Connect with us

Ciekawe

Skituring w Polsce

Published

on

Jeśli chodzi o narciarstwo skiturowe, to w ostatnich latach staje się ono coraz bardziej popularne w Polsce. Jeszcze do niedawna sklepy sportowe nie dysponowały wyposażeniem dla osób, które chciały zająć się turystyką narciarską, obecnie ten stan rzeczy na szczęście się zmienia.

Dlaczego warto uprawiać skituring?

Wszystkie osoby, które kiedykolwiek miały styczność z uprawianiem tego sportu, zgodnie twierdzą, że bardzo on uzależnia. Na szczęście w Polsce funkcjonują bardzo dobre i piękne trasy skiturowe, stosunkowo bezpieczne dla początkujących osób. Jest więc gdzie szlifować swoje umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia. Po opanowaniu umiejętności poruszania się po prostszych trasach, można pokusić się o wyruszenie w górne partie Tatr lub też wybrać się w poszukiwaniu przygód za granicę.

Narciarstwo skiturowe staje się bardzo popularne Wśród osób, które potrafią docenić przepiękne widoki, bliskość przyrody, świeże górskie powietrze oraz niezależność od wyciągów. Wszyscy zgodnie twierdzą, że narciarstwo skiturowe jest bezpieczne, a w okresie zagrożenia lawinowego poruszanie się na nartach jest o wiele bardziej bezpieczne niż chodzenie po górach pieszo. Na nartach o wiele łatwiej również dotrzeć w pozornie niedostępne miejsca, normalnie niedostępne dla osób poruszających się po wytyczonych trasach.

Polskie trasy skiturowe

Wszyscy wielbiciele skituringu zgodnie twierdzą, że polskie trasy skiturowe są naprawdę przepiękne i potrafią zrobić wrażenie nawet na przybyszach z zagranicy. Najsławniejsze szlaki skiturowe w Polsce znajdują się w Tatrach, Bieszczadach i Karkonoszach. Warto pamiętać, że znajduje się wśród nich kilka naprawdę wymagających i trudnych dróg na które niekoniecznie powinny się wybierać osoby mało doświadczone. Skituring, zwany także turystyką narciarską, polega na przemieszczaniu się po terenie górskim przy pomocy specjalnych nart. Łączą one w sobie funkcjonalność nart zjazdowych i biegowych. Dzięki nim można poruszać się zarówno po płaskim terenie, jak i stromych górkach i podjazdach. Narty skiturowe są o wiele lżejsze niż tradycyjne narty, przez co nie obciążają tak stóp. Osoby, które chcą bezpiecznie poruszać się na nartach w górach, powinny pamiętać, żeby pod żadnym pozorem nie wyruszać na samotne wędrówki, które mogą skończyć się tragicznie w razie nagłego załamania pogody. Skituring wymaga także świetnej kondycji, znajomości topografii terenu oraz umiejętności nawigacji w trasie oraz poza nią, nie mówiąc już o podstawowej wiedzy z zakresu zagrożenia lawinowego.

Continue Reading
Advertisement

Ciekawe

Możliwości zastosowania i zalety podkładek na zamówienie

Published

on

 

Podkładki na zamówienie w obecnych czasach są doskonałym wyborem dla wielu osób, które pragną chronić swoje powierzchnie. Warto zapoznać się z możliwościami zastosowania, a także głównymi zaletami stosowania podkładek na zamówienie.
(więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Sekret wspaniałej opalenizny – Hammam

Published

on

 

Najczęściej jadąc na wakacje mamy zamiar wrócić ze wspaniałą opalenizną. Z taką opalenizną, której każdy będzie nam zazdrościł. Oczywiście nie wszyscy wyjeżdżający na wakacje chcą się opalać. Ale osób, które myślą o wspaniałej opaleniźnie jest zdecydowanie najwięcej. (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Kozaki przed kolano – mała czarna wśród obuwia damskiego

Published

on

Kozaki przed kolano

Kozaki przed kolano to ten typ obuwia, który jest najczęściej wybierany przez kobiety na całym świecie obuwiem zimowym. Nic dziwnego kozaki przed kolana są bardzo ciepłe a do tego stylowe. Świetnie sprawdzą się w połączeniu z każdą stylizacją – dopełniając ją lub nadając jej niepowtarzalnego charakteru (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Trending

seo audyt naropa2016.org https://kalkulatorubezpieczeniasamochodu.pl