Connect with us

Dom i Wnętrze

Okna dźwiękoszczelne – dlaczego są tak popularne?

Published

on

Życie w mieście daje wiele możliwości rozwoju – nie tylko możemy znaleźć w miastach lepsze szkoły czy uczelnie wyższe, ale też mamy lepsze szanse na zatrudnienie. Wiele osób podkreśla, że życie w mieście pozwala na realizowanie swoich pasji czy prowadzenie życia na lepszym poziomie – to plusy. Są jednak i minusy – jednym z największych jest wszechobecny hałas. Czy możliwa jest wyrównana walka z hałasem? Tak – pomogą w tym okna dźwiękoszczelne.

Hałas – zagrożenie dla naszego zdrowia

Hałas to olbrzymi problem, który dotkliwy jest szczególnie w dużych miastach. Mieszkańcy narzekają przede wszystkim na gwar i ruch uliczny, problemem może być blisko położone lotnisko czy węzeł komunikacyjny. Podobnie ma się sprawa z centrami miast, gdzie najczęściej zlokalizowane są liczne kluby czy restauracje, szczególnie popularne w weekendy. Mieszkańcy okolicznych bloków nie mogą otworzyć okien, gdyż praktycznie przez całą dobę dociera do ich mieszkań szum pochodzący z ulicy. Długotrwała ekspozycja na hałas może powodować spadek nastroju, jak również znaczące pogorszenie się stanu zdrowia. Aby temu zapobiec warto wybrać okna dźwiękoszczelne.

Wybierz okna dźwiękoszczelne!

Rozwiązaniem problemu hałasu są okna dźwiękoszczelne, dostępne w ofercie topowych producentów stolarki okiennej. Okna dźwiękoszczelne różnią się od klasycznych okien pod kątem budowy – posiadają one trzy szyby, która są wklejane do profilu okna. Takie rozwiązanie pozwala na lepsze izolowanie konstrukcji. Istotna jest również liczba uszczelek przylgowych. Jak wygląda kwestia dźwiękoszczelności w decybelach? Klasyczne okna gwarantują ochronę przed hałasem rzędu 30dB. W przypadku okien dźwiękoszczelnych jest to nawet 46dB! Taka różnica sprawia, że w naszych mieszkaniach zrobi się naprawdę przyjemniej i ciszej.

 

Continue Reading
Advertisement

Dom i Wnętrze

Okna plastikowe – produkty, które są warte swojej uwagi

Published

on

Długa lista zalet świadczy o tym, że okna plastikowe są dobrym pomysłem, jeżeli chodzi o nową stolarkę dla domu, czy też dla mieszkania. Chociaż, należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie są to produkty kryształowe – mają one także swoje wady, przez co niektórzy mają wątpliwości odnośnie ich zakupu. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Nowoczesne meble na ogród

Published

on

Trzeba przyznać, że meble ogrodowe, które oferowane są przez różnorodnych producentów, dopasowane są do potrzeb współczesnych konsumentów. Stawiają oni bowiem wysokie wymagania wobec produktów, które mają na stałe gościć w ich przestrzeni wypoczynkowej na ogrodzie. (więcej…)

Continue Reading

Dom i Wnętrze

Meble ogrodowe – z marketu czy ze sklepu? Na co się zdecydować?

Published

on

Meble ogrodowe kupowane są najczęściej na wiele lat, dlatego zwrócić szczególna uwagę na ich trwałość i jakość wykonania. Przed zakupem warto także zdecydować w jakim sklepie zostaną kupione? Czy meble ogrodowe dostępne w marketach są tak samo trwałe jak te, które kupione zostaną w specjalistycznych sklepach? (więcej…)

Continue Reading

Ciekawe

Biznes

Trending