Connect with us

Ciekawe

Świadczenia socjalne dla pracowników w Niemczech

Published

on

Praca za naszą zachodnią granicą jest coraz chętniej wybierana przez Polaków. Najczęściej wspominają oni o wyższych zarobkach, ale też o możliwości zdobycia dodatkowego doświadczenia. Zmienia się również trend rodzaju pracy – jeszcze do niedawna większość osób wyjeżdżała do prac sezonowych. Dzisiaj bardzo często z kraju wyjeżdżają specjaliści, którzy zatrudniają się w dużych korporacjach.

Wyjazd za granicę do pracy – co warto wiedzieć?

Decydując się na zatrudnienie za granicą przede wszystkim powinniśmy dokładnie dogadać się z przyszłym pracodawcą. Duże firmy i korporacje znacząco ułatwiają osiedlenie się zagranicznym pracownikom w danym miejscu, np. poprzez udostępnianie im mieszkań firmowych na konkretny czas. Firmy oferują również pomoc w zakresie nauki języka czy poznania miasta – w tym celu pracownikowi przydzielany jest przewodnik, który przez kilka dni czuwa nad nim i wspólnie spędzają czas. Podpisując umowę z nowym pracodawcą koniecznie pomyślmy o ubezpieczeniu zdrowotnym – w większości państw europejskich świadczenia takie są prywatne.

Dodatkowe świadczenia socjalne dla pracowników z dziećmi

Sporym ułatwieniem dla osób pracujących za granicą na warunkach niemieckich są świadczenia socjalne na dzieci. Kindergeld w Niemczech przysługuje również pracownikom z Polski zatrudnionym legalnie i pracujący nieprzerwanie od 6 miesięcy. Świadczenie socjalne Kindergeld ma na celu zapewnienie dziecku lepszych warunków bytowych. Kindergeld przysługuje na każde dziecko do 25. roku życia pod warunki kontynuowania nauki oraz na dzieci niepełnosprawne, bez ograniczeń wiekowych, o ile niepełnosprawność została orzeczona przed skończeniem przez dziecko 18 lat. Aby móc ubiegać się o Kindergeld konieczne jest złożenie odpowiednich oświadczeń o zatrudnieniu w niemieckim urzędzie.

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Możliwości zastosowania i zalety podkładek na zamówienie

Published

on

 

Podkładki na zamówienie w obecnych czasach są doskonałym wyborem dla wielu osób, które pragną chronić swoje powierzchnie. Warto zapoznać się z możliwościami zastosowania, a także głównymi zaletami stosowania podkładek na zamówienie.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Sekret wspaniałej opalenizny – Hammam

Published

on

 

Najczęściej jadąc na wakacje mamy zamiar wrócić ze wspaniałą opalenizną. Z taką opalenizną, której każdy będzie nam zazdrościł. Oczywiście nie wszyscy wyjeżdżający na wakacje chcą się opalać. Ale osób, które myślą o wspaniałej opaleniźnie jest zdecydowanie najwięcej. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Kozaki przed kolano – mała czarna wśród obuwia damskiego

Published

on

Kozaki przed kolano

Kozaki przed kolano to ten typ obuwia, który jest najczęściej wybierany przez kobiety na całym świecie obuwiem zimowym. Nic dziwnego kozaki przed kolana są bardzo ciepłe a do tego stylowe. Świetnie sprawdzą się w połączeniu z każdą stylizacją – dopełniając ją lub nadając jej niepowtarzalnego charakteru (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Trending