warto, aby były przeprowadzane przynajmniej przez okres dwu dni. Ta przerwa w połowie kursu niezwykle pozytywnie wpływa na wpojenie sobie ważnych informacji, które w połączeniu z praktycznymi zadaniami zaowocuje szybszym, bezpieczniejszym postępem działania. Warto inwestować w szkolenia, które nocleg mają zapewniony, dzięki czemu w dni kursu nie musimy się martwić o nic ponad to, że jesteśmy na kursie i musimy wziąć z niego tyle, ile się da. Podstawowa wiedza odnośnie do bezpieczeństwa, dobrze dobrany sprzęt, nauka podejść i zjazdów na dziewiczych terenach to tylko niektóre elementy, które znajdą się w dobry szkoleniu skiturowym, prowadzonym przez doświadczonego instruktora wysokogórskiego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.skiturowebeskidy.pl/ szkolenia skiturowe.

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Możliwości zastosowania i zalety podkładek na zamówienie

Published

on

 

Podkładki na zamówienie w obecnych czasach są doskonałym wyborem dla wielu osób, które pragną chronić swoje powierzchnie. Warto zapoznać się z możliwościami zastosowania, a także głównymi zaletami stosowania podkładek na zamówienie.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Sekret wspaniałej opalenizny – Hammam

Published

on

 

Najczęściej jadąc na wakacje mamy zamiar wrócić ze wspaniałą opalenizną. Z taką opalenizną, której każdy będzie nam zazdrościł. Oczywiście nie wszyscy wyjeżdżający na wakacje chcą się opalać. Ale osób, które myślą o wspaniałej opaleniźnie jest zdecydowanie najwięcej. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Kozaki przed kolano – mała czarna wśród obuwia damskiego

Published

on

Kozaki przed kolano

Kozaki przed kolano to ten typ obuwia, który jest najczęściej wybierany przez kobiety na całym świecie obuwiem zimowym. Nic dziwnego kozaki przed kolana są bardzo ciepłe a do tego stylowe. Świetnie sprawdzą się w połączeniu z każdą stylizacją – dopełniając ją lub nadając jej niepowtarzalnego charakteru (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Trending