Connect with us

Ciekawe

Stroje kąpielowe dla mężczyzn – jak się zmieniły?

Published

on

Szukając informacji na temat mody plażowej, głównie natrafia się na nagłówki czy reklamy związane ze strojami dla pań. Tymczasem męskie kostiumy kąpielowe także przeszły niemałą rewolucję i są dziś dość różnorodne. Do wyboru, do koloru: od slipek po bokserki i dłuższe spodenki. W tekście przedstawimy początki takich strojów oraz wyjaśnimy, jak je dobrać ze względu na sylwetkę.

Początki kostiumów dla panów

Faceci, którzy spacerowali po plaży przed II wojną światową, szczególnie w pierwszej połowie lat 30. i wcześniej, musieli bardzo uważać. Dlaczego? Bo mając odsłoniętą klatkę piersiową, mogli otrzymać wysoki mandat. Ostatecznie tylko gołe ramiona były wtedy akceptowalne (nogi także zakrywano).

Panowie zakładali stroje dwuczęściowe. Szare, niezbyt przyciągające wzrok. Dopiero, kiedy niejaki Johnny Weismuller pokazał się w reklamie, coś zaczęło się zmieniać w postrzeganiu mody plażowej. Oczywiście, purytańscy Amerykanie oraz bogobojni Europejczycy byli zszokowani i zapewne życzyli temu popularnemu pływakowi olimpijskiemu jak najgorzej, jednak większość młodych chłopaków podziwiała jego sylwetkę i sam strój.

Weismuller miał na sobie ubiór, dzięki któremu bardzo dobrze eksponował ciało i mięśnie. Nie były to jeszcze co prawda spodenki kąpielowe pozwalające na pochwalenie się klatką piersiową, ale i tak nastąpił punkt zwrotny w szyciu męskich kostiumów kąpielowych.

Kostiumy kąpielowe – jak je dobrać?

Najlepiej mają panowie przystojni i wysportowani (dzięki spędzaniu wielu godzin na siłowni). Oni będą dobrze wglądać w każdych kąpielówkach, bokserkach itp.. Szczególnie, kiedy są młodzi, opaleni oraz zawsze uśmiechnięci.

Inaczej jest z panami starszymi, mającymi spory, piwny brzuch. Ci nie mogą sobie pozwolić na wąskie, ciasno przylegające slipki i zamiast nich wybrać szorty (o jednolitej, wyszczuplającej barwie) albo nieco dłuższe spodenki. Chyba, że kompletnie nie przejmują się wytykaniem palcami i paniami, które odwracają z zażenowania wzrok.

Ciekawe porady dla wysokich i niskich

Pozostaje jeszcze kwestia wzrostu. Jeżeli facet jest wysoki i jednocześnie bardzo szczupły, to powinien wybrać szorty mające wzory np. przypominające poziome paski (pionowe zdobienia mogą spowodować, że ręce, nogi i szyja będą wydawać się dłuższe niż w rzeczywistości).

Dla panów niskich, ale takich, którzy są wysportowani, dobrym wyborem okażą się kostiumy kąpielowe w postaci bokserek. Oczywiście ważne, aby nie były luźne i jednocześnie szerokie. Z kolei ci rzadko odwiedzający siłownię, muszą założyć szorty w pionowe motywy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe.

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Najwyższa jakość produktów i usług

Published

on

Najwyższa jakość produktów i usług

Firma od lat świadczy najwyższej jakości usługi, a także zajmuje się dystrybucją wysokiej marki produktów. Wśród najpopularniejszych produktów klienci mogą znaleźć szybkozłączki do form wtryskowych, a wszystkie one sprowadzane są z najlepszych firm z krajów Unii Europejskiej i posiadają najważniejsze normy unijne. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Przemysł transportowy i stoczniowy

Published

on

Przemysł transportowy i stoczniowy

Jedną z ważniejszych dziedzin gospodarki krajowej i zagranicznej, jest przemysł transportowy i stoczniowy. W jednym i drugim przemyśle chodzi przede wszystkim o transport, a tutaj jest potrzebny uchwyt transportowy kuty. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Funkcjonalny curver organizer do rozmaitych szuflad

Published

on

Nie jest niestety wyjątkiem kwestia niuansów organizacji w domu tam, gdzie pojawienie się problemu jest wynikiem naszego zaniedbania, przedsięwzięciu zaledwie drugorzędnych środków czy też niepotrzebnej, opcjonalnej zwłoki.

(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Sitemap

Trending

oświetlenie led parasol tarasowy parasol ogrodowy oświetlenie led grille kamienne ogrodowe